ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperák stvořil aplikaci proti strachu z létání

28. června 2016, 16:00, redakce
Šumperk - Patříte k lidem, kteří během cesty letadlem tajně popíjejí z láhve whisky zakoupené v duty free shopu, navyšují před odletem dávky léků proti úzkosti nebo případně kombinují obojí? Možná to již nebudete potřebovat. Psycholog Adam Suchý, který pochází ze Šumperka, vyvinul s týmem spolupracovníků unikátní mobilní aplikaci Hlavně v klidu: V letadle (keepcalmapps), díky které budete své obavy z létání zvládat mnohem lépe.

 „Příjemný hlas vás provede nácvikem relaxačních technik a specifických technik dýchání, které jsou vystavěny především na používaných a ověřených psychoterapeutických metodách. Získáte dostatek informací o bezpečnosti létání, atmosférických jevech, úzkosti a jejích běžných projevech atd. Stačí jen dodržovat instrukce, které uslyšíte,“ popisuje aplikaci jeden z jejích tvůrců Adam Suchý.
Aplikace Hlavně v klidu je časově nenáročná a její provádění nenápadné. Existuje ve čtyřech světových jazycích a její stažení je zpoplatněno symbolickou cenou 25 korun. „Svého psychologa tak budete mít vždy po ruce,“ doplňuje Adam Suchý, který aplikaci vyvinul s týmem českých klinických psychologů, psychoterapeutů a IT specialistů.

Adama Suchého zná šumperská veřejnost spíše jako novináře, básníka a úspěšného textaře písní, spolupracuje například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Darkem Králem nebo kapelou O5 a Radeček. Jako novinář působil v týdeníku Region a také byl jedním z duchovních otců prvního zpravodajského webu v našem kraji REJ.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.