ZPRÁVY

Staré Město plánuje vybudovat lesopark

8. prosince 2015, 12:00, jak
Staré Město - Radnice ve Starém Městě pokračuje v plánu vybudovat nedaleko centra města lesopark. Původní projekt se však bude muset změnit, protože předpokládané území parku zasahovalo do soukromých pozemků.

  „Odhadované náklady jsou zhruba dva milióny korun. Důležité tedy bude najít na akci vhodný dotační titul, protože jinak by město nebylo schopné takovouto investici ze svého rozpočtu zaplatit,“ uvedl starosta Starého Města Jiří Kamp. Lesopark plánuje radnice vybudovat severně od náměstí. „Je pravda, že něco podobného tady chybí,“ okomentovala snahu města jeho třiapadesátiletá obyvatelka Jana K.
Lesopark má sloužit nejen coby klidová zóna místním občanům, ale napomoci by mohl i turistickému ruchu. Na něm je nejseverněji položené město okresu závislé. Kromě lesoparku chce radnice do budoucna vybudovat také rekreační nádrž. Předloni zpřístupněná vyhlídková radniční věž našla u návštěvníků Starého Města velmi kladnou odezvu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.12.2015 20:10
Titulek: Jó lesopark,
Autor: nanosekunda
120
není nad to, mít si jít kam šlehnout:D
Reagovat
Datum: 8.12.2015 20:25
Titulek: Když lesopark, tak jedině za dotace!
Autor: Harry Jelinek
32
108
a pořádně ty blby z únije podojit a výsadbu lesoparku naprojektovat minimálně vod Sněžníku po Praděd. Ať soudruzi z Brusela čuměj jaké máme u nás úrodné háje a dobře pohnojené lány.
Reagovat