ZPRAVODAJSTVÍ

Štíty staví naplno a znovu bez dotací

18. července 2017, 13:00, Jaroslav Kropáč
Štíty staví naplno a znovu bez dotací Štíty - Hned několik velkých stavebních projektů rozjely o prázdninách Štíty. Děti se mohou těšit na rekonstruovanou školku, hasiči dostanou novou zbrojnici, radnice pamatuje i na motoristy a opraví místní cesty. Během léta město prostaví několik desítek miliónů korun a jak je v jeho případě zvykem, vše bez jediné dotační koruny.

 „Žádnou dotaci skutečně na tyto stavební akce nečerpáme, ani od nikoho žádné peníze nechceme. Rozvoj města financujeme z vlastních zdrojů. Dotace jsou pro nás zbytečná administrační zátěž a ve finále stavební práce jenom prodražují,“ vysvětluje jinde neobvyklý způsob financování rozvoje města starosta Štítů Jiří Vogel.
Radnice se netají tím, že si velkou část stavebních prací realizuje svépomocí a za přispění místních stavebních firem. Je přitom jedno, zda jde o opravu sociálních zařízení nebo o náročnou stavbu sportovních šaten.

Letos bude hotovo


Seznam stavebních a rekonstrukčních prací má letos město opravdu bohatý. Kromě výše zmiňované opravy školky a stavby nové požární zbrojnice jde třeba o renovaci fasády jednoho z městských domů, rekonstrukci chodníků, hlavní silnice nebo přestavbu památníku obětem války. „Rádi bychom mu vrátili důstojný ráz a slavnostně ho zpřístupnili letos 28. října,“ dodává Vogel.


Foto: jak

Štítecká radnice se ostatním vymyká například tím, že většinu stavebních prací realizuje bez státních či evropských dotací.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.7.2017 14:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Karel
109
když projíždím přes Štíty, tak je to vidět, jak se město, každý rok mění k lepšímu
Reagovat
Datum: 18.7.2017 15:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Kačka
172
Štíty se za posledních deset let proměnily neskutečně moc a veliký podil na tom ma starosta p. Jiri Vogel společně s pracovníky mesta. Driv šedé smutne mesto dnes radost pohledet.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 19:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Honza
115
Bez dotací málokdo v dnesni době hospodař, že Štíty hospodaří bez dotací je výjimka a vynikající prace.Gratuluji vám a držím palce, at se vam i nadale daří město zvelebovat.
Reagovat
Datum: 19.7.2017 10:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Zdenek
109
Dobrý den. Dobrá práce, myslím,že takového starostu Vám můžeme všichni závidět. Zdeněk
Reagovat
Datum: 21.7.2017 06:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: fajman
108
proč to tak nejde i jinde?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).