ZPRAVODAJSTVÍ

Stát začal vyvlastňovat

7. listopadu 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Příprava na stavbu obchvatu Bludova se neobešla bez komplikací. Pětice majitelů pozemků se rozhodla půdu, po které má silnice vést, neprodat. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jež má projekt na starosti, jim proto pozemky vyvlastní. K ohrožení termínu zahájení stavby podle silničářů nedojde.

„Naštěstí se nejedná o obyvatele Bludova, ale jde o lidi z jiných obcí. V našem případě potíže s výkupy pozemků nebyly, protože celá vesnice čeká na obchvat už roky a každý tady chápe, jak je stavba důležitá,“ řekl Týdnu na severu starosta Bludova Pavel Ston.

Výkupy pozemků probíhaly zhruba dva roky. Pět majitelů, kteří se rozhodli pozemky neprodat, o ně s největší pravděpodobností stejně přijde.
„S dotyčnými vlastníky už bylo zahájeno vyvlastňovací řízení. Zároveň s nimi ale dále jednáme a snažíme se uzavřít dohodu. Pokud k ní dojde, bude vyvlastňování zastaveno,“ sdělila Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD.

Začátek v roce 2021

Popisované lapálie s výkupy pozemků podle silničářů zahájení stavby nijak neohrozí. V přípravných pracích se totiž může pokračovat i v samotném průběhu vyvlastňovacího řízení.
„Co se týká termínu realizace stavby, není aktuálně z pohledu výše zmíněné majetkoprávní přípravy a vyvlastňovacích řízení ohrožen. Nadále platí zahájení výstavby v roce 2021,“ ujistila Ledvinová.
Na obchvat čeká Bludov od sametové revoluce. Obcí projedou denně tisíce aut včetně těžkých náklaďáků. Souvisí s tím zvýšená prašnost ve vsi a hluk. Obchvat by měl také zvýšit bezpečnost, neboť nynější cesta přes bludovský kopec je dějištěm mnoha tragických dopravních nehod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.11.2019 08:36
Titulek: Vyvlastnění
Autor: řidič
27
Jakkoli se mi už jen to slovo příčí, tak v takovém případě s tím souhlasím. Někdy to s lidmi jinak nejde.
Reagovat
Datum: 7.11.2019 21:44
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
15
"Nadále platí zahájení výstavby v roce 2021" Jen aby tento termín v roce 2021 opravdu platil, co vím, tak takových termínů už bylo. Myslím si, že podle prvního zaručeného termínu se mělo po obchvatu už letos jezdit. To vůbec nepočítám různé volební sliby.
Reagovat
Datum: 8.11.2019 07:12
Titulek: Je to folklór
Autor: petr fajman
Je to celorepublikový folklór. Přiblíží li se komunální volby, začne se budovat obchvat Bludova a mezi Mohelnicí a Hradcem Králové se nechávají fotit komunální politici u obrázků s novou dálnicí Mohelnice- Hradec. Pokud se zvědavý novinář rok po volbách zeptá, proč se nic neděje, dozví se, že opozice projekt zablokovala.
Ale přesto Vám Bludováci přeji aspoň tu naději.
Reagovat
Datum: 8.11.2019 08:58
Titulek: Re: Je to folklór
Autor: Stanislav
11
Ony se blíží komunální volby? Vždyť budou za tři roky...
Reagovat
Datum: 12.11.2019 15:53
Titulek: Re: Je to folklór
Autor: Zukal
volby jsou pořád
Reagovat
Datum: 8.11.2019 07:20
Titulek: Bez titulku
Autor: Mat
10
Všichni známe kruhový objezd u Globusu v Olomouci, tak ať to v Šumperku nedopadne stejně.... !!!
Reagovat
Datum: 8.11.2019 08:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Stanislav
Tomu nerozumím - jak stejně? Přece nepřibudou žádná nová auta - jen nepřijedou přes kopec od Bluďáku, ale z jiné strany, ale stejný počet, jako dosud...
Reagovat
Datum: 8.11.2019 10:25
Titulek: Obchvat
Autor: Luboš
30
Doporučuji zatím uzavřít silnici přes Bludov. Všechny auta pak budou jezdit přes Dolní Studénky a tamní obyvatelé budou velmi rychle obchvat potřebovat a přestanou dělat potíže.
Reagovat
Datum: 12.11.2019 15:38
Titulek: Re: Obchvat
Autor: J.K. Bill
Dobré řešení, dobrý nápad, nejúčinnější forma přesvědčování pro burany z Dolních Studének...
Reagovat
Datum: 12.11.2019 23:28
Titulek: Chudáci
Autor: LH
Chudáci obyvatelé Bludova, obzvlášť ti kteří bydlí přímo u té frekventované trasy, to bych u baráku teda nechtěl, hluk, prach, exhalace. Přeju jim ať ten obchvat stojí co nejdřív.
Reagovat
Datum: 13.11.2019 12:35
Titulek: dd
Autor: Oldřich Drážný
Obyvatelé Bludova si pěkně počkají...
Reagovat