SPORT

Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem

20. června 2018, 13:00, Petr Fišer
Šumperk nepřežil sokolí nálet. Tenisté Zábřeha potvrdili v lokálním derby letošní nadvládu nad okresním rivalem Šumperk – Sokolové ze Zábřeha podnikli tenisový nálet, jehož produktivním výsledkem potvrdili letošní nadvládu nad okresním rivalem. Na šumperském území vyhráli už třetí úspěšně zvládnutou bitvu, kterou podstoupili v rámci rozehrané sezóny. Domácí družstvo se v porovnání s minulým ročníkem potýká se slabším obsazením mužské části týmu a po všech stránkách je to znát.

 Ze sobotní konfrontace se vyklubaly jen dva zajímavější souboje, které mohly dostat diváky do varu. Duel Davida Blaťáka a Petra Páleníka pro nejvyšší herní kvalitu, co byla v tropickém dopoledni k vidění. I když se oba borci nevyvarovali některých zbytečných chyb, předvedenou hrou nikoho neurazili.
Střetnutí Martina Strouhala a Václava Davida podobnou úroveň postrádalo, na druhou stranu přineslo největší drama. Jako jediné v celém programu se natáhlo na tři sety.
Jinak to byly veskrze jednoznačné záležitosti. Šumperk nevyšel naprázdno pouze díky kapitánce Markétě Arbeitové, která smetla mladičkou Lenku Pazderníkovou. Na zbývající dívčí utkání si přihlížející zvědavci museli nechat zajít chuť. Protože nekompletnímu Zábřehu chyběla původně nominovaná Anna Baierová, dva zápasové body daroval hostitelům bez boje.

OBLASTNÍ PŘEBOR

ŠUMPERK – ZÁBŘEH 3:6. Sady – 7:12. Hry – 68:79. Zápasy: Blaťák – Páleník 6:7, 2:6, Strouhal – V. David 6:4, 1:6, 2:6, Tomášek – Melcher 2:6, 1:6, Pechal – Hojgr 3:6, 4:6, Arbeitová – Pazderníková 6:0, 6:2, Güttlerová – Baierová 6:0, 6:0, Arbeitová, Güttlerová – Pazderníková, Baierová 6:0, 6:0, Blaťák, Strouhal – V. David, Hojgr 1:6, 1:6, Tomášek, Pechal – Páleník, Melcher 2:6, 1:6.


Foto: Petr Fišer

Pro Martina Strouhala mělo víkendové derby emotivní nádech. V Šumperku hostuje právě ze Zábřeha.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.