ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk se loučí s betonovým strašidlem

2. února 2016, 06:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk se loučí s betonovým strašidlem Šumperk, Temenice - Už letos by měl na místě opuštěné betonové kotelny v šumperské Temenici vyrůst nový obchodní dům. Vše nasvědčuje tomu, že tentokrát nestojí investorovi nic v cestě. V minulosti jeho záměr zhatilo občanské sdružení Senová, které s výstavbou Intersparu v Temenici nesouhlasilo.

 Minulý týden začaly bagry s demolicí hlavní budovy kotelny. Po částech mizí také desítky metrů vysoký komín. Demolice má být hotova během několika následujících týdnů. Hned na jaře pak na místo nastoupí stavební firma. „Dokončení stavby obchodního domu je naplánované na říjen,“ uvedl mluvčí developerské firmy JTH Karel Schön. Společnost se zaměřuje jak na stavbu potravinářských hypermarketů, tak i obchodů s průmyslovým zbožím a materiálem.

Rozporuplné reakce

„Je dobře, že se s tím areálem bude konečně něco dít. Na ohyzdnou betonovou kotelnu se už nedalo dívat. A do obchodu to budu mít blízko,“ hodnotí stavbu dalšího supermarketu ve městě Karel Polášek z nedaleké Temenice. Ne každý jeho názor zastává. „Hypermarkety jsou tady na každém rohu. Co na to malí živnostníci z okolí? Pro ně to bude poslední rána z milosti,“ myslí si další z oslovených občanů Šumperka Tomáš Pazourek.


Foto: jak

Demolice léta nevyužívané budovy běží naplno.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.2.2016 11:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Domanik Jiří
38
Jaký supermarket tam asi bude ?
Reagovat
Datum: 3.2.2016 17:57
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: stella
53
Předpokládám, že nějaký s potravinami, protože je jich přece ve městě málo....
Anebo by nebyla na škodu další tržnice s hadrama.............
Reagovat
Datum: 3.2.2016 18:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Absent
73
Chybí tu v okrese něco v jiné kategorii něco jako HORNBACH či IKEA
Reagovat
Datum: 3.2.2016 21:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
54
Penny Market, tak je rozhodnuto.
Reagovat
Datum: 4.2.2016 02:37
Titulek: Rozporuplné reakce
Autor: X
51
Tyhle reakce to je něco už jen chybí zmrtvýchvstání sdružení Senová. Kde jsou ty rohy s hypermarkety ? Cokoli je lepší než to zbořenisko.
Reagovat
Datum: 4.2.2016 10:30
Titulek: Jediné
Autor: LH
149
Jediné co se stalo oproti situaci před pár lety tak jen to že se to celé odložilo nic víc. Stačí se zamyslet a hned Vám bude jasné že jen tak někdo nebude mít kapitál na to aby odkoupil pozemek, stávající stavbu odstranil, všechen odpad zlikvidoval a ještě stavěl. To může dle mého názoru zvládnout jen nějaký obchodní řetězec a když si to nemyslíte tak času měl každý na svůj projekt dost, vše bude asi lepší než ta rujina.
Reagovat
Datum: 7.2.2016 09:44
Titulek: Tak to teda NE!
Autor: Zlomil
59
Žádný obchod s nářadím a šroubkama atp.!!!To by si lidé doma kutili a řemeslníci by neměli žádné zakázky. Je to politická otázka rozvoje řemesel na šumpersku. A zábřežská šroubkárna nyní stavěná u Kauflandu by měla konkurenci.
Reagovat
Datum: 9.2.2016 07:07
Titulek: Re: Tak to teda NE!
Autor: Wendee
48
domaci dilna, vrabec a vrabec, hammer .. je to malo? musis nekdy zvednout prdel a projit se po meste.. ne jen dojet do kauflandu a domu
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).