ZPRAVODAJSTVÍ

Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli

31. října 2017, 14:00, jak
Stromy padaly jako sirky, líčili hasiči náročnou neděli Okres - Polámané stromy, přetrhané dráty elektrického vedení, neprůjezdné koleje i silnice, poničené střechy, auta a stovky utržených reklamních tabulí. To je jen část ze škod, které minulou neděli způsobila vichřice. Hasiči museli vyjíždět ke stovkám událostí, nejvíce jich bylo právě na Šumpersku.

 „Odpoledne nám téměř každou minutu lidé hlásili nějaký vyvrácený strom nebo ulámané větve. Hlavně smrky padaly jako sirky. Práce jsme měli nad hlavu,“ komentoval službu jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů Roman K.
První akci spojenou se silným větrem podnikly jednotky kolem půl osmé dopoledne, v 15:30 už operační středisko evidovalo 364 události. „U Kosova spadl strom přímo na auto, v Libině jsme zase zasahovali u poškozené střechy. Podobné případy byly hlášeny z celého regionu,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Zdeněk Hošák.
Vichřice se utišila až ve večerních hodinách, na některých místech ale hasiči zasahovali až do pondělního rána. Dvě osoby se na Přerovsku a Hranicku kvůli řádění přírodního živlu zranily, předběžné odhady škod jdou do miliónů korun.Foto: hzs

Příroda ukázala svoji sílu. Bohužel si řádění přírodního živlu vyžádalo i zranění dvou osob, škody se teprve sčítají.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.