KULTURA

Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze

12. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze Zábřeh – Podzimní divadelní sezóna v zábřežském kulturním domě odstartuje ve středu 19. září představením Vím, že víš, že vím, ve kterém ztvární hlavní role Simona Stašová a Michal Dlouhý. Divadelní podoba slavného italského filmu z počátku osmdesátých let, hořkosladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství, nabídne především nepřeberný prostor pro situační humor.

 Pořádnou dávku humoru mohou příznivci Thálie očekávat také od brilantní komedie Chvilková slabost, kterou v roli bývalých manželů táhnou David Matásek a Petra Špalková. Hra, pocházející z pera předního britského dramatika Donalda Churchilla, vypovídá o nevyzpytatelném vztahu mezi mužem a ženou. „Ti se setkávají dva roky po rozvodu na společné chalupě, kde chtějí před prodejem udělat pořádek, ale ten nakonec dělají především ve vlastních vztazích,“ přiblížil zápletku komedie, kterou zábřežský kulturák uvede 4. října, produkční Vratislav Jarmar.Foto:archiv

Do Zábřeha míří herecké hvězdy. Vedle jiných také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková.


Citace: „Každá ze čtyř sester má jinou matku.“

Poněkud jiné problémy řeší protagonisté divadelního kusu s názvem 4 sestry, v němž se v neděli 18. listopadu v Zábřeze objeví v hlavních rolích výjimečné herecké osobnosti českého a slovenského divadla: vedle Bereniky Kohoutové a Romana Štabrňáka také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková. „Diváky jistě zaujme hned od začátku představení poněkud vyšší číslo sourozenců, a pokud má každá ze sester jinou matku, od čehož se odvíjí hlavní linie příběhu i rozdílné charaktery, je o zábavu postaráno,“ slibuje Vratislav Jarmar.
Pořadatelé ze Zábřežské kulturní upozorňují, že představení se Simonou Stašovou je již vyprodáno, k dispozici jsou však stále vstupenky na další dvě komedie Chvilková slabost a 4 sestry. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.