ZPRÁVY

Šumperk bude mít parkovací dům

24. září 2013, 08:10, téma ŠUMPERK, Hana Písková
Šumperk - Stavbu prvního parkovací domu ve městě připravuje šumperská radnice. Dům bude stát na sídlišti a měl by vyřešit palčivý problém s nedostatkem odstavných míst v panelové zástavbě.

„Patrový parkovací dům s kapacitou kolem stovky parkovacích míst vyroste v ulici Finská. Je zvláštní tím, že nebude v centru města, jak se dnes podobné domy staví, ale na sídlišti. Jde o velké sídliště, kde je nedostatek parkovacích míst. Není tam žádný prostor k parkování na volných plochách. Přistoupili jsme proto k tomuto řešení,“ vysvětluje starosta Šumperka Zdeněk Brož. Podle něj stavba přijde na desítky milionů korun. Město se už pustilo do příprav přístupových komunikací k parkovacímu domu a v příštím roce chce vybudovat základní část. Projektanti chtějí využít i tamního terénu. Do prvního patra budou tak moci řidiči najet z horní cesty, do spodní části bude nájezd možný ze spodní komunikace. Parkovací dům pomůže i ostatním lidem, kteří přímo na sídlišti nežijí, neboť v místě se nacházejí i obchody, ordinace lékařů a další služby. „Na sídlišti máme i obrovský problém, v zimě tam nejde odklízet sníh, není možná manipulace s technikou a tohle je řešení,“ doplnil starosta. Dodal, že parkování bude pro lidi zdarma a město uvažuje i o možnosti zakoupení stálého místa.


Zůstane jediný

V Šumperku to neměl být jediný parkovací dům, kterého se obyvatelé a návštěvníci města měli dočkat. Další objekt, tentokrát v centru, chtěla postavit soukromá firma. Z plánů ale sešlo. „Jednalo se o soukromou iniciativu, dům měl vyrůst na náměstí Republiky. Firma nám nyní napsala, že od záměru ustupuje. Zkomplikovalo se to finančně, byla by potřeba úprava vodního toku i křižovatky,“ uvedl místostarosta Marek Zapletal. Zda je o definitivní rozhodnutí a nebo jen dočasné odložení projektu do šuplíku, zatím není jisté. Stavební firmy v celém regionu se teď potýkají s nemalými finančními problémy, které způsobil razantní úbytek zakázek v soukromém i veřejném sektoru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.9.2013 11:18
Titulek: Paráda
Autor: Josef
284
200
Je to zcela jistě dobrá myšlenka. Ovšem pokud nebude zpoplatněno, předpokládám tedy, že bude volně přístupné a tedy bez kontroly. Jistě si dokážete představit, jak dopadnou vozidla v této lokalitě odstavena v temném zákoutí, kde mohou zloději a různá individua dělat bordel. Stačí se podívat, co za lidi posedává na schodech před Hruškou či před hernou. Jediná volná plocha je vedle Hrušky ten travnatý plácek...dobrovolně bych tam auto do baráku nedal. To radši pod lampou na ulici.
Reagovat
Datum: 24.9.2013 16:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Kakamila
283
207
Naprostý souhlas........BronX.
Reagovat
Datum: 24.9.2013 15:17
Titulek: Systematická likvidace zeleně a veřejných zelených ploch v
Autor: F. Mrázek
276
218
Šumperská politická strana Nezávislá volba starosty Brože (nezávislá na čem?, zřejmě na zákonech a veřejném mínění občanů) má zajímavý politický program: systematicky ničit veřejnou zeleň ve městě. Kdysi jsme při kácení stromořadí mohutných lip na ulici 17. listopadu z legrace navrhovali, aby vandal Brož vykácel rovnou celý park Smetanovy sady a udělal si tam parkoviště, no vida, už je to tady, už se do toho pustil. Viz Travnatý trojúhelník před budovou gymnázia nahradí parkoviště. „Město nechá zpracovat studii, ve které by měla být navržena parkovací plocha na Masarykově náměstí a ta pak bude zapracována do projektu přestavby knihovny. Další dvě územní studie se budou týkat lokalit Erbenova – Fibichova a Náměstí Svobody – Československé armády, obě pak budou projednány s veřejností," sdělila mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.
Čtěte více na: http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/masarykovo-namesti-bude-jine-mesto-musi-postavit-parkoviste-20130923.html

