ZPRAVODAJSTVÍ

Stavba bazénu jede podle harmonogramu. Otvírat se bude příští rok

6. srpna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Oprava krytého bazénu v Šumperku běží podle plánu. Minulý týden o tom informovalo vedení šumperské radnice. Projekt za zhruba 160 miliónů korun, jehož start byl odložen kvůli odvolání jednoho z neúspěšných žadatelů o zakázku, skončí příští rok na jaře.

 „V současné době by měla firma instalovat nerezovou vanu bazénu. Ta bude samozřejmě mnohem trvanlivější a estetičtější než původní řešení,“ uvedl starosta Šumperka Tomáš Spurný.
S kompletní rekonstrukcí areálu Na Benátkách začala radnice na začátku letošního roku. Kvůli financování náročné akce si město vzalo úvěr.

„Půjčka byla sjednána za velmi výhodných podmínek s úročením do jednoho procenta,“ dodal starosta Spurný. Všechny stavební práce mají dělníci dokončit do května příštího roku. Než se opravený areál naplno otevře veřejnosti, bude muset projít ještě zkušebním provozem.

Vícepráce a opožděný start

Kvůli odvolání jedné z firem, která rozporovala průhlednost výběrového řízení na dodavatele stavby, se začátek rekonstrukce bazénu opozdil o několik měsíců. Úřad na ochranu hospodářské soutěže ale žádné pochybení ze strany města neshledal.

Oproti předpokládaným nákladům bude oprava plavečáku dražší o zhruba pět miliónů korun. Výdaje navíc musí město vynaložit kvůli opravě kanalizace a stropů bazénu - s tím stavební projekt původně vůbec nepočítal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.