KULTURA

Šumperk bude mít letní kino přímo na Hlavní třídě

12. června 2013, 20:00, KN, mošo
Šumperk – Šumperk bude mít také v letošní sezóně své letní kino. Tentokrát dokonce hned na dvou místech. Stříbrné plátno se v pátek 14. června roztáhne v Šumperku na „točáku“. O den později se projekce přesune do divákům dosud neznámé zahrady kina Oko. V obou případech bude projekt nazvaný Biograf láska promítat oceněné evropské komedie.

Na „točáku“ bývají běžně vánoční trhy, ale filmová projekce bude letos v létě novinkou. Biograf Láska nabídne francouzskou komedii Co kdybychom žili společně? Je o partě lidí, která se rozhodne žít spolu v komunitě. Nic na tom nemění fakt, že je jim v průměru zhruba sedmdesát pět let. Ve filmu se objeví herecké hvězdy v čele s Pierrem Richardem, Jane Fondovou či Geraldine Chaplinovou.

O poznání více neformální projekce čeká návštěvníky Biografu láska o den později. Pro většinu obyvatel města bude zřejmě velkým překvapením, že kino Oko má zahradu. Ten, kdo se bude chtít podívat, jak to vlastně za kinem vypadá, může dorazit v sobotu 15.června na film. Promítat se bude jedna z nejlepších evropských komedií loňského roku Hasta La Vista z Dánska. Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani to, že jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Film vznikl podle skutečných události a získal diváckou cenu Evropské filmové akademie a karlovarského festivalu.

Obě projekce začínají po setmění, tedy kolem 21.15 hodin. Vstupné činí 80 korun.


BIOGRAF LÁSKA už rok putuje hlavně po vesnicích šumperského venkova. Mobilní letní kino se snaží dovézt filmy tam, kde již klasická kina nefungují. Za svou činnost získal cenu pro nejpřínosnější projekt Místních akčních skupin v Olomouckém kraji. Ty totiž letos poprvé soutěžily o nejzajímavější projekty ze svých regionů, které se jim podařilo uskutečnit v posledních pěti letech. Z dvaceti pěti oceněných několikrát uspěla MAS Šumperský venkov. V pěti hlavních kategoriích dvakrát vyhrála. Mezi podnikateli uspěl projekt na zvýšení výrobní kapacity rodinného pivovaru Bravůr v Loučné, v neziskovkách mobilní letní kino Biograf Láska pro Šumperský venkov.

„V Olomouckém kraji v současné době působí šestnáct místních akčních skupin. Na stovky spíše menších vesnických projektů se za posledních pět let rozdělilo téměř pět set milionů korun,“ řekl šéf MAS Šumperský venkov Radim Sršeň. „Jsem rád, že na Šumpersko putuje nejen nezanedbatelná část těchto peněz, ale že jsou vynaloženy smysluplně na krásné a účelné projekty jako je třeba mobilní letní kino,“ dodal.

Biograf Láska se letos podívá také do Polska a do Maďarska. O týden později odstartuje v Javorníku projekt Česko-polské letní kino.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.6.2013 09:17
Titulek: Tento mobilní biograf
Autor: NENE
132
149
si hledá volné místo na trhu. Odčerpává finanční prostředky občanů, kteří je chtějí použít na nákup nových automobilů a pak klesá jejich prodej.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.