SPORT

Šumperk zdolal Frýdek až po prodloužení

3. října 2010, 22:09, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Další jasný výsledek se očekával v duelu prvního Šumperka s posledním Frýdkem Místkem.
Draci vstoupili do utkání se staronovou posilou Martinem Ambruzem a od začátku potvrzovali roli jasného favorita. Šance Meluzína z první minuty ještě zůstala nevyužita, ale Brunec o chvíli později už Vašíčka překonal. Rychlá střela z mezikruží znamenala vedení 1:0. Hra se nadále odehrávala zejména v pásmu hostů a zákonitě přišly další branky. Obě měl na svědomí Michal Velecký. Poprvné využil zmatku před Vašíčkem a ležícího brankáře jednoduše přehodil. Druhá trefa šumperského střelce byla hodně šťastná, když Velecký napřáhl od modré a jeho střelu nechytatelně tečoval jeden z hostujících beků - 3:0
Utkání se zdálo býti rozhodnuté a svěřenci Radka Kučery dál vesele útočili, leč po chvíli se z jejich hry vytratila bojovnost a bruslení. Beze snahy střílet další góly se pak ani poslední tým druhé ligy snadno neporazí a Frýdek Místek začal kousat. V samém závěru první třetiny snížil na 3:1 Kolařík.
Druhá třetina byla co se týče předváděné hry velmi slabá. Frýdek zodpovědně bránil a na šumperské straně chyběla v útoku v minulých zápasech tolik vzývaná invence a nápaditost. Jedinou branku prostřední části hry měl na svědomí z dorážky Haas - 4:1.
Jako ze zlého snu pak byla závěrečná dvacetiminutovka. Frýdek dvěma slepenými góly snížil na 4:3 a ačkoliv Šumperk několikrát svého soupeře zavřel v pásmu a ostřeloval Vašíčka, uklidnění do domácích řad nepřišlo. Velmi školácky si pak Draci nechali dát vyrovnávací gól v poslední minutě. Při vlastním oslabení završil hattrick Kolařík a bylo jasné, že domácí nečekaně ztratí body.
V prodloužení se pak neodehrála ani minuta a Holík jako správný kapitán rozhodl o bodu navíc pro Šumperk.
Pro Draky je však výhra až v prodloužení ztrátou, o to víc však mrzí předvedená hra, laxnost některých hráčů pod dojmem jasného vedení a promrhané vedení. Vítězství je proto třeba brát jako poučení s velkým vykřičníkem do budoucna. I tak však Šumperk zůstává první v tabulce, o bod před Opavou.

Salith Šumperk - HC Frýdek Místek  5:4 po prod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.