SPORT

STARTUJEME! Fotbalisté vstoupí na soutěžní frontu. Jak jsou na tom okresní zástupci?

18. března 2015, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
STARTUJEME! Fotbalisté vstoupí na soutěžní frontu. Jak jsou na tom okresní zástupci? Okres - Doba zkoušení skončila, už není cesty zpátky. Každé zaváhání bude pořádně bolavé. O víkendu se rozhoří líté boje na dalších fotbalových frontách. Protože se jedná o východní skupinu třetí ligy, moravskoslezskou divizi a přebor Olomouckého kraje, zahajovací bitvy v rámci dlouhého válečného putování podstoupí i pět pěchot ze šumperského okresu. Je to tady. Držte si klobouky. Startujeme!

 SULKO ZÁBŘEH

Sedm nových hráčů představí v odvetné fázi třetí nejvyšší soutěže zábřežské Sulko. Vedení klubu rozhodilo sítě po celé republice a na nastraženou udici pochytalo čerstvé úlovky ze slováckého, karvinského, třineckého, olomouckého a hradeckého rybníku. Posily hlásí na všech postech. „Se složením kádru jsme spokojeni. Zároveň jsme přesvědčeni o tom, že by jeho kvalita oproti podzimu neměla klesnout. Jenom jména mužstvo nedělají,“ tvrdil sportovní manažer Ladislav Gallo a narážel přitom na zimní odchody některých známějších tváří v čele s Davidem Čepem a Martinem Bačíkem. „Samozřejmě se musí počítat s tím, že se obměněný tým bude chvíli sehrávat,“ prosil nepřímo fanoušky o trpělivost.
Několik dní před otevíracím duelem s Líšní musel řešit ještě jeden problém. Protože testovaný gólman Neuer nakonec upřednostnil Mohelnici, Sulko potřebovalo k navrátilci Šustrovi druhého brankáře. „Po všech hráčích budeme vyžadovat, aby odváděli maximum, na které mají. Ideální by bylo, kdyby měli z fotbalu radost, dařilo se jim výsledkově a zároveň bavili i diváky. Chceme udržet čtvrté místo. A když se zadaří, proč se neposunout na třetí nebo dokonce na druhé?“ netajil odvážné plány pozitivně naladěný Ladislav Gallo.
TIP TÝDNE: Zábřeh – Líšeň 1:1. Jihomoravané těžce bojující o záchranu venku ještě nevyhráli a s tříbodovým pokladem se nebudou vracet ani tentokrát. Na druhou stranu využijí toho, že si na zábřežském konci barikády všechno teprve sedá a k úplnému optimálu stále něco schází. Nedělní řežba nepozná vítěze.

FK MOHELNICE A

Mohelnice po nepovedené druhé polovině podzimní „houpačky“ rychle zapracovala na nápravě. V její kabině se objevilo devět neokoukaných fotbalistů a staronový kouč Roman Sedláček! „Věříme tomu, že jsme získali kvalitu,“ nezastíral své přesvědčení oddílový šéf David Crha. „Snažíme se klub stabilizovat a posouvat po všech stránkách – herní, ekonomické a také pokud jde o zázemí. Mužstvo jsme posílili, nikomu nic nedlužíme a prostředí na našem stadiónu se stále vylepšuje. Svým způsobem budou jarní zápasy přípravou na další sezónu, v níž si budeme klást ještě větší ambice. Ano, jednou bychom chtěli postoupit do třetí ligy. A děláme všechno pro to, abychom na to byli důkladně nachystaní,“ nastínil Crha. „Stále platí, že chceme z větší části sázet na svoje odchovance. Kádr pak budeme doplňovat výhradně o fotbalisty s vazbou na region. Doufejme, že budeme mít větší porci štěstí a nepotká nás tolik zranění jako v minulém roce,“ přál si David Crha.
TIP TÝDNE: Mohelnice – Nový Jičín 2:0. Mohelnice vyhlásila útok na nejpřednější divizní příčky. Protože se na ně v současné době dívá se značným odstupem, nezbývá jí nic jiného, než co možná nejčastěji vyhrávat. Proti Jičínu to zvládne a do vítězné stanice dokráčí bez vážnějších potíží.

