ZPRÁVY

Stipendia dostanou také studenti

28. ledna 2014, 05:59, jak
Okres - Olomoucký kraj podpoří středoškolské studium oborů, po kterých je na trhu práce největší poptávka, avšak mezi mládeží budí jen malý zájem. Až dosud radní poskytovali stipendia jen některým učňovským směrům.
„Kraj bude stipendia udělovat středoškolským studentům prvních ročníků strojírenství, aplikované chemie, stavebnictví a optiky v případě, že jejich prospěch bude do 1, 7 ,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Kamila Navrátilová. Kromě dobrých známek je další podmínkou řádná docházka do školy a nesnížený stupeň z chování. „Pro tyto účely počítá krajský rozpočet s částkou 1, 7 milionů korun,“ dodává Navrátilová.

Podobným způsobem motivuje kraj i učně. Finanční odměnu mohou získat zedníci, obráběči nebo například tesaři. Jejich podpora funguje už několik let a některé školy skutečně zaznamenaly rostoucí zájem o dříve neoblíbené obory.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).