ZPRÁVY

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se představují

30. dubna 2014, 15:00, redakce, PR
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště se představují Šumperk - Být hrdý na svou práci, získat pozitivní vztah k řemeslu, poznat lépe a více své spolužáky a kantory – to bylo cílem našeho programu „Škola se představuje – To jsme my!“, který se uskutečnil ve středu 16. dubna v areálu školy na ulici Gen. Krátkého v Šumperku. Chtěli jsme také ukázat, že jsme součástí našeho města, že naše škola a naši lidé jsou otevření, přístupní všemu novému a že svůj svět, svoje prostředí jsme ochotni předvést a podílet se o něj.

Během několika hodin v tělocvičně defilovaly obory školy od truhlářů, kteří vyráběli pro své spolužačky a učitelky dřevěná kuchyňská prkénka, po prodavačky, jež si připravily nejen perníky, jejichž tvary symbolizovaly jednotlivé vzdělávací obory, ale představily také svůj atraktivní program, se kterým uspěly na soutěže Ateliér Fantazie v Odrách. Kadeřnice aktivitu prodavaček oživily svým vlastním uměním a společně vytvořily program „Svatba“. Propojení zdánlivě vzdálených si oborů bylo cílem přehlídky, např. formičky na perníky vyrobili ve své dílně naši zámečníci.

To, že se člověk s výučním listem z naší školy ve světě neztratí, jsem se snažili ukázat zástupu diskutujících v aule školy. Po třiceti minutách se střídali představitelé šumperských firem s úspěšnými absolventy naší školy. O tom, že program byl oboustranně zajímavý a motivující svědčí slova ing. Mikulce, majitele firmy Novatronic: „Říkal jsem si, co budu půl hodiny vykládat, ale když jsem viděl ten zájem, tak půl hodina nestačila.“

Spokojena byla také majitelka olomoucké společnosti Woman-studio paní Křesinová, která kadeřnicím nabídla další vzdělávání.

Ten den zavítal mezi naše žáky i jeden z nejslavnějších absolventů, MgA. Vladislav Kučík – filmový scénarista, režisér, spisovatel a politik, absolvent nejen oboru prodavač, ale také absolvent Akademie múzických umění v Praze.

A protože mládí je přirozená i sportovní aktivita – na hřišti školy se předvedli zaměstnanci městské i státní policie a hasiči z Územního odboru Hasičského záchranného sboru. Poděkování patří i paní učitelce Šopíkové ze Střední zdravotnické školy v Šumperku, která se svými žákyněmi během celého odpoledne vyučovala první pomoci.

Z následných reakcí žáků i učitelů věřím, že záměr, úmysl, pro který byl organizován den pro naše žáky, byl splněn. Chlapci a děvčata předvedli svou zručnost i svou mimoškolní aktivitu. Představili se i učitelé, představili se jako lidé, žijící svým povoláním, jako lidé velmi vstřícní a obětaví, nelitující svého volného času ve prospěch svých žáků. Jsem velice ráda, že jsme se jako škola s kvalitním vzdělávacím programem, s pracovitými pedagogy a šikovnými žáky mohli předvést reprezentaci města, která byla zastoupena panem místostarostou ing. Zapletalem, a místním podnikatelům – budoucím zaměstnavatelům.

Doufám, společně se svými kolegy, že jsme učinili krok k tomu, aby u našich žáků zvítězil pozitivní vztah k učení, k řemeslu, že si díky kontaktu s veřejností uvědomují či uvědomí, že šikovné, zručné a slušné absolventy našich oborů ve světě dospělých jen uvítají.

Mgr. Irena Jonová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).