KULTURA

Staré Město láká na Bioslavnosti. Přijďte zažít den plný skvělého jídla a zábavy pro celou rodinu

26. června 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Staré Město – Bioslavnosti se ve Starém Městě pod Sněžníkem konají po čtrnácté a věnována jim bude sobota 13. července od 10 do 23 hodin. Pořadatelé odtajnili program i téma, kterému budou letošní slavnosti věnovány.

 „Další ročník festivalu se letos uskuteční ve znamení kváskového pečení chleba. Akci opět pořádá PROBIO, největší český výrobce biopotravin. Cílem je ukázat návštěvníkům, jak vznikají kvalitní potraviny, a také upozornit na nutnost hospodařit s českou krajinou šetrně a udržitelně,“ zamýšlí se nad důvodem, proč vlastně Bioslavnosti vznikly Roman Hrůza z pořádající agentury. Ochutnat podle něho bude možné kvalitní biopotraviny od regionálních výrobců, navštívit jedinečný biojarmark a pobavit se u doprovodného programu.

V hlavní roli kváskový chleba

„Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba: ukázku přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky a recepty. Navštíví nás profesionální pekaři, autoři kváskových kuchařek i blogeři,“ zve Hrůza k účasti.

Na své si podel něho přijdou milovníci masa, vegani, vegetariáni i ti, kteří nejedí lepek. Ochutnávat se budou novinky místní firmy PROBIO a regionálních ekologických výrobců, včetně biovína.

Doplňkově exkurze

„Zvědaví návštěvníci se mohou těšit na exkurze do místních mlýnů, kde si budou moci prohlédnout proces zpracování biopotravin a mlynářské a zemědělské stroje,“
zvou zájemce pořadatelé.

Zábava pro celou rodinu

O pohodovou atmosféru se postarají moderátoři zvučných jmen s herečkou, zpěvačkou a stand-up komičkou Ivou Pazderkovou a herečkou a autorkou knih o jídle Kateřinou Winterovou. Připraveny budou také tradiční výtvarné dílničky a další zábavné aktivity pro děti. Například program s ekologickou tématikou pro ně ve Špaldíkově dětském koutku připravuje Středisko volného času šumperské Vily Doris.

Součástí festivalu je jako každý rok živá hudba různých žánrů. Návštěvníci, kteří na Bioslavnosti míří pravidelně, se často nejvíce těší na legendární večerní koncert pod širým nebem. Jeho letošní obsazení už nyní na facebook.com/probio.eu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.