ZPRÁVY

Stromy zavalily trojici dřevorubců

4. září 2013, 13:32, Jaroslav Kropáč
Stromy zavalily trojici dřevorubců Okres - Smrtí jednadvacetiletého mladíka skončila v úterý 27. srpna těžba dřeva u obce Brníčko. Spadl na něj strom a než na místo stačili dorazit záchranáři, nešťastník mnohačetným zraněním podlehl. O dva dny později poranil uvolněný kmen dva dřevorubce u Švýcárny, jednomu poranil míchu, druhému hrudník.

„Jednalo se o zdejšího muže a k nehodě došlo v zalesněném nepřístupném terénu. Další okolnosti bych nerad s ohledem na šetření policie uváděl,“ řekl Týdnu starosta Brníčka Jiří Bartoš. Jako první se k místu neštěstí dostal lékař záchranky, tísňová linka, na kterou bylo neštěstí ohlášeno, povolala do akce také dvě profesionální jednotky hasičů. “K zásahu jsme letěli vrtulníkem, bohužel mladíkovi již nebylo pomoci. Strom mu zavalil celou horní polovinu těla,” uvedl k tragickému případu ředitel Záchranné služby Olomouckého kraje Ivo Mareš. Ke smrtelnému úrazu dřevorubce došlo v okrese už na jaře, kdy kus odštípnutého kmene prorazil dělníkovi v Rudě nad Moravou helmu a na místě jej připravil o život.


Horská služba měla napilno

Nebýt rychlého příjezdu horské služby, mohli na smrtelné posteli skončit i další dva lesní dělníci v Jeseníkách. Ve čtvrtek 29. srpna je zavalil strom v hlubokém údolí mezi Švýcárnou a Červenohorským sedlem. “Oba zraněné muže jsme umístili do vakuové matrace, zafixovali je krčními límci a šetrně je přemístili na terénní čtyřkolce. Poté jsme prvního převezli k místu přistání vrtulníku, který ho dopravil do nemocnice v Olomouci. Druhý muž byl následně předán posádce sanitky záchranky a transportován do nemocnice v Šumperku,” popsal zásah Jaroslav Sembdner z Horské služby Jeseníky.


Foto: jak
Kvůli úrazům v lese musel minulý týden v okrese dvakrát zasahovat vrtulník.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.