SPORT

Šumperk poprvé prohrál

28. listopadu 2007, 11:38, Ondra Šich
„Pýcha předchází pád“, i tak by se dalo charakterizovat vystoupení šumperských basketbalistů v posledním kole oblastního přeboru mužů.

 

BK Olomouc – TJ Šumperk

75:66
(15:7, 19:17, 19:15, 21:27)

Šumperk i v ořezané sestavě a nemocnými hráči přijel do Olomouce s velkým sebevědomím a vidinou snadné výhry, která se ovšem nekonala. Chodící basketbal domácích, kteří protahovali každý útok jak jen to bylo možné a pak s 90% úspěšností zakončovali, Šumperákům vůbec nesvědčil, protože se za žádnou cenu nemohli dostat do zápasového tempa. V 6.minutě  první čtvrtiny domácí vedly 12:3. Za tohoto stavu si vzali hosté time-out a změnili obranu se zónové na osobní, čímž chtěli zrychlit hru a dostat se zpět do zápasu. To se ovšem nestalo a domácí zvýšili svůj náskok na 28:11. Pak Šumperk opět změnil bránění na zónu a do poločasu ještě stihl snížit na rozdíl deseti bodů 34:24.

„Soupeř nás nenechal stáhnout skóre na míň jak 5 bodů, stále kontroloval hru. Za poslední měsíc jsme odehráli pouze dvě utkání a to se soupeři z konce tabulky, což hráče nemotivovalo k přípravě na další zápasy. Naposledy jsme se společně sešli na zápase s Bruntálem a to je smutné. Hlavně mě mrzí, že mladí hráči, kteří chtějí hrát 3.ligu nejsou schopni se sejít na trénink natož na zápas. Na tréninky se scházeli tři hráči, což nepotřebuje další komentář.“ Vytkl hráčům špatnou morálku a celkový přístup trenér Radim Šíma. 

„Ve druhém poločase jsem poslal do hry i nemocného Špundu, tomu však spoluhráči nedali prostor, tak se nemohl moc prosadit. Chtěl bych říct, že body některých hráčů neodpovídají jejich projevu na hřišti a nejsem si jistý, jestli nás jeden trénink dokáže připravit na další zápas. Utkáme se s prvním týmem SKP BK Olomouc, která ještě neprohrála.“ Dodal znechuceně na závěr.

 

Body hostů:

 Wiesner 19, Poštůlka 18, O. Šich 16, Andrés 5,  Pösl 4, Špunda 2, P. Šich 2, Pavelka 0

  

Pozvánka:

 
  • Dne 30.11 ve 20:15 na Tyršově stadiónu se odehraje 8.kolo oblastního přeboru mužů v basketbale. TJ Šumperk bude hostit SKP BK Olomouc.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.11.2007 19:09
Titulek: chyby
Autor: Anonym
43
Domácí vedly???????
Kdo ten článek psal???!!!!
Reagovat
Datum: 29.11.2007 19:12
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
63
Nějaký dyslektik?
Reagovat
Datum: 29.11.2007 20:30
Titulek: Bruntál není každý den
Autor: Orgoj Chorchoj
42
Můj poslední příspěvek po vítězství nad Bruntálem nebyl vůbec posměchem śumperskému basketbalu.Chtěl jsem jenom naznačit,že po desetiletí je v śumperském sportu něco shnilého.A to se zdaleka netýká jen košíkové.Tak velké okresní město s několika prosperujícími podniky / alespoň v minulosti / nedokázalo na delší dobu udržet ve vyšší soutěži žádný populární sport.Od postavení nové haly / šumperská líheň gymnastů se to tehdy jmenovalo/,přes kuželkáře,sloučení tří městských mužstev kopané,druhé basketbalové ligy,druhé ligy hokeje na novém zimáku počátkem 70.let,tenisové líhně a já nevím čeho všeho ještě,vždy to byl pouze jepičí život na několik sezón ve vrcholové formě.Pak se vše nenávratně rozpadlo,nadšení pominulo,lepší hráči se rozprchli po okolí a pod.Tedy žádný výsměch,spíše nostalgie.A podpora ? Ano,ale morální.Pokud budou na trénink chodit 3 hráči,nikdo nebude házet finanční prostředky do černé díry šumperského sportu.
Reagovat
Datum: 29.11.2007 23:47
Titulek: Re: Bruntál není každý den
Autor: Ondřej Šich
36
Víte všechno má vždycky dva úhly pohledu...Na jednu stranu máte pravdu a souhlasím s vámi. 3 hráči na tréninku? Řeknete si, co po nás chtějí?! Těmhle tak budu něco dávat..Prvně bych chtěl říct, že tuhle informaci jsem zveřejnil úmyslně, (i když je bohužel pravdivá) Důvod myslím zbytečné rozebírat..ale podívejte se na to i z té druhé stránky. Hráči, kteří si už jako dorostenci vybojují 1. ligu a 2 roky po sobě hrají na předních příčkách dokonce i 2x ligu vyhrají, přejdou do "vyšší" kategorie..do mužů, kteří v tu dobu hrají bohužel poslední sezónu ve 3. lize a padají jak já říkám do „pralesu". Ale jelikož chtějí hrát basketbal a chtějí ho hrát za Šumperk. Hrají tuto soutěž, vyhrají ji pouze s jednou porážkou, a hurá konečně budeme hrát basketbal!! ve 3. lize?? Najednou zjistíte, že je někde chyba, sport už není o výkonech.To je možná to co myslíte tím „shnilým“ a to je nejsmutnější.(Šumprskému hokeji ZDaR)…
A motivace??První dva roky snad ještě byla…Tři roky bez sebemenší podpory. To je naše motivace..Naštěstí je tu pár lidí, kteří se s tím snaží něco udělat. Tak jsme třikrát vyhráli „prales“. Třikrát prodali ligu a našetřili si. Příští sezónu se dočkáme.Konečně!! Už slyším zase ty řeči. Co tam chcete dělat?? Odpovím teď. Budeme hrát basketbal. I kdybychom nevyhráli v lize jediný zápas, nevidím důvod se někomu ospravedlňovat nebo vysvětlovat proč se tak stalo. Chceme hrát basketbal. Chceme, aby na basketbal zase chodila plná tělocvična lidí. Jediný problém je možná v tom, že se o to snažíme sami. Každopádně, děkuji za podporu i když „jen“ morální tak aspoň nějaká. =)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.