ZPRÁVY

Staré Město plánuje vybudovat lesopark

8. prosince 2015, 12:00, jak
Staré Město - Radnice ve Starém Městě pokračuje v plánu vybudovat nedaleko centra města lesopark. Původní projekt se však bude muset změnit, protože předpokládané území parku zasahovalo do soukromých pozemků.

  „Odhadované náklady jsou zhruba dva milióny korun. Důležité tedy bude najít na akci vhodný dotační titul, protože jinak by město nebylo schopné takovouto investici ze svého rozpočtu zaplatit,“ uvedl starosta Starého Města Jiří Kamp. Lesopark plánuje radnice vybudovat severně od náměstí. „Je pravda, že něco podobného tady chybí,“ okomentovala snahu města jeho třiapadesátiletá obyvatelka Jana K.
Lesopark má sloužit nejen coby klidová zóna místním občanům, ale napomoci by mohl i turistickému ruchu. Na něm je nejseverněji položené město okresu závislé. Kromě lesoparku chce radnice do budoucna vybudovat také rekreační nádrž. Předloni zpřístupněná vyhlídková radniční věž našla u návštěvníků Starého Města velmi kladnou odezvu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.12.2015 20:10
Titulek: Jó lesopark,
Autor: nanosekunda
149
není nad to, mít si jít kam šlehnout:D
Reagovat
Datum: 8.12.2015 20:25
Titulek: Když lesopark, tak jedině za dotace!
Autor: Harry Jelinek
32
111
a pořádně ty blby z únije podojit a výsadbu lesoparku naprojektovat minimálně vod Sněžníku po Praděd. Ať soudruzi z Brusela čuměj jaké máme u nás úrodné háje a dobře pohnojené lány.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).