ZPRÁVY

Středa patří boji proti rakovině

12. května 2014, 17:02, hap
Český den proti rakovině připadá letos na 14. května. I v šumperských ulicích budou k mání žluté kytičky, jejichž nákupem můžeme podpořit Ligu proti rakovině v boji s nejobávanější chorobou.

 „Podle nejnovějších statistických údajů se onkologickým pacientem stane každý třetí obyvatel České republiky a dva ze čtyř nemocných umírají. Dodržováním jednoduchých zásad zdravého životního stylu však lze podle nejnovějších poznatků až padesáti procentům všech onkologických onemocnění předejít,“ uvádí se ve zprávě Ligy proti rakovině. Její zástupci budou ve středu 14. května i v šumperských ulicích šířit zásady prevence rakoviny a nabízet žluté kytičky. Jedná se už o osmnáctý ročník Českého dne proti rakovině, který je letos zaměřen na prevenci rakoviny plic. „V tento den se setkáte opět se žlutými dvojicemi studentů Střední zdravotnické školy a ženami Ligy proti rakovině v Šumperku, které vám nabídnou žlutý kvítek, letos s modrou stužkou za dvacet korun a přidají letáček upozorňující na rizika onemocnění,“ uvedla lékařka Jiřina Koutná, která pomoci lidem s rakovinou zasvětila život.

Odborníci varují, že vzestup výskytu rakoviny plic o jedno a půl procenta ročně je varující. Kouření je odpovědné za třicet až čtyřicet procent všech úmrtí na rakovinu a na vzniku rakoviny plic se podílí v devadesáti procentech. Onemocnění je navíc rozpoznáno většinou až v pokročilém stavu, a proto je obtížně léčitelné.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.