ZPRÁVY

Stipendia dostanou také studenti

28. ledna 2014, 05:59, jak
Okres - Olomoucký kraj podpoří středoškolské studium oborů, po kterých je na trhu práce největší poptávka, avšak mezi mládeží budí jen malý zájem. Až dosud radní poskytovali stipendia jen některým učňovským směrům.
„Kraj bude stipendia udělovat středoškolským studentům prvních ročníků strojírenství, aplikované chemie, stavebnictví a optiky v případě, že jejich prospěch bude do 1, 7 ,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Kamila Navrátilová. Kromě dobrých známek je další podmínkou řádná docházka do školy a nesnížený stupeň z chování. „Pro tyto účely počítá krajský rozpočet s částkou 1, 7 milionů korun,“ dodává Navrátilová.

Podobným způsobem motivuje kraj i učně. Finanční odměnu mohou získat zedníci, obráběči nebo například tesaři. Jejich podpora funguje už několik let a některé školy skutečně zaznamenaly rostoucí zájem o dříve neoblíbené obory.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).