ZPRAVODAJSTVÍ

Štíty mají novou, unikátní knihovnu

11. dubna 2017, 12:30, Jaroslav Kropáč
Štíty mají novou, unikátní knihovnu Štíty - Štíty se chlubí novou, výjimečnou knihovnou. Její zvláštnost nespočívá ani tak ve výběru a množství literárních děl, ale ve faktu, že podobně jako na ostatní akce ve městě, ani v tomto případě si radnice neřekla o jedinou dotační korunu. Čtenáři teď mohou navštěvovat zrekonstruovaný městský dům s dvousetletou historií.

 „Jak je v našem městě zvykem, o žádnou podporu jsme nežádali. Je to pro nás výhodnější, když si stavby realizujeme sami a bez dotací. Náklady na rekonstrukci domu, kde nová knihovna sídlí, byly osm a půl miliónů korun. Vyprojektovaná cena od firmy byla patnáct miliónů,“ vysvětluje starosta Štítů Jiří Vogel.
Štíty už podobným způsobem rekonstruovaly centrum města a vybudovaly sportovní zázemí. Navzdory minimu přidělených dotací patří mezi nejlépe zrekonstruované a moderní obce regionu.

Pracuje se i v Šumperku

Novou knihovnu plánuje také šumperská radnice. Ze současných prostor by se knihovníci měli přestěhovat do bývalé Masarykovy školy. Ta teď prochází zásadní rekonstrukcí, kromě knihovny se tam totiž přesídlí i některé další organizace. Projekt knihovny město dlouhá léta odkládalo kvůli absenci vhodného dotačního titulu. Zakázku za padesát miliónů korun nakonec radnice svěřila kroměřížské firmě.


Foto: MěÚ Štíty

O novou knihovnu ve Štítech je mezi čtenáři zájem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.4.2017 15:27
Titulek: Bez titulku
Autor: denis
128
že by se ve Štítech zřekli představitelé obce drobných brebend plynoucích z přidělování dotovaných staveb? Asi dobrej oddíl...CHválihodné...
Reagovat
Datum: 12.4.2017 17:09
Titulek: Bez titulku
Autor: Kačka
106
163
Štíty maji krásnou novou knihovnu gratuluji
Reagovat
Datum: 13.4.2017 05:54
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
178
Taky se připojují s velikou pochvalou. Štíty mají moc hezkou knihovnu, ale taky hodně schopného starostu, který pro město už hodně udělal.
Reagovat
Datum: 13.4.2017 12:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Jitka
121
moc moc moc gratuluji, opravdu se povedlo
Reagovat
Datum: 13.4.2017 13:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Mája
102
Opět velmi dobrá práce,jen tak dál.
Reagovat
Datum: 14.4.2017 10:29
Titulek: Bez titulku
Autor: Jindra
98
Štíty se v posledních letech proměňují před očima a přeji jím to, jsou jasným příkladem , jak lze město rozvíjet i bez dotací a zadlužování. Jezdím do Štítů, každý rok a vidím jak se tam vše mění. Gratuluji Vám nejen k vaší nové knihovně, ale hlavně k rozvoji vašeho malého moravského městečka.
Reagovat
Datum: 14.4.2017 15:19
Titulek: Pro čtenáře a jejich obzor.
Autor: Lilion
95
101
Reagovat
Datum: 16.4.2017 02:20
Titulek: Nechápu
Autor: Anton
86
129
co je na knihovně UNIKÁTNÍHO.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).