KULTURA

Šťáva Biofestu nebude bez…skupiny VOLANT z Pardubic!

30. května 2007, 20:24, Marie Štíchová, www.policka.cz
Šťáva Biofestu nebude bez…skupiny VOLANT z Pardubic! Staré Město - Ska? Punk? Rock? Slyšíte-li skladby pardubické kapely Volant poprvé, můžete být na pochybách, jaký hudební žánr vlastně posloucháte. Podle frontmana skupiny Pavla Milichovského si s tím ale netřeba lámat hlavu - v rytmických písních Volantu se objevují prvky všech těchto stylů.

 Pod heslem "Točte se pankáčové!", které je zároveň názvem posledního ze dvou oficiálně vydaných CD (třetí s pracovním názvem "Honzo ožeň se" se právě chystá) baví osmičlenné hudební těleso své příznivce už deset let. "Tohle jaro budeme mít napilno. Hrajeme na třiceti festivalech po celé republice."


Jedním z nich bude i Biofest ve Starém Městě pod Sněžníkem 2. června. A od něho se odpichujeme k povídání s Pavlem:

Proč se hodláte zúčastnit se této akce? Je pro vás Biofest něčím výjimečný, nebo ho berete jako jeden koncert z jarní šňůry?
Samozřejmě je to jedno z vystoupení dlouhé festivalové šňůry (ten den zřejmě budeme mít tři koncerty), ale my to berem i jinak. Pro nás jsou takováto trochu uschovaná místa zajímavá a obohacující! Rádi si dáme pivo v horách, kde není tolik turistů. Hráli jsme takhle v zapadlé vesničce na ukrajinských hranicích a byl to fakt zážitek, dorazilo naprosto jiné obecenstvo, než jsme zvyklí. Vzhůru do Starýho Města!

Zúčastnili jste se někdy staroměstských Bioslavností pořádaných tamní společností PRO - BIO, která je iniciátorem Biofestu? Znáte nějaké její produkty?
Ne, nikdy jsme tam nebyli a nevíme co vyrábějí. Zní to jako skrytá pěstírna konopí. Fakt jsme zvědavi, co nabízejí.

Jak byste se představili, co chystáte, kde v létě hrajete?
My jsme skupina, která pomilovala mnoho žen, při které dívky odhazují poslední zbytky svého svrchního spodního prádla!
Preludujeme již přes 10 let punkrockové písně. Před dvěma lety jsme vydali desku "Točte se pankáčové!" a letos dokončujeme další krásnou s pracovním názvem "Ožeň se Honzo, ožeň se!". Poměrně dost vystupujeme a letos nás můžete vidět na spoustě festivalů (zvládnem jich na 30!). V květnu podnikáme Majálesové festivalové tourné po velkých českých univerzitách, na což se těšíme. Je příjemný být mezi mladejma pankáčema.

Proč myslíte, že pořadatel pozval na Biofest právě vás? Čekáte jiné publikum, než které na vás chodí?
Tak to fakt nevím, ale jsme rádi, že nepozvali třeba Ewu Farnou, Ready Kirken či Ivetu Bartošovou. My nic raději neočekáváme, pak bývá člověk příjemně překvapen.

Co čekáte, že vám účinkování na Biofestu může nového přinést - pokud něco čekáte?
No asi nějaké penízky, za který si nakoupíme bioprodukty. Máma mě pak doma pochválí!

Čím si nejradši ťuknete po koncertě? A co když vás někdo pozve na skleničku…mrkvové biošťávy! A to se vám může klidně přihodit!
My si ťuknem čímkoliv, když se do tý šťávy kápne vodka, tak určitě chutnat bude.

Tedy - točte se pankáčové!!


(Pozn. red.: že bude na Biofestu jen pivo a víno, zatímco tvrďák ne, jsme hochům radši zatajili.)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.