ZPRÁVY

Šumperané poprvé žádají méně parkovacích míst

17. března 2014, 19:01, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Zastavte výstavbu nových parkovacích míst. Přesně tento požadavek vznesli k radním lidé z Evaldovy ulice v Šumperku. Bojí se zhoršení životního prostředí a na město kvůli tomu poslali petici. Radní se jejich požadavky zabývali během posledního zasedání a omezení výstavby parkovacích ploch zamítli.
 „Nová parkovací místa by pro nás, místní obyvatele, znamenala výrazné zhoršení ovzduší a bezpečnosti, zvýšenou hlučnost a celkové zhoršení životních podmínek,“ argumentuje v petici více než šedesát šumperských obyvatel. Radní petici projednali minulý týden, výsledek jejich diskuze je jednoznačný. „Pojede se podle původního plánu, parkovací místa se tedy o něco rozšíří. Odstavné plochy jsou míněny pro obyvatele této lokality, případně jejich návštěvy,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Ojedinělý případ

Až doteď řešila šumperská radnice zcela opačné problémy. Už několikrát v minulosti ji občané zaslali petice, kde požadovali co nejrychlejší výstavbu nových parkovišť. Do jejich rozšíření už město investovalo miliony korun. Výhledově se dokonce uvažuje o realizaci moderního parkovacího domu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.3.2014 10:18
Titulek: Parkování na ulici Evaldova
Autor: Mirek
102
Pokud budou nová parkovací místa určena pouze pro obyvatele této lokality a jejich návštěvy, tak nic proti tomu. Na této ulici, pro svoji výhodnou polohu, však běžně parkují i lidé,kteří zde nebydlí a jen využívají bezplatné parkování při vyřizování svých záležitostí v centru města a nebo zde odstavují své automobily během pracovní doby. Proto se obávám, zda se pro nás, kteří v této lokalitě bydlíme, v tomto směru něco změní.
Reagovat
Datum: 18.3.2014 11:25
Titulek: Re: Parkování na ulici Evaldova
Autor: valda
106
Takže by bylo vhodné, aby jste si ulici Evaldovu pronajali, oplotili na vjezdu udělali bránu a zpevněné plochy za své vybudovali. Město by Vám zdarma předalo zpracovanou dokumentaci.
Reagovat
Datum: 18.3.2014 11:48
Titulek: Re: Parkování na ulici Evaldova
Autor: aNONYM
95
Díky za tip na parkování, až přijedu do SU.
Reagovat
Datum: 26.3.2014 10:02
Titulek: Re: Parkování na ulici Evaldova
Autor: TRHOPES
75
V přilehlém parku by se vyjímal hezký supermarket s parkovištěm.
Tržně uvažující Radnice na to ještě nepřišla? Evalďáci by to měli blízko do krámu a mohli by tam chodit ráno v papučích pro rohlíky. MYSLETE TRŽNĚ !!!
Parčík pěkně celý vykácet, aby bylo čím topit a kostelík ugradovat na hernu atp.
Aspoň by se to tam prosvětlilo a do bytů v nižších podlažích by se dostalo slunce.
Prostředí by se ozdravilo a provzdušnilo.
Reagovat
Datum: 18.3.2014 12:13
Titulek: Parkování na ulici Evaldova
Autor: Free
90
Lidská blbozt nezná mezí,u zatemělejch mozků se nedá nic dělat vždy budou mít argumenty proti jakémukoliv zlepšení. To bylo výlevů na J. z Poděbrad a jak je to tam hezký
Reagovat
Datum: 26.3.2014 16:17
Titulek: Re: Parkování na ulici Evaldova
Autor: Lucka
67
Blbost a zpátečnictví, takoví jsme my, "velcí Češi" dneška... Velikost činů odpovídá velikosti lidí.
Reagovat
Datum: 18.3.2014 12:20
Titulek: Parkování na ulici Evaldova
Autor: Free
89
128
Omluva za chybky :-)
Reagovat
Datum: 20.3.2014 00:35
Titulek: Šumperan = Krásnočuran?
Autor: ŠumpeČuran
78
-to je jako co to "šumperan"? To už rovnou raději Čuran z Krásna nebo Krásnočuran

Reagovat
Datum: 20.3.2014 07:32
Titulek: Re: Šumperan = Krásnočuran?
Autor: Jarda
106
Pro gramotné Šumperan není potřeba rozvádět. Zato teď už víme, že ŠumpeČuran je někdo (jako Vy), kdo neovládá svůj mateřský jazyk a ještě se tím holedbá na veřejnosti
Reagovat
Datum: 20.3.2014 10:47
Titulek: Re: Šumperan = Krásnočuran Jarda?
Autor: ŠumpeČuran
88
K jazykové gramotnosti taktéž náleží jazykový (neřku-li zvukomalebný) cit a respektování tradičních místních pojmenování. Arogantní tupost a hudební hluch nikoli.

Reagovat
Datum: 23.3.2014 20:03
Titulek: Chyba v titulku
Autor: Martin Janíček
94
Pane Kropáč, dovoluji si upozornit, že to není první petice a žádost o zastavení výstavby zbytečných parkovacích ploch v Šumperku, mnohému by pomohlo kdyby se nemuselo platit parkování na "Gotvalďáku", uvolnily by se místa na Evaldové i J. z Poděbrad.....
Reagovat
Datum: 26.3.2014 10:13
Titulek: Re: Chyba v titulku
Autor: TRHOPES
70
Bylo by vhodné, kdyby Šumperk začal budovat Metro !!! To by byl kšeftíček !!
První trasa---- nádraží-Evaldova-Radnice-Kaufland-hřbitov-nádraží
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).