ZPRÁVY

Stipendia dostanou také studenti

28. ledna 2014, 05:59, jak
Okres - Olomoucký kraj podpoří středoškolské studium oborů, po kterých je na trhu práce největší poptávka, avšak mezi mládeží budí jen malý zájem. Až dosud radní poskytovali stipendia jen některým učňovským směrům.
„Kraj bude stipendia udělovat středoškolským studentům prvních ročníků strojírenství, aplikované chemie, stavebnictví a optiky v případě, že jejich prospěch bude do 1, 7 ,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Kamila Navrátilová. Kromě dobrých známek je další podmínkou řádná docházka do školy a nesnížený stupeň z chování. „Pro tyto účely počítá krajský rozpočet s částkou 1, 7 milionů korun,“ dodává Navrátilová.

Podobným způsobem motivuje kraj i učně. Finanční odměnu mohou získat zedníci, obráběči nebo například tesaři. Jejich podpora funguje už několik let a některé školy skutečně zaznamenaly rostoucí zájem o dříve neoblíbené obory.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.