KULTURA

Šumperk bude sledovat konec Monty Pythonů

13. července 2014, 21:53, Ondřej Polák
Šumperk bude sledovat konec Monty Pythonů Šumperk - Na letní připravilo kino Oko několik skutečných lahůdek pro fanoušky kinematografie a nejen pro ně. Seriál neobyčejných červencových projekcí uzavře přenos poslední show divadelní skupiny Monty Python.

Série výjimečných představení v šumperském kině začala uplynulou sobotu, kdy Oko živě přenášelo závěrečný ceremoniál MFF Karlovy Vary včetně závěrečného snímku Divoké historky. Nyní v sobotu 19. července Oko uvede předpremiéru filmu Díra u Hanušovic a v neděli 20. července se připojí k patnácti stovkám kin po celém světě, která budou na živo přenášet poslední vystoupení Monty Pythonů.

Přímý přenos začne v osm hodin večer a ředitel kina Kamil Navrátil slibuje návštěvníkům mimořádný zážitek na hranici filmu a divadla. „Přenos poslední show skupiny Monty Python je další příležitostí, jak pomocí moderních technologií přiblížit českým divákům aktuální kulturní událost světového formátu. Přenos Monty Pythonů označují světová média za divadelní událost roku,“ láká do kina Navrátil a dodává, že Představení bude uvedeno s českými titulky.

Další významnou událostí v kině Oko bude předpremiéra filmu Díra u Hanušovic, který se celý natáčel ve Vikanticích. Svůj režijní debut šumperským divákům osobně představí v sobotu 19. července o půl šesté večer Miroslav Krobot. „Šumperskou předpremiéru uvede společně s autorem scénáře Lubomírem Smékalem, představitelkou hlavní role Tatianou Vilhelmovou a dalšími herci Ivanem Trojanem a Lenkou Krobotovou,“ doplňuje informace Navrátil. Zároveň dodává, že součástí slavnostního večera bude také slavnostní otevření nové kinokavárny, která nabídne delší otevírací dobu, příjemnou atmosféru a milou obsluhu.

Předpremiéra Díry u Hanušovic je již beznadějně vyprodaná. Na premiérové projekce od 24. července jsou ovšem lístky stále v prodeji.


Foto: archiv

Zřejmě nejslavnější komediální skupina na světě Monty Python ukončí činnost v přímém přenosu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.7.2014 22:18
Titulek: Obrana smíchem
Autor: kinderman
70
Zatímco zásoby vody se nezadržitelně tenčí, Mohelnice se zmítá v předvolební křeči, mnozí nepoučitelní důchodci stále sedají na lep nejrůznějším darebákům a pár zoufalců tady neustále omílá cosi o fasádách (podobně jako když se tenkrát Paroubková vyjádřila o Jiřího "sexy mozku" a kdekdo si myslel, jak není zábavný, když si na tom ještě po roce přihříval polívku), půjdu se zasmát s Monty Pythony. Ti mě, co se zábavy týče, nikdy nezklamali.
Reagovat
Datum: 13.7.2014 23:05
Titulek: Re: Obrana smíchem
Autor: cinique
47
Jojo, po tom, cos tady všechno vyjmenoval, by asi vážně neškodilo zazpívat si... a všichni -
always look on bright side of life, pf pf, - pf pf, pf pf, pf pf...
sorry, neumím pískat :-/
Reagovat
Datum: 14.7.2014 09:33
Titulek: Re: Obrana smíchem
Autor: aNONYM
70
116
Taky je mám rád, Život Briana nemá chybu, ale prý to vystoupení už není ta kvalita, co bývala. No, budete vidět a doufám, že se tady pak objeví minirecenze.
Reagovat
Datum: 21.7.2014 08:43
Titulek: Re: Obrana smíchem
Autor: kinderman
58
Nobody expects the spanish inquisition! Opulentní pódiová show sice ve skutečnosti začala až ve 20.30, ale pak už to (nepočítám- li půlhodinovou přestávku) jelo bez hluchého místa. Při pohledu na narvané (mnohatisícové) hlediště londýnské O2 Arény jsem si uvědomil, že většina tamějších diváků nemůže z aktérů vidět víc než nezřetelné postavičky v dálce, takže stejně musela spoléhat na obří projekční plátno. Pythoni (a Carol Clevelandová!) vytáhli samozřejmě ty největší pecky (nevím, zda improvizace byly nacvičené, ale u Mrtvého papouška to vypadalo, že Cleese Palina překvapil), doprovázené svižnými tanečními čísly, s přibývajícími minutami jsem byl čím dál dojatější a při závěrečném Christmas in Heaven a povinném "přídavku" Always Look mi šimralo podél páteře. Takový druh vystoupení se ovšem nedá titulkově synchronizovat, takže bylo dobré umět anglicky (anglické titulky narozdíl od českých z větší části odpovídaly tomu, co se říkalo), znát aspoň zevrubně předváděné skeče, případně mít naposloucháno CD Monty Python Sings (minimálně v textu Every Sperm a Christmas in Heaven jsem si všiml nějakých změn). Třeba záznam někdy zakoupí ČT...
Reagovat
Datum: 14.7.2014 07:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
60
To sedi! :-)
Reagovat
Datum: 16.7.2014 09:04
Titulek: Další letošní filmový debut
Autor: kinderman
65
Před časem jsem tady byl vyzván k napsání recenze na Díru u Hanušovic, což jsem odmítl a důvod vysvětlil. Můžu ale nalinkovat text čerstvé recenze k jinému filmu, který bude mít premiéru posledního července. Kinohitem se nejspíš nestane, jak střízlivě odhadl i jeho tvůrce.

http://25fps.cz/2014/paradne-pokecal/

A pro zájemce ještě jeden letošní text analytičtějšího rázu, třeba to bude pro někoho inspirativní.

http://25fps.cz/2014/kralovsky-omyl/
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.