ZPRAVODAJSTVÍ

Štíty staví naplno a znovu bez dotací

18. července 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Štíty staví naplno a znovu bez dotací Štíty - Hned několik velkých stavebních projektů rozjely o prázdninách Štíty. Děti se mohou těšit na rekonstruovanou školku, hasiči dostanou novou zbrojnici, radnice pamatuje i na motoristy a opraví místní cesty. Během léta město prostaví několik desítek miliónů korun a jak je v jeho případě zvykem, vše bez jediné dotační koruny.

 „Žádnou dotaci skutečně na tyto stavební akce nečerpáme, ani od nikoho žádné peníze nechceme. Rozvoj města financujeme z vlastních zdrojů. Dotace jsou pro nás zbytečná administrační zátěž a ve finále stavební práce jenom prodražují,“ vysvětluje jinde neobvyklý způsob financování rozvoje města starosta Štítů Jiří Vogel.
Radnice se netají tím, že si velkou část stavebních prací realizuje svépomocí a za přispění místních stavebních firem. Je přitom jedno, zda jde o opravu sociálních zařízení nebo o náročnou stavbu sportovních šaten.

Letos bude hotovo


Seznam stavebních a rekonstrukčních prací má letos město opravdu bohatý. Kromě výše zmiňované opravy školky a stavby nové požární zbrojnice jde třeba o renovaci fasády jednoho z městských domů, rekonstrukci chodníků, hlavní silnice nebo přestavbu památníku obětem války. „Rádi bychom mu vrátili důstojný ráz a slavnostně ho zpřístupnili letos 28. října,“ dodává Vogel.


Foto: jak

Štítecká radnice se ostatním vymyká například tím, že většinu stavebních prací realizuje bez státních či evropských dotací.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.7.2017 14:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Karel
101
když projíždím přes Štíty, tak je to vidět, jak se město, každý rok mění k lepšímu
Reagovat
Datum: 18.7.2017 15:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Kačka
104
Štíty se za posledních deset let proměnily neskutečně moc a veliký podil na tom ma starosta p. Jiri Vogel společně s pracovníky mesta. Driv šedé smutne mesto dnes radost pohledet.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 19:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Honza
106
Bez dotací málokdo v dnesni době hospodař, že Štíty hospodaří bez dotací je výjimka a vynikající prace.Gratuluji vám a držím palce, at se vam i nadale daří město zvelebovat.
Reagovat
Datum: 19.7.2017 10:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdenek
99
Dobrý den. Dobrá práce, myslím,že takového starostu Vám můžeme všichni závidět. Zdeněk
Reagovat
Datum: 21.7.2017 06:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: fajman
100
proč to tak nejde i jinde?
Reagovat