ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperk má mobilní rozhlas

19. března 2020, 07:00, redakce
Šumperk – Město Šumperk začal od středy 18. března využívat mobilní rozhlas. Jde o další kanál, jehož prostřednictvím lze co nejrychleji informovat obyvatele. Zatím město pro informovanost využívalo Facebook, webové stránky a Šumperský zpravodaj.

 V současné době se lidé mohou registrovat na https://sumperk.mobilnirozhlas.cz/registrace. Na uvedené mobilní číslo a e-mail budou zaregistrovaným uživatelům chodit aktuální zprávy. Lidé budou mít větší přehled, pokud si zdarma stáhnou prostřednictví Google play nebo Appstore aplikaci Mobilní rozhlas.

„Díky této infrastruktuře jsme schopni zvýšit úroveň bezpečí, zapojit více občanů do aktuálního dění, umožnit efektivnější a modernější komunikaci mezi občanem a úřadem,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl.

Zdůraznil, že Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi obecním úřadem a občany. „Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Obrovskou výhodou Mobilní Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění v obci, ale umožňuje lidem také na jednotlivá sdělení reagovat,“ zdůraznil místostarosta.

Vedení města tedy vidí nejen komu bylo sdělení doručeno, ale také reakce příjemců. Díky tomu může obec Mobilní Rozhlas v budoucnu využít i třeba k vytváření jednoduchých průzkumů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.