ZPRÁVY

Šumperk přivítal stovky lidí věnujících se dětem

19. listopadu 2012, 15:29, redakce, MB
Šumperk přivítal stovky lidí věnujících se dětem Šumperk – Do „Korun dětské fantazie“ se přeneslo přes šest stovek návštěvníků Celostátní vzájemné výměny zkušeností, která proběhla o víkendu 16. až 18. listopadu 2012 v Šumperku na Základní škole Sluneční. Lektoři zážitkové pedagogiky i letos porovnávali své zkušenosti s volnočasovými aktivitami pro děti.
„Celostátní vzájemná výměna zkušeností je primárně určena všem, kteří pracují s dětmi a jejich volným časem. Proto byli mezi účastníky zástupci volnočasových oddílů, zaměstnanci domů dětí a mládeže, pedagogové i lidé, které tato problematika prostě zajímá,“ přiblížila mluvčí akce Hana Kobzová.

Pro registrované účastníky z celé republiky byl připraven program zaměřený nejen na výchovné a zábavné aktivity dětí, ale také na psychologii, administrativu i problematiku práce s dětmi z hlediska české legislativy. Našel se prostor na diskuzi i zábavu, která vyvrcholila sobotním koncertem skupiny Fleret. Pořadatelé připravili také několik výstav. Jednou z nich byla například ukázka koláží a grafik výtvarnice Jindry Báťkové V korunách, inspirovaná úsměvnými dětskými citáty a potřebou přemýšlet, dívat se a vidět.  

Akce s jednadvacetiletou tradicí zavítala do Šumperka poprvé a premiérově se otevřela i veřejnosti. Návštěvníci si v rámci otevřených sobotních programů mohli vyzkoušet malování na obličej, výrobu šperků z různých materiálů, pletení košíků z papírových ruliček a spoustu dalších rukodělných činností. Pro nejmenší bylo připraveno loutkové divadlo.

Pomyslnou štafetu v podobě pádla od pořádajících oddílů ze Šumperka a Zábřeha převzala Třebíč, kde se podobné setkání uskuteční na podzim příštího roku.


  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).