SPORT

Strhující florbalové drama bralo dech, Asper pokazil stíhací jízdu

18. listopadu 2015, 11:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Strhující florbalové drama bralo dech, Asper pokazil stíhací jízdu Morava - Jak je patrné, v letošní sezóně jsou schopni úplně všeho. Zápasy šumperských florbalistů nabízejí atraktivní přestřelky a překvapivé obraty, které nikoho nenudí. Z řady nevybočilo ani pohárové utkání s Havířovem. I když se zdálo být za stavu 3:8 rozhodnuto, diváci si užili parádní drama, o němž se bude ještě dlouho povídat.

 Divizní Asper v průběhu druhého představení v Poháru České pojišťovny dvakrát vedl jednobrankovým rozdílem. Na dorážku Křivohlávka navázal hrající trenér Šíma. Havířovský aspirant na postup do extraligy vzal gólové pozdravy od snaživého soupeře na vědomí a začal důkladně tlačit na ofenzivní pilu. V jeho rozletu jej nepřibrzdila hrozba pramenící z trestného střílení Trávníčka (v souboji jeden na jednoho neuspěl) ani snížení Kováče na 3:4. Po pohodlném zakončení Bezděčíka, jenž vyhnal na střídačku smutného strážce Byvana, se náskok hostů vyhoupl na zdánlivě nedostižitelných pět zásahů!
Kdo nad domácím výběrem zlomil hůl a hlediště předčasně opustil, musel litovat. Šumperk se nadechl k unikátní stíhací jízdě a po slepených gólech Kováče, Gruntoráda, Trávníčka a Matěje senzačně vyrovnal. V čase 57:12 srovnal účty „benjamínek“ Venouš.
Obrovské nadšení v hale na gymnáziu ale dlouho nevydrželo. O pouhých 47 sekund později se o spuštění extrémně ledové sprchy postaral Vojtěch Mžyk. Osudové pochybení v obraně přišlo domácí pořádně draho, než se totiž z dělového úderu stačili vzpamatovat, inkasovali další. Už desátý. V 59. minutě je definitivně uzemnil Erik Šochman.

ČESKÝ POHÁR

ŠUMPERK – HAVÍŘOV 8:10 (2:3, 1:3, 5:4). Branky Asperu: 5. T. Křivohlávek, 8. M. Šíma, 27. a 50. O. Kováč, 50. J. Gruntorád, 55. Trávníček, 57. Matěj, 58. Venouš.
DALŠÍ PROGRAM: čtvrtek 26. listopadu: 19.30 Šumperk – FBC Ostrava (SH na gymnáziu).

DIVIZE

HLUK – ŠUMPERK 5:6 (3:3, 1:2, 1:1). Góly: 3. Šíma (Trávníček), 16. O. Kováč (Jáně), 19. Trávníček (Pudil), 29. Trávníček (Matěj), 32. Matěj (Trávníček), 59:54 Pudil (Chladil).
TELNICE – ŠUMPERK 5:6 (1:3, 1:2, 3:1). Branky: 7. Jáně (Paloušek), 13. Trávníček (Kamler), 20. Trávníček (Šíma), 34. Mrázek (Trávníček), 39. T. Křivohlávek, 44. Pudil (Mrázek).
DALŠÍ PROGRAM: sobota 28. listopadu: 18.00 Šumperk - Přerov. Neděle 29. listopadu: 14.00 Šumperk – Holešov (SH na gymnáziu).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.