ZPRÁVY

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se představují

30. dubna 2014, 15:00, redakce, PR
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se představují Šumperk - Být hrdý na svou práci, získat pozitivní vztah k řemeslu, poznat lépe a více své spolužáky a kantory – to bylo cílem našeho programu „Škola se představuje – To jsme my!“, který se uskutečnil ve středu 16. dubna v areálu školy na ulici Gen. Krátkého v Šumperku. Chtěli jsme také ukázat, že jsme součástí našeho města, že naše škola a naši lidé jsou otevření, přístupní všemu novému a že svůj svět, svoje prostředí jsme ochotni předvést a podílet se o něj.

Během několika hodin v tělocvičně defilovaly obory školy od truhlářů, kteří vyráběli pro své spolužačky a učitelky dřevěná kuchyňská prkénka, po prodavačky, jež si připravily nejen perníky, jejichž tvary symbolizovaly jednotlivé vzdělávací obory, ale představily také svůj atraktivní program, se kterým uspěly na soutěže Ateliér Fantazie v Odrách. Kadeřnice aktivitu prodavaček oživily svým vlastním uměním a společně vytvořily program „Svatba“. Propojení zdánlivě vzdálených si oborů bylo cílem přehlídky, např. formičky na perníky vyrobili ve své dílně naši zámečníci.

To, že se člověk s výučním listem z naší školy ve světě neztratí, jsem se snažili ukázat zástupu diskutujících v aule školy. Po třiceti minutách se střídali představitelé šumperských firem s úspěšnými absolventy naší školy. O tom, že program byl oboustranně zajímavý a motivující svědčí slova ing. Mikulce, majitele firmy Novatronic: „Říkal jsem si, co budu půl hodiny vykládat, ale když jsem viděl ten zájem, tak půl hodina nestačila.“

Spokojena byla také majitelka olomoucké společnosti Woman-studio paní Křesinová, která kadeřnicím nabídla další vzdělávání.

Ten den zavítal mezi naše žáky i jeden z nejslavnějších absolventů, MgA. Vladislav Kučík – filmový scénarista, režisér, spisovatel a politik, absolvent nejen oboru prodavač, ale také absolvent Akademie múzických umění v Praze.

A protože mládí je přirozená i sportovní aktivita – na hřišti školy se předvedli zaměstnanci městské i státní policie a hasiči z Územního odboru Hasičského záchranného sboru. Poděkování patří i paní učitelce Šopíkové ze Střední zdravotnické školy v Šumperku, která se svými žákyněmi během celého odpoledne vyučovala první pomoci.

Z následných reakcí žáků i učitelů věřím, že záměr, úmysl, pro který byl organizován den pro naše žáky, byl splněn. Chlapci a děvčata předvedli svou zručnost i svou mimoškolní aktivitu. Představili se i učitelé, představili se jako lidé, žijící svým povoláním, jako lidé velmi vstřícní a obětaví, nelitující svého volného času ve prospěch svých žáků. Jsem velice ráda, že jsme se jako škola s kvalitním vzdělávacím programem, s pracovitými pedagogy a šikovnými žáky mohli předvést reprezentaci města, která byla zastoupena panem místostarostou ing. Zapletalem, a místním podnikatelům – budoucím zaměstnavatelům.

Doufám, společně se svými kolegy, že jsme učinili krok k tomu, aby u našich žáků zvítězil pozitivní vztah k učení, k řemeslu, že si díky kontaktu s veřejností uvědomují či uvědomí, že šikovné, zručné a slušné absolventy našich oborů ve světě dospělých jen uvítají.

Mgr. Irena Jonová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.