ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm

6. listopadu 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk získal nové vedení. Čeká ho křest ohněm Šumperk – Od minulého čtvrtka 1. listopadu má šumperská radnice nové vedení. Jak jsme avizovali už v minulém vydání Týdne na severu, starostou se stal Tomáš Spurný. Město povede se silným mandátem – v tajné volbě mu dalo hlas všech šestadvacet zbývajících zastupitelů. Obsazení řídicích orgánů města proběhlo přesně podle předem domluvených návrhů koalice, kterou tvoří ANO 2011, Šumperáci a Pro Šumperk (KDU-ČSL). Vedení města čeká hned několik těžkých zkoušek v podobně velkých a obtížných investičních projektů.

„Nečeká mě nic jiného než spousta práce. Šumperk bude v následujících letech prožívat možná nejnáročnější období, alespoň co se investičních akcí týče,“ uvedl po svém zvolení starosta Spurný. Ten až dosud zastával funkci druhého místostarosty a ve městě měl na starosti většinu stavebních akcí, jako byla například oprava zimního stadiónu a revitalizace sídlišť.
Investiční agendu převezme po Spurném teprve třiatřicetiletý Jakub Jirgl, kterého zastupitelé zvolili do funkce druhého místostarosty. „Věřím, že naše město povedeme po dobu dalších čtyř let obstojně,“ uvedl Jirgl.
První místostarostkou se podle očekávání stala Irena Jonová, ředitelka šumperského učiliště a střední školy. Do funkce ji navrhli Šumperáci. „Navržením paní Jonové jsme chtěli odblokovat patovou situaci, která během povolebních jednání nastala. Kandidátům Šumperáků nejde o placené funkce, ale o práci pro město. Paní místostarostka je zkušená a respektovaná manažerka,“ uvedl za Šumperáky Radek Auer.
Mezi významné akce, které v dalších letech město čekají, patří oprava léta chátrajícího plaveckého bazénu, autobusového nádraží a přednádraží, rekonstrukce objektu manufaktury a revitalizace zastaralého kulturního domu. Jde o investice v řádech několika set miliónů korun.


Foto: jak

Ustavující zasedání šumperského zastupitelstva proběhlo ve velkém sále kulturního domu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 6.11.2018 17:55
Titulek: Petr Blažek píše na facebooku Pro-Region
Autor: dt
Vážení spoluobčané.
V dnešním vydání Týdne na severu, následně potom i na REJi si můžete přečíst titulní článek od p.Jaroslava Kropáče a v něm slova: „v tajné volbě mu dalo hlas VŠECH ŠESTADVACET zbývajících zastupitelů“. Takže OPĚT zavádějící a zkreslující informace. Z tohoto textu vyplývá, že zřejmě pouze pan starosta by pro sebe nehlasoval .
Není tomu tak.
Tím jediným, kdo pro něho nehlasoval jsem byl já. Vysvětlím Vám své důvody.
Bývám nerad součástí „stáda“ ovlivněného „politickými obchody a dohodami“. Proto jsme zakládali P-R, abychom nebyli ani nikým "řízeni". A navíc, náš P-R navrhoval jiné uskupení radnice a hlavně rovnovážné „demokratické složení“ Rady města, což nyní není.
Jak píše pan Kropáč ve svém Úvodníku: „ Podruhé jsem na nedokonalost paměti narazil na ustavujícím zasedání šumperského zastupitelstva, kde bylo minulé volební období vykreslováno taktéž bez jediné vady na kráse“ – což jako zástupce „hardopozice“ mohu potvrdit a občané, kteří to sledovali během volebního období rovněž - samochvála tak trochu někdy "smrdí“. A toho popele si mělo bývalé vedení na hlavu nasypat celkem hodně. Mohlo totiž být všechno dávno jinak, kdyby nebyli právě oni v koalici "svázáni" a kdyby se nebáli "osamostatnit se" ve svých názorech a postojích.
A další zajímavá myšlenka p.Kropáče v Úvodníku: „Myslím si, že mazání vzpomínek není dobrá strategie. Možná je lepší se s chybami vyrovnat a mít je pořád na paměti. Pokud to nedokážeme, brzy můžeme skončit ve filmech pro pamětníky taky.“
Nyní tedy hlavní důvody k odůvodnění mého NEhlasování, tedy hrubý výčet mého zklamání z konání nového pana starosty v minulém voleb.období:

PMŠ: sice obrovský kus práce na „revitalizaci“ této firmy, ale zároveň jakési „zametání pod koberec“ a nepotrestání VŠECH viníků. Zbytečné výdaje za "právní obhajobu" nevymahatelnosti.
Autobus.nádr.: prapodivné jednání s jedním bývalým členem zastupitelstva - "lobistou". Budeme nadále sledovat.
Hotel/ubytovna Sport: na konci voleb.období velmi rychlý prodej strategické budovy POUZE z rozhodnutí RM, bez vyjádření zastupitelů. I když pan ředitel v tisku prohlásil, že se ekonomika dostává do lepší kondice.
VHZ: vždy hlasoval dle p.Brože, obhajoval stávající stav. Budeme BEDLIVĚ i nyní sledovat.
Tím ale samozřejmě neříkám/nepíši, že bych měl proti novému starostovi nějakou averzi. Pokud bude město „šlapat“ ve prospěch občanů a pokud nebude vedení města ovlivňováno zájmovými skupinami, nemám s ním žádný problém a velmi rád, byť třeba jenom radou, pomohu.
https://www.facebook.com/proregion/
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):