ZPRAVODAJSTVÍ

Stavba bazénu jede podle harmonogramu. Otvírat se bude příští rok

6. srpna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Oprava krytého bazénu v Šumperku běží podle plánu. Minulý týden o tom informovalo vedení šumperské radnice. Projekt za zhruba 160 miliónů korun, jehož start byl odložen kvůli odvolání jednoho z neúspěšných žadatelů o zakázku, skončí příští rok na jaře.

 „V současné době by měla firma instalovat nerezovou vanu bazénu. Ta bude samozřejmě mnohem trvanlivější a estetičtější než původní řešení,“ uvedl starosta Šumperka Tomáš Spurný.
S kompletní rekonstrukcí areálu Na Benátkách začala radnice na začátku letošního roku. Kvůli financování náročné akce si město vzalo úvěr.

„Půjčka byla sjednána za velmi výhodných podmínek s úročením do jednoho procenta,“ dodal starosta Spurný. Všechny stavební práce mají dělníci dokončit do května příštího roku. Než se opravený areál naplno otevře veřejnosti, bude muset projít ještě zkušebním provozem.

Vícepráce a opožděný start

Kvůli odvolání jedné z firem, která rozporovala průhlednost výběrového řízení na dodavatele stavby, se začátek rekonstrukce bazénu opozdil o několik měsíců. Úřad na ochranu hospodářské soutěže ale žádné pochybení ze strany města neshledal.

Oproti předpokládaným nákladům bude oprava plavečáku dražší o zhruba pět miliónů korun. Výdaje navíc musí město vynaložit kvůli opravě kanalizace a stropů bazénu - s tím stavební projekt původně vůbec nepočítal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.