ZPRÁVY

Šumperk přivítal stovky lidí věnujících se dětem

19. listopadu 2012, 15:29, redakce, MB
Šumperk přivítal stovky lidí věnujících se dětem Šumperk – Do „Korun dětské fantazie“ se přeneslo přes šest stovek návštěvníků Celostátní vzájemné výměny zkušeností, která proběhla o víkendu 16. až 18. listopadu 2012 v Šumperku na Základní škole Sluneční. Lektoři zážitkové pedagogiky i letos porovnávali své zkušenosti s volnočasovými aktivitami pro děti.
„Celostátní vzájemná výměna zkušeností je primárně určena všem, kteří pracují s dětmi a jejich volným časem. Proto byli mezi účastníky zástupci volnočasových oddílů, zaměstnanci domů dětí a mládeže, pedagogové i lidé, které tato problematika prostě zajímá,“ přiblížila mluvčí akce Hana Kobzová.

Pro registrované účastníky z celé republiky byl připraven program zaměřený nejen na výchovné a zábavné aktivity dětí, ale také na psychologii, administrativu i problematiku práce s dětmi z hlediska české legislativy. Našel se prostor na diskuzi i zábavu, která vyvrcholila sobotním koncertem skupiny Fleret. Pořadatelé připravili také několik výstav. Jednou z nich byla například ukázka koláží a grafik výtvarnice Jindry Báťkové V korunách, inspirovaná úsměvnými dětskými citáty a potřebou přemýšlet, dívat se a vidět.  

Akce s jednadvacetiletou tradicí zavítala do Šumperka poprvé a premiérově se otevřela i veřejnosti. Návštěvníci si v rámci otevřených sobotních programů mohli vyzkoušet malování na obličej, výrobu šperků z různých materiálů, pletení košíků z papírových ruliček a spoustu dalších rukodělných činností. Pro nejmenší bylo připraveno loutkové divadlo.

Pomyslnou štafetu v podobě pádla od pořádajících oddílů ze Šumperka a Zábřeha převzala Třebíč, kde se podobné setkání uskuteční na podzim příštího roku.


  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.