ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperák stvořil aplikaci proti strachu z létání

28. června 2016, 16:00, redakce
Šumperk - Patříte k lidem, kteří během cesty letadlem tajně popíjejí z láhve whisky zakoupené v duty free shopu, navyšují před odletem dávky léků proti úzkosti nebo případně kombinují obojí? Možná to již nebudete potřebovat. Psycholog Adam Suchý, který pochází ze Šumperka, vyvinul s týmem spolupracovníků unikátní mobilní aplikaci Hlavně v klidu: V letadle (keepcalmapps), díky které budete své obavy z létání zvládat mnohem lépe.

 „Příjemný hlas vás provede nácvikem relaxačních technik a specifických technik dýchání, které jsou vystavěny především na používaných a ověřených psychoterapeutických metodách. Získáte dostatek informací o bezpečnosti létání, atmosférických jevech, úzkosti a jejích běžných projevech atd. Stačí jen dodržovat instrukce, které uslyšíte,“ popisuje aplikaci jeden z jejích tvůrců Adam Suchý.
Aplikace Hlavně v klidu je časově nenáročná a její provádění nenápadné. Existuje ve čtyřech světových jazycích a její stažení je zpoplatněno symbolickou cenou 25 korun. „Svého psychologa tak budete mít vždy po ruce,“ doplňuje Adam Suchý, který aplikaci vyvinul s týmem českých klinických psychologů, psychoterapeutů a IT specialistů.

Adama Suchého zná šumperská veřejnost spíše jako novináře, básníka a úspěšného textaře písní, spolupracuje například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Darkem Králem nebo kapelou O5 a Radeček. Jako novinář působil v týdeníku Region a také byl jedním z duchovních otců prvního zpravodajského webu v našem kraji REJ.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.