ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk zažije Den zdraví

3. října 2018, 10:00, hap
Šumperk – Vyznavači zdravého životního stylu a vědomého života se v polovině září mohou v Šumperku těšit už popáté na Den zdraví. Na sedmi místech proběhne celkem 28 programů inspirujících návštěvníky prostřednictvím přednášek, cvičení, nabídky zdravého jídla a pití i dalších aktivit.

 „Letošní ročník je specifický tím, že se sjednotily časy začátků jednotlivých bloků, které trvají vždy hodinu a půl. Na výběr máte celkem z 28 programů, které proběhnou v 7 místnostech,“ zve na Den zdraví organizátorka Petra Zsáková.
V sekci přednášek se návštěvníci dozví o Wim Hof metodě otužování, o zdraví z úlu, či rytmech roku. Zjistí, jak mít domácnost bez odpadů, načerpají nové poznatky a informace o zdravé výživě.
„Pokud chcete více zážitkové programy, určitě si nenechte ujít mužský kruh, malování mandal, meditaci s hlínou, vedenou automasáž chodidla, léčivé zpívání a také hraní na netradiční hudební nástroje,“ doporučuje Zsáková.
Ten, kdo preferuje pohyb, si může jít zatančit nebo vyzkoušet různé typy jógy.
Na závěr Dne zdraví čeká účastníky společný hudební happening Letem hudebním světem s Petrem Lukášem, který dokáže rozezpívat či rozeznít i zaryté nezpěváky.
Den zdraví odstartuje v sobotu 13. října v 9 hodin v Domě kultury Šumperk. Bližší informace najdou zájemci na www.den-zdravi-sumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.