SPORT

Starší minižačky nestačily na Olomouc

29. října 2012, 07:05, téma BASKETBAL, redakce, MB
Šumperk – Ve čtvrtém kole oblastního přeboru, které se hrálo v sobotu 27. října, čekal šumperské basketbalistky další ze série kvalitních soupeřů. Hráčky týmu OSK Olomouc B daly domácím hráčkám několik lekcí v obranných činnostech. Zatímco první utkání skončilo pouze desetibodovým rozdílem, v tom druhém už tým z Hané přestřílel Šumpeřanky o dvacet bodů.
Hostující basketbalistky si vytvářely neustálý tlak na hráče s míčem, dobře pozičně stavěly obránce, a právě to dělalo šumperskému týmu velké problémy. Domácí ztrácely hodně míčů při výhozu ze zámezí, často chybovaly při útočných činnostech, nepřesně si přihrávaly, vázlo i zakončování z dvojtaktů.

V obraných činnostech se hráčky nedokázaly přizpůsobit hře soupeře. Nechávaly se vytlačovat z pozic, byly slabší na doskocích a nedokázaly bránit stejně agresivně jako olomoucký tým. Na trénincích se sice Šumpeřanky dlouhodobě zaměřují na překonávání agresivní obrany pomocí clon, tyto návyky se však zatím nedaří přenést do hry.

V druhém utkání byla nejlépe hodnocenou hráčkou Šárka Plhalová, která zaznamenala 13 bodů. V sobotu si svou premiéru odbyly Berenika Šrubařová a Veronika Jandová. V tabulce oblastního přeboru jsou šumperské basketbalistky po čtyřech kolech zatím na čtvrtém místě s 13 body. Další dvojzápas je čeká 4. listopadu se Zlínem.

1. utkání 27. října v 10:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
40:50 (10:3, 14:33, 31:43)

2. utkání 27. října v 12:00
TJ Šumperk 1. ZŠ – OSK Olomouc B   
58:78 (15:15, 32:38, 38:58)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).