KULTURA

Šumperk ovládnou Keltové

13. února 2019, 12:00, Jan Kratochvíl
Šumperk ovládnou Keltové Šumperk – Už potřetí se v šumperském kulturáku sejdou příznivci skotské a irské kultury, hudby a tance. Letošní ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Lua, Happy to Meet a Drunken Weasel.

Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci dočkají ukázek tradičních tanců v podání souboru Démáirt. Návštěvníci si navíc stylový večer vychutnají doslova všemi smysly, své chuťové buňky totiž mohou potěšit ochutnávkou kvalitní skotské whisky.

Řízná muzika až do konce

„Hudební program zahájí formace Lua, která interpretuje písně z Irska a dalších ostrovních zemí v současném a svěžím duchu. Hned poté se posluchači dočkají energií nabitého irského rocku v podání šumperské kapely Happy to Meet, kterou čeká od domácího publika jistě bouřlivé přivítání,“ řekla produkční DK Michaela Horáková.
Posledním hudebním hostem Keltského večera bude folkrockový soubor Drunken Weasel z Brna, hrající říznou muziku inspirovanou irskou a skotskou tvorbou. Foto: archiv

Největším lákadlem třetího ročníku Keltského večera bude taneční soubor Démáirt.
Jedni z nejlepších

„Zřejmě největším lákadlem třetího ročníku bude taneční soubor Démáirt. Ve svém oboru patří k těm nejlepším v Česku. Jeho členové úzce spolupracují s tanečníky světových jmen, jako je například Stephen Scariff a Ronan Morgan ze světoznámé skupiny Lord of the Dance,“ poznamenala Michaela Horáková.
Vstupenky na Kelstký večer k sezení jsou k mání v pokladně DK Šumperk za 180 korun. V den akce lístek podraží na 220 korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.