ZPRÁVY

Sucho dalo zabrat také hasičům

5. září 2012, 00:00, ar
Sucho dalo zabrat také hasičům Okres – Škody, které letos způsobilo v okrese suché počasí, dál narůstají. K neúrodě zemědělských plodin se teď přidávají požáry lesů a uskladněné slámy. Hasiči s nimi v regionu bojovali prakticky celé léto.

„Požár lesa v Bedřichově likvidovalo na začátku srpna sedm jednotek hasičů. K jeho uhašení jsme museli nasadit i požární letadlo, likvidace ohně trvala několik hodin. Právě kvůli větru a suchu se plameny rychle šířily,“ připomněla zřejmě nejnáročnější prázdninový zásah hasičů tisková mluvčí Vladimíra Hacsiková. Ještě před touto událostí zasahovaly požární jednotky u několika lesních požárů na Staroměstsku a na Hanušovicku. Také v jejich případě vedl k rychlému rozšíření ohně suchý porost, bezprostřední příčinou ale byla lidská nedbalost. Za požárem strniště na Lošticku naopak stála dětská hra. „Přičiněním dětí shořelo strniště o rozměrech zhruba 50 krát 50 metrů. Hmotná škoda naštěstí při této události nevznikla, stejně tak nedošlo ani ke zranění osob,“ dodává Hacsiková.

Klidnější období nečeká hasiče ani v dalších měsících. Kromě běžných událostí je mohou do terénu vyslat požáry uskladněných zemědělských produktů, které jsou náchylné k samovznícení. Od podzimu, kdy začíná topná sezóna, je zase čekají zásahy spojené s požáry komínů.foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.