Šumpeřanky se vrátily do basketbalové ligy

30. května 2012, 22:51, mošo
Šumpeřanky se vrátily do basketbalové ligy Šumperk – Tým šumperských basketbalistek se po třiceti letech vrátil do dlouhodobé mistrovské sportovní soutěže. Přestože poslední zápas s celkem SBŠ Ostrava prohrály těsně 75:76, v součtu předchozích výsledků jim to umožnilo postoupit do druhé ligy.
Začátek se vyvíjel pro šumperské hráčky slibně 3:0 a 10:5, následně je však soupeřky jasně přehrály jednoduchými akcemi. Po neúspěšných střelách Šumpeřanek zakončovaly z rychlých protiútoků. Domácí basketbalistky vedly o 17 bodů. Do druhé čtvrtiny šumperské hráčky provedly obranu na zónu, Ostravanky pak prohrávaly na celé čáře všechny souboje a před koncem poločasu vedl šumperský tým 39:36. Ve třetí čtvrtině pokračoval v dobře rozehraném utkání a držel utkání na skóre 54:53. Čtvrtá čtvrtina opět ukázala perfektní spolupráci šumperských hráček Čechové a Ševčíkové, které skvělou střelbou doplňovaly Valentová s Eflerovou.

Devátá minuta byla osudná pro výsledek utkání, soupeřky stáhly náskok a šly do vedení. Posledních 27 vteřin měly domácí hráčky míč na zakončení za stavu 74:72 pro ně. Šumperské basketbalistky ubránily celých 23 z 24 vteřin útoku Ostravy, padající hráčka domácích odhodila s houkáním míč směrem ke koši a zpečetila tak vítězství domácích. Po oddechovém čase Saša Čechová trojkou snížila na rozdíl 1 bodu, ale následně se již nepodařilo faulovat. I přes těsnou prohru však Šumpeřanky předvedly nádherné akce, rychlé protiútoky a dobrou obranu.

„V dnešní době je problém se sháněním financí ve všech sportech. Děvčata chtějí splnit svůj sen a zahrát si druhou ligu. Nyní je období před podáním přihlášek do soutěže a tedy i shánění finanční podpory pro zabezpečení následující sezóny. Prosíme potencionální sponzory o pomoc a splnění snu šumperským basketbalistkám, které si to zaslouží,“ řekl trenér Oldřich Sládek.

kontakt: tjsumperk@seznam.cz

SBŠ Ostrava B – Šumperk
76:75 (29:17 40:40 53:54)

Sestava: Valentová Petra 20, Ševčíková Šárka 17, Čechová Saša 17, Eflerová Katka 10, Knířová Pavla 5, Zelená Martina 4, Hejlová Vendula 2, Krobotová Lucka, Leštinská Petra

Konečná tabulka kvalifikace
1. SBŠ Ostrava B 4 3 1 278:269 7
2. TJ Šumperk 4 2 2 262:255 6
3. SK Týniště nad Orlicí 4 1 3 194:197 5

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

86
Peníze se musí sehnat hlavně na hokej, protože to je nejdražší sport na světě a my máme Šumperku osvícené a moudré konšele.
Dosti ironie, basketbalistkám přeji ať se jim II. liga podaří finančně zabezpečit, ale bude to těžké.
Reagovat
Datum: 1.6.2012 10:31
Titulek: Re: .
Autor: hej?
77
na hokej je vždy peněz dost. měly by se více podporovat i jiné sporty. co by hokeji udělalo, kdyby se jim ukrojila malá část příspěvku od města pro basketbalistky, které si chtějí "jen" zahrát kvalitnější soutěž?
Reagovat
Datum: 1.6.2012 14:59
Autor: aNONYM
66
Čím míň peněz do hokeje, tím míň „žoldáků“ může klub nakoupit a tím víc místních odchovanců musí zařadit do sestavy.
Reagovat
Datum: 31.5.2012 19:02
Titulek: finance
62
Asi to bude chtít nějakou brigádu, případně finanční výpomoc rodičovstva, na sponzory bych se moc nespoléhal. A možná i městu upadne drobek z milionů pro pukohonce.
Reagovat
Datum: 31.5.2012 21:14
Titulek: nadpis ?
Autor: opacit
58
Šumpeřanky ---??? snad Šumperačky nééééé ?
Reagovat

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).