SPORT

Šumperkem bičoval silný vítr z valašského Zubří

26. listopadu 2014, 09:20, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Šumperkem bičoval silný vítr z valašského Zubří Šumperk - Šumperkem bičoval silný házenkářský vítr. Spustili ho hráči Zubří, kteří ve třetím kole Českého poháru neponechali nic náhodě. Jeden z vážných aspirantů na zisk národního titulu přehrál snaživého protivníka ze třetí nejvyšší soutěže jednoznačným rozdílem šestadvaceti branek.
 Český pohár
TJ ŠUMPERK – HC ZUBŘÍ 12:38 (6:17)


Hlavní kouč Valachů dostál svému slibu a do haly na gymnáziu přivezl nejsilnější možnou sestavu. Ke smůle větší návštěvy než obvykle chyběl pouze zraněný Tomáš Řezníček. Šumperského odchovance nepustilo na hřiště bolavě pochroumané koleno.
Hostující hráče zdobil od úvodní minuty profesionální přístup. „Jeli pořád naplno. Trenér na ně neustále křičel a hnal je dopředu. Bušili do nás, co to šlo. Byl to hodně nepříjemný vítr,“ ohlédl se zpátky lídr domácího celku Tomáš Laštůvka. „Mužstvo mají velmi dobře poskládané. Byli úplně někde jinde než my. Prostě zcela odlišný level. Ale s tím jsme počítali. Tušili jsme, co nás čeká,“ hlásil Laštůvka.
Zubří drtilo Šumperk až neuvěřitelnou lehkostí při rychlém přechodu do útoku. Většinu branek zaznamenalo z bleskových kontrů, které zakončovalo z první vlny. Jen výjimečně muselo překonávat postavenou obranu protivníka. Ten se těžko vypořádával s precizně pracující zuberskou defenzívou, jejíž hlavní devízou byla pohyblivost a nekompromisní tvrdost. „I tak jsme si vypracovali docela dost nadějných pozic. Bohužel jsme spoustu šancí neproměnili. Buď naše střely končily už na blocích nebo na zákrocích připravených brankářů. Tajně jsme doufali, že dáme více gólů,“ nezastíral Tomáš Laštůvka, se čtyřmi brankami nejpečlivější sběratel přesných zásahů na šumperské straně.
Před velkým klubovým svátkem dobře věděl, v čem se skrývá největší nebezpečí. „Chtěli jsme se pokusit eliminovat jejich vražedné protiútoky. V samotném zápase se nám to ale nedařilo ani náhodou. Kolikrát nastala situace, že jsme dali gól a než jsme se zkonsolidovali, zase jsme stáli zklamaně na půlce. Zubří totiž rychle rozehrálo a zásluhou obrovského tahu na bránu nás vyplatilo dřív, než jsme se stačili postavit do obrany,“ popisovala hlavní postava domácího týmu.
TJ ŠUMPERK: Ošťádal – Laštůvka 4, Petrtýl 2, Hejný 2, P. Nimmerrichter 1, Mikuláš 1, M. Kučera 1, Korec 1, Drechsler, Marek, Bartl.

Druhá liga
ŠUMPERK - ROŽNOV 32:31 (15:16)


Pořádně odřené uši mají po nedělním utkání druhé ligy házenkáři Šumperka. S nebezpečným soupeřem sehráli partii, která zásluhou dramatické koncovky brala dech. „Vyhráli jsme s přispěním velkého štěstí. Rožnov byl po většinu času lepší,“ uznal sportovně kapitán domácího celku Petr Korec.
Zatímco hra Valachů byla rychlejší, o trochu propracovanější a okořeněná několika nacvičenými signály, domácí spoléhali hlavně na bojovnost. A také na ofenzivní schopnosti v neděli obzvlášť skvělého Jana Šmída. Klubový odchovanec, jenž v mateřském oddíle hostuje z extraligové Litovle, popravil snaživý Rožnov úctyhodnými čtrnácti zásahy do černého. „Byl to především jeho zápas. Celkově jsme neodehráli dobré utkání. Připadalo mi to jakési ospalé a nevyhecované. Prostě takové divné. Možná se na nás projevil anglický týden a náročný pohárový souboj se Zubřím. Osobně jsem se do toho nemohl vůbec dostat. Už od rána jsem cítil, že to asi nebude ono,“ nezastíral Korec. „Nakonec jsme to upinkali s přispěním všech svatých. Ani pořádně nevím jak. Měli jsme štěstí,“ dodal zkušený křídelník.
Šumperk vstřelil rozdílový gól minutu před koncem. V závěru ustál bez úhony hned dva devítimetrové hody protivníka. Ten druhý po vyloučení Marka Mikuláše sice doletěl až k brankáři Ošťádalovi, na jeho překonání ale postrádal větší razanci. To už na palubovce scházel týmový tahoun Tomáš Laštůvka, jenž při jednom oslabení doplatil na tvrdší zákrok nesmlouvavého protihráče. V 53. minutě mu obnovil zranění operovaného ramene.
TJ ŠUMPERK: Ošťádal – J. Šmíd 14, Korec 4, Marek 3, Petrtýl 3, Hejný 3, Laštůvka 2, P. Nimmerrichter 1, Mikuláš 1, Drechsler 1, M. Kučera.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 29. LISTOPADU: 14.30 Vsetín – Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Tomáš Laštůvka znovu laboruje s prokletým ramenem. K obnovení jeho zranění došlo ve víkendovém utkání druhé ligy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.