KULTURA

Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze

12. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze Zábřeh – Podzimní divadelní sezóna v zábřežském kulturním domě odstartuje ve středu 19. září představením Vím, že víš, že vím, ve kterém ztvární hlavní role Simona Stašová a Michal Dlouhý. Divadelní podoba slavného italského filmu z počátku osmdesátých let, hořkosladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství, nabídne především nepřeberný prostor pro situační humor.

 Pořádnou dávku humoru mohou příznivci Thálie očekávat také od brilantní komedie Chvilková slabost, kterou v roli bývalých manželů táhnou David Matásek a Petra Špalková. Hra, pocházející z pera předního britského dramatika Donalda Churchilla, vypovídá o nevyzpytatelném vztahu mezi mužem a ženou. „Ti se setkávají dva roky po rozvodu na společné chalupě, kde chtějí před prodejem udělat pořádek, ale ten nakonec dělají především ve vlastních vztazích,“ přiblížil zápletku komedie, kterou zábřežský kulturák uvede 4. října, produkční Vratislav Jarmar.Foto:archiv

Do Zábřeha míří herecké hvězdy. Vedle jiných také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková.


Citace: „Každá ze čtyř sester má jinou matku.“

Poněkud jiné problémy řeší protagonisté divadelního kusu s názvem 4 sestry, v němž se v neděli 18. listopadu v Zábřeze objeví v hlavních rolích výjimečné herecké osobnosti českého a slovenského divadla: vedle Bereniky Kohoutové a Romana Štabrňáka také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková. „Diváky jistě zaujme hned od začátku představení poněkud vyšší číslo sourozenců, a pokud má každá ze sester jinou matku, od čehož se odvíjí hlavní linie příběhu i rozdílné charaktery, je o zábavu postaráno,“ slibuje Vratislav Jarmar.
Pořadatelé ze Zábřežské kulturní upozorňují, že představení se Simonou Stašovou je již vyprodáno, k dispozici jsou však stále vstupenky na další dvě komedie Chvilková slabost a 4 sestry. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.