SPORT

Šumperk držel krok s prvoligovým Baníkem

30. srpna 2011, 20:54, téma FOTBAL, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští fotbalisté se po dvou úspěšných kolech dočkali v Ondrášovka cupu zasloužené odměny s podobě duelu se slavným Baníkem Ostrava.
 Prvoligový soupeř se zmítá v krizi, ale i tak byl na šumperské trávě naprosto jednoznačným favoritem. Zcela zaplněný Tyršův stadion, což pamatuje málokdo, však sledoval překvapivě nepříliš výraznou převahu hostů, jež však nakonec dokázali postup doslova vybojovat.
V úvodních minutách byl ale lepší Šumperk. Svěřenci trenéra Strnada dokázali na začátku utkání několikrát zahrozit, přičemž jedna rána již vypadala, že zapadne za bezmocného Krbečka, avšak tribuny jásaly předčasně. Mezitím Baník, podporován mimo jiné i šumperskou skupinou svých příznivců postupně převzal otěže zápasu, ale jeho převaha byla pouze územní a domácí nadále předváděli bojovný a zodpovědný výkon. 
Velké šance Baníku přišly paradoxně z brejkových situací a jednu z těchto využil po hrubce při odkopu a několika dalších zmatcích v obraně Šenkeřík a stanovil tak poločasové skóre na 0:1.
V druhé půli již domácí nedokázali příliš útočit. Křepelka na hrotu již nedokázal sklepávat a udržet dlouhé míče a naopak trenér Baníku Malura poslal na hřiště špílmachra Lukeše, s nímž se hra hostů výrazně zvedla.
Ačkoli však Ostrava Šumperk zdaleka nepřehrávala, rozdíl čtyř ligových úrovní byl znát a navzdory skvělým výkonům Reichla, Skopala, ale i jiných, domácí na vstřelení vyrovnávacího gólu moc šancí neměly. V závěru pak ještě pojistil výhru Baníku Adámik střelou z hranice pokutového území. 
Domácí borci však odešli ze hřiště se vztyčenou hlavou a za potlesku tribun, protože podali výkon na hraně svých možností. Na druhé straně hráči Baníku i s hvězdným Svěrkošem v sestavě musí v této sezoně již poněkolikáté zpytovat svědomí.

FK SAN-JV Šumperk - FC Baník Ostrava  0:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).