KULTURA

Šťáva Biofestu nebude bez…skupiny VOLANT z Pardubic!

30. května 2007, 20:24, Marie Štíchová, www.policka.cz
Šťáva Biofestu nebude bez…skupiny VOLANT z Pardubic! Staré Město - Ska? Punk? Rock? Slyšíte-li skladby pardubické kapely Volant poprvé, můžete být na pochybách, jaký hudební žánr vlastně posloucháte. Podle frontmana skupiny Pavla Milichovského si s tím ale netřeba lámat hlavu - v rytmických písních Volantu se objevují prvky všech těchto stylů.

 Pod heslem "Točte se pankáčové!", které je zároveň názvem posledního ze dvou oficiálně vydaných CD (třetí s pracovním názvem "Honzo ožeň se" se právě chystá) baví osmičlenné hudební těleso své příznivce už deset let. "Tohle jaro budeme mít napilno. Hrajeme na třiceti festivalech po celé republice."


Jedním z nich bude i Biofest ve Starém Městě pod Sněžníkem 2. června. A od něho se odpichujeme k povídání s Pavlem:

Proč se hodláte zúčastnit se této akce? Je pro vás Biofest něčím výjimečný, nebo ho berete jako jeden koncert z jarní šňůry?
Samozřejmě je to jedno z vystoupení dlouhé festivalové šňůry (ten den zřejmě budeme mít tři koncerty), ale my to berem i jinak. Pro nás jsou takováto trochu uschovaná místa zajímavá a obohacující! Rádi si dáme pivo v horách, kde není tolik turistů. Hráli jsme takhle v zapadlé vesničce na ukrajinských hranicích a byl to fakt zážitek, dorazilo naprosto jiné obecenstvo, než jsme zvyklí. Vzhůru do Starýho Města!

Zúčastnili jste se někdy staroměstských Bioslavností pořádaných tamní společností PRO - BIO, která je iniciátorem Biofestu? Znáte nějaké její produkty?
Ne, nikdy jsme tam nebyli a nevíme co vyrábějí. Zní to jako skrytá pěstírna konopí. Fakt jsme zvědavi, co nabízejí.

Jak byste se představili, co chystáte, kde v létě hrajete?
My jsme skupina, která pomilovala mnoho žen, při které dívky odhazují poslední zbytky svého svrchního spodního prádla!
Preludujeme již přes 10 let punkrockové písně. Před dvěma lety jsme vydali desku "Točte se pankáčové!" a letos dokončujeme další krásnou s pracovním názvem "Ožeň se Honzo, ožeň se!". Poměrně dost vystupujeme a letos nás můžete vidět na spoustě festivalů (zvládnem jich na 30!). V květnu podnikáme Majálesové festivalové tourné po velkých českých univerzitách, na což se těšíme. Je příjemný být mezi mladejma pankáčema.

Proč myslíte, že pořadatel pozval na Biofest právě vás? Čekáte jiné publikum, než které na vás chodí?
Tak to fakt nevím, ale jsme rádi, že nepozvali třeba Ewu Farnou, Ready Kirken či Ivetu Bartošovou. My nic raději neočekáváme, pak bývá člověk příjemně překvapen.

Co čekáte, že vám účinkování na Biofestu může nového přinést - pokud něco čekáte?
No asi nějaké penízky, za který si nakoupíme bioprodukty. Máma mě pak doma pochválí!

Čím si nejradši ťuknete po koncertě? A co když vás někdo pozve na skleničku…mrkvové biošťávy! A to se vám může klidně přihodit!
My si ťuknem čímkoliv, když se do tý šťávy kápne vodka, tak určitě chutnat bude.

Tedy - točte se pankáčové!!


(Pozn. red.: že bude na Biofestu jen pivo a víno, zatímco tvrďák ne, jsme hochům radši zatajili.)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.