Šumperk zdolal Frýdek až po prodloužení

3. října 2010, 22:09, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Další jasný výsledek se očekával v duelu prvního Šumperka s posledním Frýdkem Místkem.
Draci vstoupili do utkání se staronovou posilou Martinem Ambruzem a od začátku potvrzovali roli jasného favorita. Šance Meluzína z první minuty ještě zůstala nevyužita, ale Brunec o chvíli později už Vašíčka překonal. Rychlá střela z mezikruží znamenala vedení 1:0. Hra se nadále odehrávala zejména v pásmu hostů a zákonitě přišly další branky. Obě měl na svědomí Michal Velecký. Poprvné využil zmatku před Vašíčkem a ležícího brankáře jednoduše přehodil. Druhá trefa šumperského střelce byla hodně šťastná, když Velecký napřáhl od modré a jeho střelu nechytatelně tečoval jeden z hostujících beků - 3:0
Utkání se zdálo býti rozhodnuté a svěřenci Radka Kučery dál vesele útočili, leč po chvíli se z jejich hry vytratila bojovnost a bruslení. Beze snahy střílet další góly se pak ani poslední tým druhé ligy snadno neporazí a Frýdek Místek začal kousat. V samém závěru první třetiny snížil na 3:1 Kolařík.
Druhá třetina byla co se týče předváděné hry velmi slabá. Frýdek zodpovědně bránil a na šumperské straně chyběla v útoku v minulých zápasech tolik vzývaná invence a nápaditost. Jedinou branku prostřední části hry měl na svědomí z dorážky Haas - 4:1.
Jako ze zlého snu pak byla závěrečná dvacetiminutovka. Frýdek dvěma slepenými góly snížil na 4:3 a ačkoliv Šumperk několikrát svého soupeře zavřel v pásmu a ostřeloval Vašíčka, uklidnění do domácích řad nepřišlo. Velmi školácky si pak Draci nechali dát vyrovnávací gól v poslední minutě. Při vlastním oslabení završil hattrick Kolařík a bylo jasné, že domácí nečekaně ztratí body.
V prodloužení se pak neodehrála ani minuta a Holík jako správný kapitán rozhodl o bodu navíc pro Šumperk.
Pro Draky je však výhra až v prodloužení ztrátou, o to víc však mrzí předvedená hra, laxnost některých hráčů pod dojmem jasného vedení a promrhané vedení. Vítězství je proto třeba brát jako poučení s velkým vykřičníkem do budoucna. I tak však Šumperk zůstává první v tabulce, o bod před Opavou.

Salith Šumperk - HC Frýdek Místek  5:4 po prod.

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.