ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm

6. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm Šumperk – Od minulého čtvrtka 1. listopadu má šumperská radnice nové vedení. Jak jsme avizovali už v minulém vydání Týdne na severu, starostou se stal Tomáš Spurný. Město povede se silným mandátem – v tajné volbě mu dalo hlas všech šestadvacet zbývajících zastupitelů. Obsazení řídicích orgánů města proběhlo přesně podle předem domluvených návrhů koalice, kterou tvoří ANO 2011, Šumperáci a Pro Šumperk (KDU-ČSL). Vedení města čeká hned několik těžkých zkoušek v podobně velkých a obtížných investičních projektů.

„Nečeká mě nic jiného než spousta práce. Šumperk bude v následujících letech prožívat možná nejnáročnější období, alespoň co se investičních akcí týče,“ uvedl po svém zvolení starosta Spurný. Ten až dosud zastával funkci druhého místostarosty a ve městě měl na starosti většinu stavebních akcí, jako byla například oprava zimního stadiónu a revitalizace sídlišť.
Investiční agendu převezme po Spurném teprve třiatřicetiletý Jakub Jirgl, kterého zastupitelé zvolili do funkce druhého místostarosty. „Věřím, že naše město povedeme po dobu dalších čtyř let obstojně,“ uvedl Jirgl.
První místostarostkou se podle očekávání stala Irena Jonová, ředitelka šumperského učiliště a střední školy. Do funkce ji navrhli Šumperáci. „Navržením paní Jonové jsme chtěli odblokovat patovou situaci, která během povolebních jednání nastala. Kandidátům Šumperáků nejde o placené funkce, ale o práci pro město. Paní místostarostka je zkušená a respektovaná manažerka,“ uvedl za Šumperáky Radek Auer.
Mezi významné akce, které v dalších letech město čekají, patří oprava léta chátrajícího plaveckého bazénu, autobusového nádraží a přednádraží, rekonstrukce objektu manufaktury a revitalizace zastaralého kulturního domu. Jde o investice v řádech několika set miliónů korun.


Foto: jak

Ustavující zasedání šumperského zastupitelstva proběhlo ve velkém sále kulturního domu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 7.11.2018 16:39
Titulek: Bez titulku
Autor: srandista
PS. Rozprodali obecní bytový fond, který na počátku 90. let získali zdarma převedením ze státního bytového fondu socialistického Československa, a nyní konstatují, že nemají obecní byty pro sociální bydlení a nechtějí řešit bytové potřeby občanů. Pane bože. kdyby se ty byty neprodaly do soukromých ruk v té době, tak by dnes asi na tom ty domy byly dnes bídně.Myslím, že tím prodejem normálním občanům se tehdy zachránily, protože ti si je spravili. Kdo je normální a pamatuje tu dobu, jak některé byty vypadaly po dlouhodobé péči bolševika, tak by se opravami Město zruinovalo a možná by doteď z normálních občanů nebydlel nikdo. Takže ta cena tehdy odpovídala stavu domů a bytů. Toto jsou žvásty bývalých komančů, kteří místo toho, aby si ty byty tehdy koupili, tak radši seděli v hospodě a nadávali. Každý si mohl v bance tehdy půjčit a těch 40 litrů, co tehdy ty byty stály a někdy míň si mohl koupit. Teď ti bývalí komanči jen závidí tomu, co si je koupili.Prostě pořád budou prudit. Nejsem vlastníkem městského domu ani bytu, protože jsem byl blbej a takový byt nekoupil. A komu za tu mou blbost mám nadávat ? Starému starostovi, nebo novému ? Jakou oběť svého splínu si mám najít ? Začněte od sebe komanči zatracení ... vy prostě budete pořád kalit vodu !
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):