Reagovat
Datum: 24.9.2013 15:32
Titulek: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: F. Mrázek
326
258
Parkovacích ploch pro čtenáře budoucí veřejné knihovny je u nedalekých obchodních center LIDL, PENNY a BILLA dostatek, jedině psychopata lačnícího po úplatcích by napadlo udělat si z veřejného trávníku před gymnáziem parkoviště! Můžete občanům laskavě sdělit, komu tyto idiotské územní studie šumperská radnice zadala, kolik to občany bude stát a dále by daňové poplatníky jistě zajímala cena a projektant několika nikdy nerealizovaných stavebních projektů na přístavbu Městské knihovny na ul. 17. listopadu a nyní stavebního projektu přestavby Masarykovy školy na knihovnu?
Reagovat
Datum: 24.9.2013 18:27
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor:
283
232
A kde parkovali čtenáři bývalé knihovny ? Opravdu je Šumperk zaplaven takovým množstvím čtenářů, že se pro ně musí budovat nové parkoviště ? To budou studenti gymnázia nadšením bez sebe, když budou z oken hledět místo na zeleň, na zaparkovaná auta a čichat při otevřených oknech výfukové plyny. Další nevyužitá uvolněná plocha pro parkoviště se nachází na náměstí u Grandu, že ? V Šumperku se už nedivím ničemu. Když můžou kamiony parkovat téměř v centru města / v bývalém Jesanu na ČSA/, můžou se pro parkování zrušit i některé chodníky. Stejně město v zimě udržuje vždy chodník jen po jedné straně ulice.
Reagovat
Datum: 27.9.2013 07:46
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Zuzula
196
254
Už dávno jsem navrhoval knihovnu zrušit. Je to přežitek z totáče, kdy lidé žili ruky do huby a na knihy neměli. Dnes si může každý knihy koupit. A když půjčovnu, tak e-knih, která může být centrální pro celou ČR třeba v Bukovicích. V papírových knihách jsou roztoči a jiné bakterie a rozšiřují se tím nemoci mezi čtenáře. Knihy ohmatá a poslintá a poprská kdovíkdo.
Reagovat
Datum: 27.9.2013 09:50
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Templ
289
236
Ano, Koniáš knihy pálil. Asi v zájmu zdraví obyvatelstva.
Reagovat
Datum: 27.9.2013 11:47
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Drbal
267
249
Kdysi ryli texty do kamenných desek a psali na svitky papíru. Prober se zanedbaný tvorečku do dnešní doby, vytři si očička a nemžourej jako kuře do sluníčka. E-knihy a k tomu e-čtečky, to je super věcička. Když chceš polykat roztoče atd. tak si půjčuj papírové knihy z knihovny. Ty NEMAJÍ budoucnost. Časem to bude jako starožitnost.
Reagovat
Datum: 27.9.2013 14:10
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Templ
277
260
Vzhledem k obsahu své knihovny se necítím zanedbaným. Knihu nenahradí e-čtečka, ani e-kniha.
Reagovat
Datum: 27.9.2013 14:48
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor:
256
207
Který "totáč" máte na mysli ? Ten minulý, nebo současný ? Za minulého totáče stály u prodejny Kniha každý čtvrtek fronty zájemců o knižní novinky. Za současného totáče jsou podobné fronty na úřadech práce. Jestli Vy máte takový přístup ke knihám, tak se vůbec nedivím, že máte doma knihy poslintané a poprskané. /Tedy pokud vůbec nějaké máte./ Každý čtenář ke své oblíbené četbě sedne s umytýma rukama a pokud čte, nemůže na knihu prskat. To se víc protiví kupovat pečivo třeba v Kaufu, kde se někteří nakupující přehrabávají v rohlících i chlebu. A v knihovně, pokud je některá kniha víc ohmataná, je to jen důkaz toho, že je mezi čtenáři víc oblíbená.
