ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk spustil senior taxi. V Zábřeze se osvědčilo

9. ledna 2020, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Senioři a lidé s hendikepem se v Šumperku snáze dostanou k lékaři nebo k poskytovateli sociálních služeb. Obecně prospěšná společnost Pontis jim nabídne možnost zvýhodněné dopravy prostřednictvím senior taxi. To začalo v okresním městě jezdit začátkem ledna.

„Taxík Maxík budou moci využívat lidé s trvalým pobytem v Šumperku starší 65 let, nebo držitelé průkazu osob se zdravotním postižením ZTP a ZTP/P. Tato služba bude fungovat v pracovní dny od pondělí do pátku od sedmi do patnácti hodin. Cena jízdného bude třicet korun na osobu,“ informoval Miroslav Adámek, ředitel společnosti Pontis, která taxík provozuje.

Vůz budou moci lidé využívat na území Šumperka k přepravě k lékaři či k poskytovatelům sociálních služeb. Objednávky přijímá dispečink od 8. do 13. hodiny prostřednictvím telefonu 774 42 42 39. Odvoz je třeba si zamluvit nejméně 24 hodin před jízdou, nejdříve však tři dny před plánovanou cestou.

Jako první v regionu zavedla podobnou službu Charita v Zábřeze. „Služba je určena lidem, kteří jsou omezeni ve své soběstačnosti, mají sníženou schopnost pohybu a nemohou si dopravu zajistit jinak. U seniorů je dále požadován věk nad 65 let, držitelé průkazu pro osoby se zdravotním postižením jsou přepravováni bez ohledu na stáří,“ informoval ředitel zábřežské Charity Jiří Karger.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.