SPORT

Starší žákyně přehrály Rožnov

10. února 2013, 11:34, téma BASKETBAL, redakce,MB
Šumperk – Další kolo oblastního přeboru v basketbalu svedlo proti sobě čtvrtý a šestý tým tabulky. Hala Tyršova stadionu přivítala v sobotu 9. února hráčky z Rožnova pod Radhoštěm.
Domácí basketbalistky nastoupily v roli mírného favorita, v posledních dvou vzájemných zápasech se totiž šumpersko-mohelnickému týmu podařilo jednou na hřišti soupeře vyhrát. Druhý zápas skončil rozdílem pouhých pěti bodů ve prospěch Rožnova.

Úvod prvního utkání provázela jako vždy lehká nervozita, která se projevovala nepřesností při zakončování. Svěřenkyně trenéra Sitaře se však brzy začaly na hřišti prosazovat individuálně i jako tým. Katka Hauserová mířila přesně hned čtyřikrát po sobě, zářila i stálice domácí palubovky Eliška Hegrová, která si připsala 22 bodů a zásadně tím přispěla k výhře domácích 66:47.

V druhém utkání potvrdily šumperské basketbalistky svou herní převahu zejména aktivní obranou a úspěšností střelby na koš. Nejvíce se opět prosazovala Eliška Hegrová. Oproti prvnímu zápasu se podstatně zlepšily Šárka Plhalová, Veronika Skoupilová a Eliška Doubravová, které se na konečném skóre 80:43 podílely třiatřiceti body.

„Pochvalu musím vyslovit i Veronice Hanákové, která mne příjemně překvapila, protože před týdnem odehrála jen jednu dobrou čtvrtinu. Ostatní hráčky se dostaly všechny do zápasu a svým výkonem se i ony podílely na konečném úspěchu,“ komentoval výkon svých svěřenkyň trenér domácího týmu.

Sobota 9. 2. 2013
1. utkání v 10:00
TJ Šumperk/Mohelnice – TJ Rožnov pod Radhoštěm 66 : 47 (17:10, 34:22, 52:30)
Body: Hegrová Eliška 22, Hanáková Veronika 15, Plhalová Šárka 8, Hauserová Kateřina 8, Plháková Martina 7, Doubravová Eliška 4, Skoupilová Veronika 2

2. utkání ve 12:00
TJ Šumperk/Mohelnice – TJ Rožnov pod Radhoštěm 80 : 43 (24:12, 41:21, 30:58)
Body: Hegrová Eliška 21, Plhalová Šárka 14, Válková Adéla 9, Hanáková Veronika 11, Doubravová Eliška 10, Skoupilová Veronika 9, Plháková Martina 5, Šrubařová Alexandra 2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).