Reagovat
Datum: 30.9.2013 03:25
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Slis
261
220
Divím se, že EU, velice dbalá na hygienu, ještě nezakázala knihovny, zdroje morové a jiné nákazy.
Reagovat
Datum: 30.9.2013 14:56
Titulek: Re: Nesmyslné parkoviště na Masarykově náměstí
Autor: Templ
280
237
To má být žert?
Reagovat
Datum: 27.9.2013 18:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
227
233
Volte Ing. Terezu Schreiberovou. Mladá krev + TOP09 + Nezávislí! Volba pro město Šumperk a Českou republiku! Advokátka se specializací na veřejnou správu. V letech 1986 – 1990 pracovala v samosprávě, poté jako novinářka a organizační poradkyně, od roku 1994 působí v advokacii. Věnuje se rovněž oblasti vzdělávání pro obce, města a kraje; její vzdělávací středisko s projektem MUNICIPAL je známé v celé České republice. Je autorkou stovek odborných článků a několika publikací. Píše i beletrii, poezii a ráda glosuje společenské dění z různých úhlů pohledu.
Reagovat
Datum: 8.2.2014 12:12
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
263
190
Parkovací místa zajímají pana starostu. Podívejte se na mapy.cz.Po REVITALIZACI ULICE JIŘÍHO Z PODĚBRAT A SMĚR DACAN bylo před opravou DVACET SEDM PARKOVACÍCH MÍST a po opravě SEDM. A to mezi dvěma kruháči.Mrkněte na mapy.cz letecký snímek, když ho přiblížíte, ukáže se bývalý stav a věřte parkovišťátko vedle ho nenahradí. Ti co pracují za kruháčem ve fabrice, každé ráno krouží kolem, než najdou volné místo.
Reagovat
Datum: 8.2.2014 16:21
Titulek: Tak můžeš parkovat na Finské ulici v Temenici,
Autor: Anonym
322
244
kde bude parkovací dům od stavební firmy SAN-JV, radnice si na něj v letošním rozpočtu už vyčlenila 15 milionů korun. Projektovou dokumentaci zpracovala společnost CEKR CZ.s.r.o. Luďka Cekra, jehož dvojče bratr Luboš Cekr je šumperským radním za Brožovu NEZÁVISLOU VOLBU. Obrázek:
http://www.novacekasyn.cz/vizualizace/2011/cekr-czsro-sumperk-temenice-parkovaci-dum
Development manager velmi (na radnici) oblíbené stavební firmy SAN-JV je Zdeněk Vysloužil, člen ČSSD, který kandidoval v komunálních volbách 2010 na 5. místě kandidátky šumperské ČSSD, ale nedostal se (ke korýtku).

Já na bráchu ping já na bráchu pong
rodinný marketing nikdy nebudem plonk
znáš-li tenhle song zpívat s námi zkus
já na bráchu blues
Reagovat
Datum: 8.2.2014 16:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
268
236
Jojo, to skutečně je zajímavé sledovat kdo si tu na koho co přihrává. A na mazáka Vysloužila (který jinak vypadá, že neumí do pěti napočítat) si dávejte bacha. Tenhle hošan nás ještě překvapí (jinak bílý kůň budoucí šumperské místostarostky Hamplové :-) Zyrtec :-) ). Jeho pozice v SAN-JV byla ukončena - za nitky přes něj tahá dále - teď jede do Fortexu a penězovod teče dál... Jiné dresy, stejné dotace.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.