ZPRAVODAJSTVÍ

Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli

31. října 2017, 14:00, jak
Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli Okres - Polámané stromy, přetrhané dráty elektrického vedení, neprůjezdné koleje i silnice, poničené střechy, auta a stovky utržených reklamních tabulí. To je jen část ze škod, které minulou neděli způsobila vichřice. Hasiči museli vyjíždět ke stovkám událostí, nejvíce jich bylo právě na Šumpersku.

 „Odpoledne nám téměř každou minutu lidé hlásili nějaký vyvrácený strom nebo ulámané větve. Hlavně smrky padaly jako sirky. Práce jsme měli nad hlavu,“ komentoval službu jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů Roman K.
První akci spojenou se silným větrem podnikly jednotky kolem půl osmé dopoledne, v 15:30 už operační středisko evidovalo 364 události. „U Kosova spadl strom přímo na auto, v Libině jsme zase zasahovali u poškozené střechy. Podobné případy byly hlášeny z celého regionu,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Zdeněk Hošák.
Vichřice se utišila až ve večerních hodinách, na některých místech ale hasiči zasahovali až do pondělního rána. Dvě osoby se na Přerovsku a Hranicku kvůli řádění přírodního živlu zranily, předběžné odhady škod jdou do miliónů korun.Foto: hzs

Příroda ukázala svoji sílu. Bohužel si řádění přírodního živlu vyžádalo i zranění dvou osob, škody se teprve sčítají.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.