KULTURA

Šumperk ovládnou Keltové

13. února 2019, 12:00, Jan Kratochvíl
Šumperk ovládnou Keltové Šumperk – Už potřetí se v šumperském kulturáku sejdou příznivci skotské a irské kultury, hudby a tance. Letošní ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Lua, Happy to Meet a Drunken Weasel.

Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci dočkají ukázek tradičních tanců v podání souboru Démáirt. Návštěvníci si navíc stylový večer vychutnají doslova všemi smysly, své chuťové buňky totiž mohou potěšit ochutnávkou kvalitní skotské whisky.

Řízná muzika až do konce

„Hudební program zahájí formace Lua, která interpretuje písně z Irska a dalších ostrovních zemí v současném a svěžím duchu. Hned poté se posluchači dočkají energií nabitého irského rocku v podání šumperské kapely Happy to Meet, kterou čeká od domácího publika jistě bouřlivé přivítání,“ řekla produkční DK Michaela Horáková.
Posledním hudebním hostem Keltského večera bude folkrockový soubor Drunken Weasel z Brna, hrající říznou muziku inspirovanou irskou a skotskou tvorbou. Foto: archiv

Největším lákadlem třetího ročníku Keltského večera bude taneční soubor Démáirt.
Jedni z nejlepších

„Zřejmě největším lákadlem třetího ročníku bude taneční soubor Démáirt. Ve svém oboru patří k těm nejlepším v Česku. Jeho členové úzce spolupracují s tanečníky světových jmen, jako je například Stephen Scariff a Ronan Morgan ze světoznámé skupiny Lord of the Dance,“ poznamenala Michaela Horáková.
Vstupenky na Kelstký večer k sezení jsou k mání v pokladně DK Šumperk za 180 korun. V den akce lístek podraží na 220 korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.