SPORT

Šumperk přehrál Kravaře

3. září 2008, 20:02, simi
Šumperští fotbalisté přivítali ve středu na svém hřišti v předehrávce 15. kola Kravaře. Domácí měli co napravovat, protože v minulém zápase podlehli doposud tápající Porubě.
Utkání začalo velmi opatrně a úvodní minuty se obešly bez výrazného vzruchu na hrací ploše. Oba celky zatím s přehledem plnily svoje obranné povinnosti a trpělivě vyčkávaly na chybu toho druhého. Tomu učinil přítrž domácí Mičunda, jenž se po krásném pasu Strnada řítil do šance a jeho únik musel hasit až těsně před hranicí vápna hostující stoper, který viděl za tento zákrok žlutou kartu. Ke standardní situaci z nadějné pozice se postavil Novák a nádhernou střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. Hosté z Kravař odpověděli zvýšenou agresivitou, která ale neměla vliv na jejich ofenzivní snažení, jež končilo zpravidla u nakopávaných míčů létajících na hlavy šumperských obránců. Ve 23. minutě zatrnulo snad všem domácím hráčům i příznivcům. Bohdan Hecl se po brutálním zákroku hostujícího Buchvaldka ocitl na trávníku a nikdo by se nedivil, kdyby takovýto sprostý faul odnesl vážnějším zraněním. Kapitán hostů mohl děkovat všem svatým, že nešel pod sprchy a dostal jen žluté varování. Fotbalovější Šumperk ještě do poločasu dokázal zvýšit zásluhou povedené rány Horáka, a tak se do kabin šlo za stavu 2:0.
Druhá půle začala obrovským nedorozuměním kravařské stoperské dvojice s gólmanem, čehož znovu využil pohyblivý Horák, jenž hlavou usměrnil míč za záda hostujícího brankáře. Další minuty se nesly v poklidném duchu. Šumperští hráči, vědomi si svého náskoku, se nepouštěli do bezhlavého útočení a z kompaktního obranného bloku vyráželi zejména zásluhou Horáka a střídajícího Křepelky do rychlých brejků. Jeden takový únik, který vybojoval právě vystřídavší Křepelka musel ukončit levý obránce hostů penaltovým faulem. Šumperský exekutor Novák ale nechal vyniknout hostujícího brankáře. Ten vystihl směr Novákovy střely u levé tyče a pokutový kop zlikvidoval. Do konce utkání se již žádná změna skore nekonala a Šumperk tak porazil Kravaře v předehrávaném 15. kole 3:0.

FK SAN-JV Šumperk  -  SK Kravaře  3:0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.