ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperák stvořil aplikaci proti strachu z létání

28. června 2016, 16:00, redakce
Šumperk - Patříte k lidem, kteří během cesty letadlem tajně popíjejí z láhve whisky zakoupené v duty free shopu, navyšují před odletem dávky léků proti úzkosti nebo případně kombinují obojí? Možná to již nebudete potřebovat. Psycholog Adam Suchý, který pochází ze Šumperka, vyvinul s týmem spolupracovníků unikátní mobilní aplikaci Hlavně v klidu: V letadle (keepcalmapps), díky které budete své obavy z létání zvládat mnohem lépe.

 „Příjemný hlas vás provede nácvikem relaxačních technik a specifických technik dýchání, které jsou vystavěny především na používaných a ověřených psychoterapeutických metodách. Získáte dostatek informací o bezpečnosti létání, atmosférických jevech, úzkosti a jejích běžných projevech atd. Stačí jen dodržovat instrukce, které uslyšíte,“ popisuje aplikaci jeden z jejích tvůrců Adam Suchý.
Aplikace Hlavně v klidu je časově nenáročná a její provádění nenápadné. Existuje ve čtyřech světových jazycích a její stažení je zpoplatněno symbolickou cenou 25 korun. „Svého psychologa tak budete mít vždy po ruce,“ doplňuje Adam Suchý, který aplikaci vyvinul s týmem českých klinických psychologů, psychoterapeutů a IT specialistů.

Adama Suchého zná šumperská veřejnost spíše jako novináře, básníka a úspěšného textaře písní, spolupracuje například s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, Darkem Králem nebo kapelou O5 a Radeček. Jako novinář působil v týdeníku Region a také byl jedním z duchovních otců prvního zpravodajského webu v našem kraji REJ.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).