Šumperk si s chutí zastřílel proti Opatovicím

3. května 2008, 13:52, simi
Šumperk - Šumperští fotbalisté se na prvního máje představili před domácím publikem v duelu proti poslednímu celku tabulky krajského přeboru, Opatovicím. Přestože domácím chybělo několik hráčů základní sestavy, očekával se jasný průběh utkání s vítězstvím na straně Šumperku.
Utkání začalo podle očekávání a Opatovice měly od začátku co dělat, aby ubránily útoky domácích, kterým prozatím chyběl klid ve finální fázi akce. Po několika slibných příležitostech rozjel brankostroj Šumperka Klemsa, který se trefil z pravé strany vápna, když se k němu odrazil zblokovaný centr. Domácí se trochu uklidnili a v klidu vyčkávali na další příležitosti. Po dvanácti minutách po první brance se trefil Horák, který začal své vynikající představení po krásné akci a přiťuknutí Navrátila. Opatovice v této chvíli zcela rezignovaly na útočnou snahu a jejich úsilí se jakoby soustředilo jen na defenzivu a bránění debaklu, který všichni přítomní citili. Když ve 33. minutě projevil instinkt zabijáka Navrátil a zvýšil po centru velice aktivního Knápka na 3:0, vypadalo to s akcemi hostů hodně zle. Paradoxně v této chvíli měli největší šanci utkání, jež jim vytvořila chybující šumperská obrana, ale Matějček v bráně domácích zachoval klid a vykryl lajdácké zakončení útočníka Opatovic.

Do druhého poločasu vstoupili šumperští fotbalisté vlažně a utkání postupně upadalo do průměru nebo ještě níž. Proti však byl Horák a svým druhým gólem v utkání upravil na 4:0. Neuběhlo ani šest minut a stejný hráč zkompletoval svůj dnešní hattrick. Šumperk hrál v této chvíli ve velké pohodě a diváci se bavili pěknými kombinacemi a kolmicemi Opravila nebo úniky dnešního kapitána Strnada po levé straně. Jako blesk z čistého nebe se tak jevilo snížení Janáska, který se prokličkoval šumperskými stopery a suverénně zakončil a zkorigoval tak stav na 5:1. Domácím to na náladě neubralo a dále produkovali ofenzivní hru a hráči Opatovic mohou mluvit o štěstí, že Šumperk neměl více štěstí a umu v koncovce. V 76. minutě dal výsledku definitivní podobu hrající asistent Bohdan Hecl a domácí se tak mohli radovat z povinné výhry 6:1, která je udržela v boji o postup do divize.

Svěřence trenéra Čecha čeká v nejbližší době, a to v neděli, utkání v Určicích a především za týden jedno z rozhodujích utkání a možná přímý boj o postup na půdě doposud první Mohelnice.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).