SPORT

Stuchlý na všechno nestačil, lákavé derby vyhrál šumperský favorit

16. ledna 2020, 14:00, Petr Fišer
Stuchlý na všechno nestačil, lákavé derby vyhrál šumperský favorit Šumperk – Postupně „vyřídil“ tři domácí borce. Jenže to nestačilo. Velezkušeného veterána Rostislava Stuchlého nepodpořili vlastní spoluhráči, což se ukázalo jako klíčové. Stolní tenisté Šumperka natáhli vítěznou šňůru o další zápas, Mohelnici zdolali se suverenitou sobě vlastní.

Zatímco všechny ostatní duely dvanáctého kola divize přišly na řadu až o víkendu, očekávaný šlágr dvou nejvýše postavených týmů průběžného pořadí se předehrával už v pondělním večeru. Hostitelé neponechali nic náhodě a na okresního rivala a nejvážnějšího tabulkového pronásledovatele vyrukovali v nejsilnější sestavě. Tedy i s Petrem Wiesnerem a Milanem Rabenseifnerem.

Regionální derby měli pod kontrolou od samého úvodu. Zahajovací čtyřhry rozhodli ve svůj prospěch v nejkratší možné době a žádné větší drama nepřipouštěli ani v následujících singlech. Z narůstajícího klidu a pohody je vyrušoval pouze záškodník Stuchlý, jenž naplno prokazoval nesporné kvality.
Mohelnický problém se skrýval ve skutečnosti, že zbývající trojice ve dvouhrách paběrkovala. Na své protivníky, kteří s raketou v ruce operovali na druhé straně stolu, nevyzrál Petr Jarmar, Jan Hojgr ani Martin Ellner. Suma sumárum: jedna velká nula!

DIVIZE

ŠUMPERK – MOHELNICE 10:3. Rabenseifner, P. Wiesner – Stuchlý, Jarmar 3:0, Šubčík, Žvátora – Hojgr, Ellner 3:0, Šubčík – Stuchlý 1:3, P. Wiesner – Hojgr 3:2, Rabenseifner – Jarmar 3:0, Žvátora – Ellner 3:1, P. Wiesner – Stuchlý 2:3, Rabenseifner – Hojgr 3:0, Žvátora – Jarmar 3:0, Šubčík – Ellner 3:1, Rabenseifner – Stuchlý 1:3, Žvátora – Hojgr 3:0, Šubčík – Jarmar 3:0.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 25. ledna: 10.00 Chropyně B – Mohelnice, 11.00 Ondratice – Šumperk, 17.00 Chropyně B – Šumperk, Ondratice – Mohelnice.Foto: Petr Fišer

Miroslav Žvátora = jedna z největších šumperských stálic


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.