SPORT

Šumperk se promění v cyklistickou metropoli a uzavře některé ulice

22. června 2011, 12:00, téma CYKLO, sumperk.cz
Šumperk se promění v cyklistickou metropoli a uzavře některé ulice Šumperk - Hned dvě cyklistické akce významného rozměru se již brzy pojedou v Šumperku. Kromě třetího ročníku etapového závodu Czech cycling Tour 2011 to bude mistrovství České a Slovenské republiky, které je zároveň kvalifikačním závodem na Olympijské hry v Londýně 2012 a MS v Dánsku. Diváci se můžou těšit na pelotony nabité našimi nejlepšími cyklisty současnosti. Na startu se objeví Martina Sáblíková, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar nebo Peter Velits.

První akcí bude mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky. O medaile se bude závodit v kategoriích elite mužů, jezdců do 23 let a elite žen. Tři sady medailí rozdělí pořadatelé 23. června v Šumperku na náměstí Svobody mezi závodníky, kteří nejlépe zvládnou náročnou trasu kopcovitým terénem do obcí Bratrušov, Kopřivná a zpět. „Mistrovské tituly budou v elitních kategoriích obhajovat Martina Sáblíková a František Raboň. Na trať dlouhou 20,6 km vyrazí ženy v 15 hodin. Pro obě kategorie mužů je připravena trať dlouhá 38,6 km se startem v 17 hodin,“ řekl k závodům hlavní organizátor Jaroslav Vašíček z občanského sdružení TTV Sport Group.

Kvůli závodu budou v době od 14 do 21 hodin uzavřeny některé místní komunikace. Trasa závodu povede z nám. Svobody ulicemi Šmeralovou, K. H. Máchy, Husitskou, Gen. Svobody a dále do Bratrušova, Kopřivné a zpět. Možnost vjezdu na uzavřené komunikace bude možná v přestávce v době od 16:30 do 17 hodin. Omezení se dotkne i linek č. 2 a č. 4 MHD, které budou odkloněny na trasu ul. Gen. Svobody - ul. Vítězná – ul. Lidická. Po dobu závodu nebudou obsluhovány autobusové zastávky „Jiráskovy sady“, „Revoluční, obchodní dům“ a „K. H. Máchy 20“.

Druhá akce, která se do Šumperka chystá na 9. července, je etapový závod Czech Cycling Tour. „Czech Cycling Tour je jediný mezinárodní cyklistický etapový závod konaný na území ČR, který je zařazený do Světového poháru. Peloton 3. etapy závodu startuje ve Šternberku. Do Šumperka přijede směrem od Bratrušova, dále pojede po ulici J. z Poděbrad na nám. Míru. Z nám. Míru pojedou závodnici dva okruhy ulicemi Radniční, M. R. Štefánika, Jesenickou, Zábřežskou, Langrovou a Lužickosrbskou s cílem na nám. Míru,“ doplnil informace Vašíček.

V době od 12 do 18 hodin bude uzavřeno nám. Míru a ulice Lužickosrbská a Radniční. Pořadatelé přislíbili kromě hvězdného obsazení závodu i bohatý doprovodný program na nám. Míru. Obě dvě akce se konají pod záštitou starosty města Šumperka Zdeňka Brože.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.6.2011 18:16
Titulek: děkujeme
Autor: zásobování
57
děkujeme za způsobené komplikace ,zavřít jednu z nejdůležitějších cest a napsat to tu den předtím!! ať si závodí třeba na staďáku ,dostat se k domovu důchodců byl oříšek (na flastr). tak ještě jednou moc díky pane starosto.
Reagovat
Datum: 24.6.2011 07:53
Titulek: Špatná informovanost....
Autor: Kakamil
47
Ani já jsem o této "pidi" akcičce nevěděl,dozvídám se teprve "Den po té".....Je to bída...
Reagovat
Datum: 24.6.2011 11:16
Titulek: Bez titulku
Autor: ....čtyři tečky
79
Informovanost na REJI je fakt docela na h***o ....
Reagovat
Datum: 5.7.2011 21:13
Titulek: Bez titulku
Autor: mario
112
proč je nenechaj jet po temenické úsek albert-směr koruna. já tama jedu každej den min 8krát a to co tam po sobě nechaly ty prasata je hnus auto dostává fest zabrat a cyklisti si taky užijí kličkovanou. místo cyklokravin raděj spravit silnice páni zaštiťující!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.