SPORT

Starší minižačky nestačily na Olomouc

29. října 2012, 07:05, téma BASKETBAL, redakce, MB
Šumperk – Ve čtvrtém kole oblastního přeboru, které se hrálo v sobotu 27. října, čekal šumperské basketbalistky další ze série kvalitních soupeřů. Hráčky týmu OSK Olomouc B daly domácím hráčkám několik lekcí v obranných činnostech. Zatímco první utkání skončilo pouze desetibodovým rozdílem, v tom druhém už tým z Hané přestřílel Šumpeřanky o dvacet bodů.
Hostující basketbalistky si vytvářely neustálý tlak na hráče s míčem, dobře pozičně stavěly obránce, a právě to dělalo šumperskému týmu velké problémy. Domácí ztrácely hodně míčů při výhozu ze zámezí, často chybovaly při útočných činnostech, nepřesně si přihrávaly, vázlo i zakončování z dvojtaktů.

V obraných činnostech se hráčky nedokázaly přizpůsobit hře soupeře. Nechávaly se vytlačovat z pozic, byly slabší na doskocích a nedokázaly bránit stejně agresivně jako olomoucký tým. Na trénincích se sice Šumpeřanky dlouhodobě zaměřují na překonávání agresivní obrany pomocí clon, tyto návyky se však zatím nedaří přenést do hry.

V druhém utkání byla nejlépe hodnocenou hráčkou Šárka Plhalová, která zaznamenala 13 bodů. V sobotu si svou premiéru odbyly Berenika Šrubařová a Veronika Jandová. V tabulce oblastního přeboru jsou šumperské basketbalistky po čtyřech kolech zatím na čtvrtém místě s 13 body. Další dvojzápas je čeká 4. listopadu se Zlínem.

1. utkání 27. října v 10:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
40:50 (10:3, 14:33, 31:43)

2. utkání 27. října v 12:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
58:78 (15:15, 32:38, 38:58)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.