KULTURA

Struny rozezní česká kytarová ikona

14. března 2018, 07:00, Ondřej Polák
Struny rozezní česká kytarová ikona Šumperk - Na prvotřídní instrumentální výkony se mohou těšit fanoušci poctivé rockové muziky, kteří ve středu 14. března dorazí do Domu kultury Šumperk. Společně s legendárním kytarovým mágem Michalem Pavlíčkem zde vystoupí jedinečné trio Miloš Meier (bicí), Martin Ivan (basa) a Michal Nejtek (klávesy).

 Nominace na Grammy

„Michal Pavlíček složil mnoho rockových opusů, melodicky působivých balad, symfonickou a scénickou hudbu se zcela původním rukopisem. Díky tomu je vyhledávaným producentem i mentorem pro mladé hudebníky. To vše navíc podtrhuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Například je držitelem ceny Anděl za celoživotní tvorbu, a získal také několik nominací na cenu Grammy,“ popisuje úspěšnou kariéru produkční DK Michaela Horáková.

Kytaroví obojživelník

Michal Pavlíček je právem pokládán za jednu z nejvýraznějších osobností české rockové scény. Zkomponoval hudbu také k řadě televizních inscenací, seriálů, celovečerních filmů, divadelních představení a muzikálů. „Výčet všeho, na čem se kdy podílel, by vydalo na samostatný a velmi obsáhlý článek,“ podotkla Horáková.
Širší veřejnosti je známý především vystupováním s Pražským výběrem, skupinou Stromboli, nebo s projektem BSP, pro který napsal megahit Země vzdálená.
Komponovaný pořad nabídne pestrý repertoár pocházející přirozeně z Pavlíčkovy dílny. „Zahrajeme skladby rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené i provokativní," slibuje Michal Pavlíček.
Jeho koncert se koná tuto středu od sedmi večer ve velkém sále Domu kultury. Vstupné k sezení je v předprodeji 260 korun, v den akce podraží o čtyřicet korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.