SPORT

Šumperk si s chutí zastřílel proti Opatovicím

3. května 2008, 13:52, simi
Šumperk - Šumperští fotbalisté se na prvního máje představili před domácím publikem v duelu proti poslednímu celku tabulky krajského přeboru, Opatovicím. Přestože domácím chybělo několik hráčů základní sestavy, očekával se jasný průběh utkání s vítězstvím na straně Šumperku.
Utkání začalo podle očekávání a Opatovice měly od začátku co dělat, aby ubránily útoky domácích, kterým prozatím chyběl klid ve finální fázi akce. Po několika slibných příležitostech rozjel brankostroj Šumperka Klemsa, který se trefil z pravé strany vápna, když se k němu odrazil zblokovaný centr. Domácí se trochu uklidnili a v klidu vyčkávali na další příležitosti. Po dvanácti minutách po první brance se trefil Horák, který začal své vynikající představení po krásné akci a přiťuknutí Navrátila. Opatovice v této chvíli zcela rezignovaly na útočnou snahu a jejich úsilí se jakoby soustředilo jen na defenzivu a bránění debaklu, který všichni přítomní citili. Když ve 33. minutě projevil instinkt zabijáka Navrátil a zvýšil po centru velice aktivního Knápka na 3:0, vypadalo to s akcemi hostů hodně zle. Paradoxně v této chvíli měli největší šanci utkání, jež jim vytvořila chybující šumperská obrana, ale Matějček v bráně domácích zachoval klid a vykryl lajdácké zakončení útočníka Opatovic.

Do druhého poločasu vstoupili šumperští fotbalisté vlažně a utkání postupně upadalo do průměru nebo ještě níž. Proti však byl Horák a svým druhým gólem v utkání upravil na 4:0. Neuběhlo ani šest minut a stejný hráč zkompletoval svůj dnešní hattrick. Šumperk hrál v této chvíli ve velké pohodě a diváci se bavili pěknými kombinacemi a kolmicemi Opravila nebo úniky dnešního kapitána Strnada po levé straně. Jako blesk z čistého nebe se tak jevilo snížení Janáska, který se prokličkoval šumperskými stopery a suverénně zakončil a zkorigoval tak stav na 5:1. Domácím to na náladě neubralo a dále produkovali ofenzivní hru a hráči Opatovic mohou mluvit o štěstí, že Šumperk neměl více štěstí a umu v koncovce. V 76. minutě dal výsledku definitivní podobu hrající asistent Bohdan Hecl a domácí se tak mohli radovat z povinné výhry 6:1, která je udržela v boji o postup do divize.

Svěřence trenéra Čecha čeká v nejbližší době, a to v neděli, utkání v Určicích a především za týden jedno z rozhodujích utkání a možná přímý boj o postup na půdě doposud první Mohelnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.