ZPRÁVY

Strojvedoucí přehlédl červenou, škoda je půl milionu korun

24. března 2014, 19:46, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rčení o tom, že strojvedoucí je při práci jednou nohou v kriminále, se do puntíku vyplnilo ve čtvrtek 20. března v Šumperku. Jednašedesátiletý mašinfíra tam přehlédl červené návěstidlo a vyjel na trať, kde se střetl s dalším vlakem. Srážka si naštěstí nevyžádala zranění, muži teď hrozí až pět let vězení.
 „Jednašedesátiletého strojvedoucího podezříváme z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. K nehodě vlaků došlo po třetí hodině odpoledne, tedy v době, kdy je na šumperském nádraží největší provoz. Muž vyjel s lokomotivou na trať přesto, že mu jízdu zakazovalo drážní návěstidlo. V okamžiku, kdy se přiblížil k první výhybce, narazil do Regionovy, která na nádraží přijížděla od Bludova. „Ve voze bylo celkem dvacet osob. Na osobním vlaku vznikla škoda za 420 tisíc korun, na lokomotivě pak padesát tisíc korun,“ uvedl Bednařík.

Sebevrah zastavil rychlíkovou dopravu

K tragické události došlo na trati mezi Zábřehem a Lukavicí minulou neděli večer. Vlak dopravce RegioJet tam srazil člověka, který následkům zranění na místě podlehl. Podle policie se pravděpodobně jednalo o sebevraždu. Kvůli vyšetřování smrtelné nehody nabíraly vlaky mezi Olomoucí a Prahou až tříhodinové zpoždění. „Totožnost mrtvé osoby zjišťujeme, stejně jako ostatní okolnosti této tragédie,“ uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.3.2014 06:00
Titulek: Bez titulku
Autor: J.
25
Autore, červené návěstidlo neexistuje, když tak červené světlo na návěstidle. Ale on přehlédl modré světlo (posun zakázán) a nevyjel na trať (stalo se to v obvodu stanice), ale vjel do postavené vlakové cesty. Příště než něco uvedete tak to prokonzultujte s někým od dráhy.
Reagovat
Datum: 25.3.2014 07:10
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jimbo
20
pan Kropac ma vždy zarucene informace a jsou vždy pravdive .. ikdyz jsou většinou pouze vyplodem jeho chorého mozku
Reagovat
Datum: 25.3.2014 07:52
Titulek: To máte těžký Re: Bez titulku
Autor: Kalamity Bohuslava
10
Jestli vono v tom světle nebylo krapet tyrkysové nebo zeleně svinibrodské

Reagovat
Datum: 27.3.2014 18:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
10
A proč musí existovat jedenašedesátiletý (61) strojvedoucí??? Za totality by už byl šest let v důchodu!!
Reagovat
Datum: 27.3.2014 19:44
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: J.
35
Nemáš pravdu. Za totáče chodili strojvedoucí do důchodu v 60 letech.
Reagovat
Datum: 28.3.2014 03:53
Titulek: Trať Šumperk-Zábřeh
Autor: Pražec-Mazec
15
trať smrti. Poslední dobou každou chvíli něco. Kdy bude konečně pořádný bourák?
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).