KULTURA

Šumperk ovládnou Keltové

13. února 2019, 12:00, Jan Kratochvíl
Šumperk ovládnou Keltové Šumperk – Už potřetí se v šumperském kulturáku sejdou příznivci skotské a irské kultury, hudby a tance. Letošní ročník Keltského večera vypukne v sobotu 16. února od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Lua, Happy to Meet a Drunken Weasel.

Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci dočkají ukázek tradičních tanců v podání souboru Démáirt. Návštěvníci si navíc stylový večer vychutnají doslova všemi smysly, své chuťové buňky totiž mohou potěšit ochutnávkou kvalitní skotské whisky.

Řízná muzika až do konce

„Hudební program zahájí formace Lua, která interpretuje písně z Irska a dalších ostrovních zemí v současném a svěžím duchu. Hned poté se posluchači dočkají energií nabitého irského rocku v podání šumperské kapely Happy to Meet, kterou čeká od domácího publika jistě bouřlivé přivítání,“ řekla produkční DK Michaela Horáková.
Posledním hudebním hostem Keltského večera bude folkrockový soubor Drunken Weasel z Brna, hrající říznou muziku inspirovanou irskou a skotskou tvorbou. Foto: archiv

Největším lákadlem třetího ročníku Keltského večera bude taneční soubor Démáirt.
Jedni z nejlepších

„Zřejmě největším lákadlem třetího ročníku bude taneční soubor Démáirt. Ve svém oboru patří k těm nejlepším v Česku. Jeho členové úzce spolupracují s tanečníky světových jmen, jako je například Stephen Scariff a Ronan Morgan ze světoznámé skupiny Lord of the Dance,“ poznamenala Michaela Horáková.
Vstupenky na Kelstký večer k sezení jsou k mání v pokladně DK Šumperk za 180 korun. V den akce lístek podraží na 220 korun. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.