SPORT

Starší minižačky nestačily na Olomouc

29. října 2012, 07:05, téma BASKETBAL, redakce, MB
Šumperk – Ve čtvrtém kole oblastního přeboru, které se hrálo v sobotu 27. října, čekal šumperské basketbalistky další ze série kvalitních soupeřů. Hráčky týmu OSK Olomouc B daly domácím hráčkám několik lekcí v obranných činnostech. Zatímco první utkání skončilo pouze desetibodovým rozdílem, v tom druhém už tým z Hané přestřílel Šumpeřanky o dvacet bodů.
Hostující basketbalistky si vytvářely neustálý tlak na hráče s míčem, dobře pozičně stavěly obránce, a právě to dělalo šumperskému týmu velké problémy. Domácí ztrácely hodně míčů při výhozu ze zámezí, často chybovaly při útočných činnostech, nepřesně si přihrávaly, vázlo i zakončování z dvojtaktů.

V obraných činnostech se hráčky nedokázaly přizpůsobit hře soupeře. Nechávaly se vytlačovat z pozic, byly slabší na doskocích a nedokázaly bránit stejně agresivně jako olomoucký tým. Na trénincích se sice Šumpeřanky dlouhodobě zaměřují na překonávání agresivní obrany pomocí clon, tyto návyky se však zatím nedaří přenést do hry.

V druhém utkání byla nejlépe hodnocenou hráčkou Šárka Plhalová, která zaznamenala 13 bodů. V sobotu si svou premiéru odbyly Berenika Šrubařová a Veronika Jandová. V tabulce oblastního přeboru jsou šumperské basketbalistky po čtyřech kolech zatím na čtvrtém místě s 13 body. Další dvojzápas je čeká 4. listopadu se Zlínem.

1. utkání 27. října v 10:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
40:50 (10:3, 14:33, 31:43)

2. utkání 27. října v 12:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
58:78 (15:15, 32:38, 38:58)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.