SPORT

Šťastný Král: Konečně! Je to tam!

9. srpna 2017, 16:00, mum
Šťastný Král: Konečně! Je to tam! Wroclaw - Bezmála čtyři tisíce sportovců z celého světa se zapojilo do největší multi-sportovní události letošního roku. Takzvané World Games s centrem v polské Wroclawi se týkaly výhradně odvětví a disciplín, které nejsou zahrnuty do programu olympijských her. Na pestrém seznamu tradičně nechyběl ani orientační běh, v němž vyniká člen šumperské Severky Vojtěch Král. Zápolení na krátké trati proměnil ve velký medailový úspěch.

 Do Polska se vypravili reprezentanti 27 zemí. Všichni do jednoho si bránu mezi elitu otevřeli s pomocí velmi tvrdého postupového klíče. Královi se povedlo zazářit v terénu, který mimo jiné vedl přes příměstský listnatý lesík bohatý na podrost, mírný kopec a nejrůznější útvary.
Mužskou kategorii měl pod kontrolou Švýcar Kyburz. Pořadí za ním se neustále měnilo, k čemuž přispívala drobná i větší zaváhání chybujících jedinců. Kyburz měl v cíli náskok 38 sekund před svým krajanem Howaldem, dalších 37 vteřin zpět zaostal skvěle finišující rodák ze Šumperka. Ten se od počátku pohyboval v nejlepší desítce. Na prvním radiu byl sedmý, potom třetí a čtvrtý, aby se velmi rychlým závěrem prodral na bronzovou pozici. A to s dostatečnou rezervou před „bramborovým“ Rakušanem Kerschbaumerem. „Konečně! Je to tam!“ rozplýval se po zisku zasloužené medaile. „Byl to pěknej fekál, pořád vám hrozila ztráta směru. Bylo potřeba se s tím poprat a jsem moc rád, že mi to až na pár chybek vyšlo podle představ. Mezi dospělými jsem získal vůbec první placku. Je to pro mě novinka,“ rozdával šťastné úsměvy na všechny strany.
Vojtěch Král se zapojil i do sprintu. Dokončil ho jako devátý. „Co na říct, žádná sláva. Závod to byl velice rychlý, celkem jednoduchý a rozhodovalo v něm nasazení, které jsem v první části neměl dostatečné,“ okomentoval kriticky své počínání na trati.
Polský trojboj zakončil ve sprintových štafetách. Na třetím úseku, kde byl po všech stránkách nejpreciznější ze všech, předvedl výtečný výkon. Postupně předbíhal jednoho soupeře za druhým a české kvarteto vytáhl z dvanáctého místa na sedmé. Nakonec z toho byla šestá příčka, kam posunula nominované kvarteto Tereza Janošíková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.8.2017 13:31
Titulek: Pochvala.
Autor: Zdenek
40
Dobrý den Vojta je jeden z nejlepších běžců v ČR. Je to několikaletá dřina, za kterou jsou vidět i výsledky. Vojto držíme ti palce, jen tak dál. Jenom maličkost, kdybys tak běhal za nás (Magnus) tak by to už bylo úplně bez chyby. S úctou k tvým výkonům Z. Minář
Reagovat
Datum: 15.8.2017 23:08
Titulek: Re: Pochvala.
Autor: Drinker
46
Zdenku dávám bohužel mínus.
Nějaký Magnus je ten klub, co potopil mládež Severky.... Nebo si myslíš, že s Vojtou by Marek nebyl tam, kde je?
Ale to vyjádření: "za nás a úplně bez chyby" :) vypovídá i o tom co ten Magnus vlastně je.
Reagovat
Datum: 16.8.2017 12:43
Titulek: Re: Pochvala.
Autor: Zdenek
44
Škoda, že nevím kdo to psal.Ale je to zase věc názoru. Přesto na tom nic nemění, že Vojta je borec. S pozdravem Zdeněk
Reagovat