KULTURA

Staré Město láká na Bioslavnosti. Přijďte zažít den plný skvělého jídla a zábavy pro celou rodinu

26. června 2019, 08:00, Vladimíra Bartoňová
Staré Město – Bioslavnosti se ve Starém Městě pod Sněžníkem konají po čtrnácté a věnována jim bude sobota 13. července od 10 do 23 hodin. Pořadatelé odtajnili program i téma, kterému budou letošní slavnosti věnovány.

 „Další ročník festivalu se letos uskuteční ve znamení kváskového pečení chleba. Akci opět pořádá PROBIO, největší český výrobce biopotravin. Cílem je ukázat návštěvníkům, jak vznikají kvalitní potraviny, a také upozornit na nutnost hospodařit s českou krajinou šetrně a udržitelně,“ zamýšlí se nad důvodem, proč vlastně Bioslavnosti vznikly Roman Hrůza z pořádající agentury. Ochutnat podle něho bude možné kvalitní biopotraviny od regionálních výrobců, navštívit jedinečný biojarmark a pobavit se u doprovodného programu.

V hlavní roli kváskový chleba

„Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba: ukázku přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky a recepty. Navštíví nás profesionální pekaři, autoři kváskových kuchařek i blogeři,“ zve Hrůza k účasti.

Na své si podel něho přijdou milovníci masa, vegani, vegetariáni i ti, kteří nejedí lepek. Ochutnávat se budou novinky místní firmy PROBIO a regionálních ekologických výrobců, včetně biovína.

Doplňkově exkurze

„Zvědaví návštěvníci se mohou těšit na exkurze do místních mlýnů, kde si budou moci prohlédnout proces zpracování biopotravin a mlynářské a zemědělské stroje,“
zvou zájemce pořadatelé.

Zábava pro celou rodinu

O pohodovou atmosféru se postarají moderátoři zvučných jmen s herečkou, zpěvačkou a stand-up komičkou Ivou Pazderkovou a herečkou a autorkou knih o jídle Kateřinou Winterovou. Připraveny budou také tradiční výtvarné dílničky a další zábavné aktivity pro děti. Například program s ekologickou tématikou pro ně ve Špaldíkově dětském koutku připravuje Středisko volného času šumperské Vily Doris.

Součástí festivalu je jako každý rok živá hudba různých žánrů. Návštěvníci, kteří na Bioslavnosti míří pravidelně, se často nejvíce těší na legendární večerní koncert pod širým nebem. Jeho letošní obsazení už nyní na facebook.com/probio.eu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.