SPORT

Starší minižačky čeká boj o postup do vyšší ligy

7. dubna 2013, 19:14, téma BASKETBAL, redakce, JS, MB
Šumperk – Poslední kolo oblastního přeboru starších minižaček proti sobě svedlo týmy ze Šumperka a Olomouce. Papírově silnější domácí tým vybojoval na Tyršově stadionu s přehledem dvě vítězství.
V prvním utkání porazily hráčky Šumperka své soupeřky rozdílem 70 bodů, v tom druhém nastřílely o 56 bodů více než olomoucký tým. Domácí dominovaly po fyzické i herní stránce. „Vytažená obrana přinesla snadné zisky míčů, které jsme dokázali potrestat lacinými koši,“ komentoval zápasy posledního kola oblastního přeboru trenér Josef Sitař.

Víkendovým dvojzápasem s týmem OSK Olomouc A zakončily starší minižačky velmi úspěšnou sezónu. Z šestatřiceti odehraných utkání zvítězily ve 26 případech, pouze desetkrát na svého soupeře nestačily. V celkovém hodnocení obsadily 4. místo. Teď je čeká možnost bojovat o postup do vyšší ligy. O tom, zda v příští sezóně nastoupí svěřenkyně trenéra Sitaře v žákovské lize U14, rozhodnou dvě kvalifikační kola. První se uskuteční 25. až 26. května, druhé pak 8. až 9. června.


Sobota 6. 4. 2013
1. utkání v 10:00
TJ Šumperk – OSK Olomouc A 85 : 15 (25:4, 44:8, 68:8)
Body: Válková Adéla 17, Plhalová Šárka 16, Hanáková Veronika 14, Jandová Veronika 10, Doubravová Eliška 10, Plháková Martina 6, Čadilová Dominika 4, Hauserová Kateřina 4, Svítilová Eliška 2, Šrubařová Berenika 2

2. utkání ve 12:00
TJ Šumperk – OSK Olomouc A 87 : 31 (36:6, 40:18, 73:18)
Body: Plháková Martina 19, Válková Adéla 16, Hanáková Veronika 12, Doubravová Eliška 12, Plhalová Šárka 8, Čadilová Dominika 6, Jandová Veronika 6, Hegrová Michaela 4, Hauserová Katka 2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).