ZPRAVODAJSTVÍ

Stavba lávky přes Sedlo bude pokračovat

19. dubna 2016, 13:00, jak
Loučná nad Desnou - Silničáři budou letos pokračovat v dostavbě lávky přes Červenohorské sedlo. Ta má překlenout rušnou silnici I/44, která současně podstoupí další etapu modernizace. Přechod silnice na Sedle byl nebezpečný pro návštěvníky Jeseníků i horskou službu.

  „Olomoucký kraj vnímá bezpečnostní riziko, které na silnici přes Červenohorské sedlo je. Právě z toho důvodu jsme souhlasili s úhradou stavby, která přispěje k bezpečnosti provozu v této lokalitě. Pokud bychom stavbu nefinancovali, špatná situace by se nevyřešila,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. Kraj letos akci podpoří částkou osm miliónů korun, stejnou cifru uvolnil ze svého rozpočtu i vloni, kdy se podařilo vybudovat základové patky pro mohutnou betonovou stavbu.

Cesta dlážděná nehodami

„Dopravní situace na Červenohorském sedle byla a je nebezpečná. Po silnici se v létě i v zimě pohybují chodci a lyžaři dokonce s lyžemi na nohou. Kolizí s auty tak bylo nepočítaně. Vstřícný přístup kraje a financování lávky je pro nás jednoznačně velkou pomocí,“ dodává starosta Loučné nad Desnou Jaroslav Sembdner. Právě Loučná, v jejímž katastru bude lávka stát.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.4.2016 17:23
Titulek: Jen rozhazujte miliony blbečkové!!!
Autor: Rejpal
113
Tunel by vyřešil vše,jenže to těm blbečkům co o tom rozhodovali nevysvětlíš.
Reagovat
Datum: 20.4.2016 04:16
Titulek: Re: Jen rozhazujte miliony blbečkové!!!
Autor: Jirka
89
Rozhodně preferuji lávku, než by mně někdo přejel. Z tunelu by nebyl pěkný výhled na Jeseníky.
Reagovat
Datum: 21.4.2016 17:17
Titulek: Re: Jen rozhazujte miliony blbečkové!!!
Autor: Pavel
111
Hlavně tunel by "ochudil chráněnou krajinu a její zvířátka o vůni z výfukových plynů náklaďáků. Tehdy se postavili proti tunelu obce Loučná a Bělá a ochránci zvířat. Provozu aut nezabránili, navíc kvůli rozšíření silnice se vymlátil velký kus lesa (to asi nikomu nevadí). Přitom, kdo by se chtěl pokochat krajinou, tak by mu nic nebránilo projet přes kopec, ale asi žádný kamion by přes kopec nejel, kdyby mohl projet rychle tunelem. Argument, že by se tam stáhla mezinárodní doprava do Polska, by vyřešila značka někde u Mikulovic, zákaz nákladních automobilů. Policie by tam mohla snadno zvyšovat tržby.
Reagovat
Datum: 23.4.2016 19:45
Titulek: Re: Jen rozhazujte miliony blbečkové!!!
Autor: Anonym
101
107
Hele za jizdy se nemas co kochat nejsi ve filmu s nHrusinskym jed si na kole.Monicka
Reagovat
Datum: 20.4.2016 22:41
Titulek: Na co tunel když je lávka
Autor: er
214
104
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).