ZPRÁVY

Štíty prostaví milióny korun, dotace ani cizí firmy nechtějí

20. ledna 2015, 07:16, jak
Štíty - Městský úřad ve Štítech chystá na tento a příští rok investice za desítky miliónů korun. Na rozdíl od většiny ostatních obcí v Česku však na žádné z nich nebude požadovat dotace a většinu ze stavebních prací zajistí vlastními prostředky. Podle starosty tím městská kasa ušetří nemalé finanční prostředky.

 „Abych mohl získat dotace, musel bych si půjčit, protože stavební firmy by zakázku předražily. Takže co bych získal na dotacích, dal bych firmě a ještě město zadlužil. Když si to uděláme sami, vyjde nás to levněji,“ vysvětluje svérázný postoj štítecké radnice starosta Jiří Vogel. Jeho recept na hospodaření s městským majetkem funguje. Vloni město opravilo několik ulic, náměstí a celou budovu radnice bez jediné dotační koruny. Letos dodělá stavbu sportovních šaten, opraví křižovatky, vybuduje nové přechody, vše opět bez dotací. „Firma by si za přechod řekla o statisíce korun. Městští pracovníci to zvládnou za zlomkovou cenu,“ dodává Vogel.
Sportovcům se blýská na lepší časy
Už za dva roky budou možná štíteckým sportovcům závidět jejich kolegové z celého okresu. Kromě zmiňovaných šaten totiž město pracuje na ambiciózním projektu moderní víceúčelové sportovní haly. Letos chce městský úřad připravit veškeré formality pro stavbu, v příštím roce pak začne se samotnou realizací. Také v tomto případě chtějí Štíty zvládnout vše vlastními silami. Veřejnosti by hala mohla začít sloužit již na konci roku 2016.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.1.2015 12:40
Titulek: Dotace
Autor: Grifit
100
123
Dotace jsou zlo. Přiživuje se na nich spousta zbytečných lidi a zludračili celou jednu generaci politiků. Štítům fandím. Dotace nejsou nic jiného než socialistické přerozdělování. Zrušit dotace a snížit daně!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.