SPORT

Starší žákyně přehrály Rožnov

10. února 2013, 11:34, téma BASKETBAL, redakce,MB
Šumperk – Další kolo oblastního přeboru v basketbalu svedlo proti sobě čtvrtý a šestý tým tabulky. Hala Tyršova stadionu přivítala v sobotu 9. února hráčky z Rožnova pod Radhoštěm.
Domácí basketbalistky nastoupily v roli mírného favorita, v posledních dvou vzájemných zápasech se totiž šumpersko-mohelnickému týmu podařilo jednou na hřišti soupeře vyhrát. Druhý zápas skončil rozdílem pouhých pěti bodů ve prospěch Rožnova.

Úvod prvního utkání provázela jako vždy lehká nervozita, která se projevovala nepřesností při zakončování. Svěřenkyně trenéra Sitaře se však brzy začaly na hřišti prosazovat individuálně i jako tým. Katka Hauserová mířila přesně hned čtyřikrát po sobě, zářila i stálice domácí palubovky Eliška Hegrová, která si připsala 22 bodů a zásadně tím přispěla k výhře domácích 66:47.

V druhém utkání potvrdily šumperské basketbalistky svou herní převahu zejména aktivní obranou a úspěšností střelby na koš. Nejvíce se opět prosazovala Eliška Hegrová. Oproti prvnímu zápasu se podstatně zlepšily Šárka Plhalová, Veronika Skoupilová a Eliška Doubravová, které se na konečném skóre 80:43 podílely třiatřiceti body.

„Pochvalu musím vyslovit i Veronice Hanákové, která mne příjemně překvapila, protože před týdnem odehrála jen jednu dobrou čtvrtinu. Ostatní hráčky se dostaly všechny do zápasu a svým výkonem se i ony podílely na konečném úspěchu,“ komentoval výkon svých svěřenkyň trenér domácího týmu.

Sobota 9. 2. 2013
1. utkání v 10:00
TJ Šumperk/Mohelnice – TJ Rožnov pod Radhoštěm 66 : 47 (17:10, 34:22, 52:30)
Body: Hegrová Eliška 22, Hanáková Veronika 15, Plhalová Šárka 8, Hauserová Kateřina 8, Plháková Martina 7, Doubravová Eliška 4, Skoupilová Veronika 2

2. utkání ve 12:00
TJ Šumperk/Mohelnice – TJ Rožnov pod Radhoštěm 80 : 43 (24:12, 41:21, 30:58)
Body: Hegrová Eliška 21, Plhalová Šárka 14, Válková Adéla 9, Hanáková Veronika 11, Doubravová Eliška 10, Skoupilová Veronika 9, Plháková Martina 5, Šrubařová Alexandra 2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).