KULTURA

Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze

12. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Stašová, Matásek nebo Chýlková, tak se jmenují trumfy divadelního podzimu v Zábřeze Zábřeh – Podzimní divadelní sezóna v zábřežském kulturním domě odstartuje ve středu 19. září představením Vím, že víš, že vím, ve kterém ztvární hlavní role Simona Stašová a Michal Dlouhý. Divadelní podoba slavného italského filmu z počátku osmdesátých let, hořkosladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství, nabídne především nepřeberný prostor pro situační humor.

 Pořádnou dávku humoru mohou příznivci Thálie očekávat také od brilantní komedie Chvilková slabost, kterou v roli bývalých manželů táhnou David Matásek a Petra Špalková. Hra, pocházející z pera předního britského dramatika Donalda Churchilla, vypovídá o nevyzpytatelném vztahu mezi mužem a ženou. „Ti se setkávají dva roky po rozvodu na společné chalupě, kde chtějí před prodejem udělat pořádek, ale ten nakonec dělají především ve vlastních vztazích,“ přiblížil zápletku komedie, kterou zábřežský kulturák uvede 4. října, produkční Vratislav Jarmar.Foto:archiv

Do Zábřeha míří herecké hvězdy. Vedle jiných také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková.


Citace: „Každá ze čtyř sester má jinou matku.“

Poněkud jiné problémy řeší protagonisté divadelního kusu s názvem 4 sestry, v němž se v neděli 18. listopadu v Zábřeze objeví v hlavních rolích výjimečné herecké osobnosti českého a slovenského divadla: vedle Bereniky Kohoutové a Romana Štabrňáka také Ivana Chýlková, Anna Šišková a Jana Stryková. „Diváky jistě zaujme hned od začátku představení poněkud vyšší číslo sourozenců, a pokud má každá ze sester jinou matku, od čehož se odvíjí hlavní linie příběhu i rozdílné charaktery, je o zábavu postaráno,“ slibuje Vratislav Jarmar.
Pořadatelé ze Zábřežské kulturní upozorňují, že představení se Simonou Stašovou je již vyprodáno, k dispozici jsou však stále vstupenky na další dvě komedie Chvilková slabost a 4 sestry. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.