FK ŠUMPERK

Trenérský vůdce Zdeněk Strouhal by se měl dát na sportovní modlení. Důvod je prostý. V honbě za medailovým výsledkem bude mít k dispozici velmi úzký kádr. Každá absence se tak bude rovnat nepříjemné komplikaci. A nedejbože, aby se zranila některá z opor. „Čáru přes rozpočet pro nás představuje pracovní vytížení Bajgera, neochota Štítů uvolnit Juráska a také zdravotní nesnáze zkušeného brankáře Šaba. Úplně jiným případem je Marek Patsch. Ten sice před časem znovu začal, ale už zase rychle skončil. Asi tím definitivně pohřbil svůj někdejší velký talent,“ nechal nahlédnout pod pokličku hráčských ztrát místopředseda Bohdan Hecl.
Šumperk si přesto věří. Druhého místa po podzimu se vzdát nemíní, dokonce hodlá prohánět vedoucí Nové Sady. „Hodně nám napoví vzájemný souboj, který odehrajeme už v sobotu. Od něj se bude spousta věcí odvíjet. Na přebor mají nadstandardní mužstvo,“ uznal kormidelník Strouhal. „Zaměříme se na důslednou obranu a směrem dopředu budeme spoléhat na rychlé brejky. Základ je potřeba postavit na bojovnosti a poctivém přístupu. Bez toho to nepůjde,“ uvědomoval si týmový kouč. „Celkově chceme zlepšit herní projev natolik, abychom divákům nabízeli ještě lepší fotbalovou podívanou než doposud,“ nastínil své představy.
TIP TÝDNE: Nové Sady – Šumperk 3:0. Hanáci udělají mílový krok k postupu do vyšší soutěže a hned v úvodním jarním kole odrazí avizovaný atak nejvážnějšího pronásledovatele. Po podzimu druhý Šumperk neprodělal úplně ideální přípravu a na tabulkového lídra stačit nebude.

VELKÉ LOSINY

„Za poslední tři roky máme nejsilnější mužstvo,“ zářil neskrývaným nadšením losinský lodivod Jiří Mika. „Že je velmi dobře poskládané a nepostrádá sílu ani kvalitu, naznačily už přípravné zápasy. K pěti výhrám jsme přidali spoustu nastřílených gólů. Kluci pochopili, že bez práce a dřiny se fotbal dělat nedá. Jejich tréninková morálka je výborná,“ nešetřil chválou Mika.
Od utkání s celkem Želatovic nečeká nic snadného. „Ve svém středu mají dobré fotbalisty z celého Přerovska. Navíc se bude hrát na těžkém a nerovném terénu, což by mohla být větší výhoda pro našeho soupeře. Musíme to odmakat a poctivě odbojovat. Vzájemnou bilanci máme lepší a chceme v ní pokračovat,“ troubil odhodlaně do světa a s předstihem lákal fanoušky na druhý sváteční „mač“. Losiny budou mít opět výhodu domácího prostředí a ve šlágru celého víkendového programu přivítají nabušené Nové Sady. „Podporu našich příznivců budeme potřebovat víc než kdy jindy. Na oplátku se jim budeme snažit servírovat atraktivní fotbal s patřičnými výsledky. Měly by vést k tomu, abychom se v krajském přeboru stali regionálními mistry,“ připomněl trenér Losin jednu ze stěžejních met – předstihnout v tabulce „sousední“ Šumperk.
TIP TÝDNE: Velké Losiny – Želatovice 3:1. Mikovi svěřenci chtějí co nejdříve dohnat okresního rivala a po víkendovém nášupu se mu přiblíží na pouhé tři body. Jeden z nejofenzivnějších mančaftů v soutěži potěší diváky třígólovou produkcí.

FK MOHELNICE B

Záchrana. Nic jiného se od béčka Mohelnice neočekává. „Byli bychom moc rádi, kdyby se v krajském přeboru zabydlelo a usadilo. V podstatě je to naše juniorka, kterou kompletně tvoří vlastní odchovanci,“ uvedl čelní představitel klubu David Crha. „Když bude potřeba, pomůžou mu vybraní hráči z áčka. Především nám jde o to, aby se naši mladíci co možná nejkvalitněji otrkávali na poli mužského fotbalu a stávali se vhodnými adepty pro hlavní A tým,“ prozradil Crha.
TIP TÝDNE: Kojetín – Mohelnice B 2:1. Důležité střetnutí by mohlo mohelnickou rezervu katapultovat do mírně klidnějších tabulkových vod. Jenže se to nepodaří a po těsné porážce zůstane i nadále až po krk vtažená do sestupové bažiny. Negativně se na tom projeví fakt, že ve stejný den bude křížit mistrovské zbraně také klubové áčko.

VÍKENDOVÝ PROGRAM

Sobota 21. března

MS DIVIZE: 15.00 Mohelnice – Nový Jičín.
KRAJSKÝ PŘEBOR: 15.00 Nové Sady – Šumperk, 15.00 Kojetín – Mohelnice B.

Neděle 22. března

MS LIGA: 15.00 Zábřeh – Líšeň.
KRAJSKÝ PŘEBOR: 15.00 Velké Losiny – Želatovice.Foto: Petr Fišer

Nižší krajské soutěže se svého jarního rozbřesku dočkají až první dubnový víkend.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).