SPORT

Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem

20. června 2018, 13:00, Petr Fišer
Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem Šumperk – Sokolové ze Zábřeha podnikli tenisový nálet, jehož produktivním výsledkem potvrdili letošní nadvládu nad okresním rivalem. Na šumperském území vyhráli už třetí úspěšně zvládnutou bitvu, kterou podstoupili v rámci rozehrané sezóny. Domácí družstvo se v porovnání s minulým ročníkem potýká se slabším obsazením mužské části týmu a po všech stránkách je to znát.

 Ze sobotní konfrontace se vyklubaly jen dva zajímavější souboje, které mohly dostat diváky do varu. Duel Davida Blaťáka a Petra Páleníka pro nejvyšší herní kvalitu, co byla v tropickém dopoledni k vidění. I když se oba borci nevyvarovali některých zbytečných chyb, předvedenou hrou nikoho neurazili.
Střetnutí Martina Strouhala a Václava Davida podobnou úroveň postrádalo, na druhou stranu přineslo největší drama. Jako jediné v celém programu se natáhlo na tři sety.
Jinak to byly veskrze jednoznačné záležitosti. Šumperk nevyšel naprázdno pouze díky kapitánce Markétě Arbeitové, která smetla mladičkou Lenku Pazderníkovou. Na zbývající dívčí utkání si přihlížející zvědavci museli nechat zajít chuť. Protože nekompletnímu Zábřehu chyběla původně nominovaná Anna Baierová, dva zápasové body daroval hostitelům bez boje.

OBLASTNÍ PŘEBOR

ŠUMPERK – ZÁBŘEH 3:6. Sady – 7:12. Hry – 68:79. Zápasy: Blaťák – Páleník 6:7, 2:6, Strouhal – V. David 6:4, 1:6, 2:6, Tomášek – Melcher 2:6, 1:6, Pechal – Hojgr 3:6, 4:6, Arbeitová – Pazderníková 6:0, 6:2, Güttlerová – Baierová 6:0, 6:0, Arbeitová, Güttlerová – Pazderníková, Baierová 6:0, 6:0, Blaťák, Strouhal – V. David, Hojgr 1:6, 1:6, Tomášek, Pechal – Páleník, Melcher 2:6, 1:6.


Foto: Petr Fišer

Pro Martina Strouhala mělo víkendové derby emotivní nádech. V Šumperku hostuje právě ze Zábřeha.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).