KULTURA

Staré Město čekají tři dny zábavy a veselí

19. července 2017, 07:00, Roman Tyčka
Staré Město čekají tři dny zábavy a veselí Staré Město - Na koncerty, jarmark, atrakce pro děti nebo ohňostroj bude o víkendu lákat návštěvníky ze širokého okolí tradiční Anenská pouť ve Starém Městě pod Sněžníkem. Třídenní kulturní a společenská akce odstartuje v pátek 21. července v 17 hodin, kdy se v kostele sv. Anny uskuteční mše svatá.

 „Po bohoslužbě začne zábavní program na náměstí, kde vystoupí mládežnická dechová kapela, zpěvák Vlasta Horváth a skupina Lucie revival. Po setmění projde městem lampionový průvod,“ popisuje za pořadatele Alena Windová.
V sobotu bude pouť pokračovat od půl desáté ráno. „Nabitý program nabídne mnoho atraktivních hudebních vystoupení, například cimbálovou muzikou, dechový orchestr ze Zábřeha, divadlo pro děti, one man show, koncert pro trombon a varhany či divadelně-taneční vystoupení. Hlavními magnety sobotního večera pak budou zpěvák Petr Kolář, zpěvačka Gabriela V. G. a nakonec skupina Kreyn,“ doplnila Windová.
V průběhu celé soboty si mohou návštěvníci prohlédnout ukázky řemesel, pro děti budou připraveny tvořivé dílničky, hrnčířský kruh či malování na obličej. V rámci Anenské pouti se uskuteční také vernisáž výstavy historických fotografií Starého Města a okolí a fotografií k výročí dvaceti let od povodní. Program druhého dne zakončí velkolepý ohňostroj.
V neděli se v rámci Anenské poutě uskuteční slavnostní bohoslužba v kostele a na náměstí jarmark.


Foto: archiv

Anenská pouť ve Starém Městě láká na atraktivní program, jehož součástí bude také koncert populárního zpěváka Petra Koláře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).