SPORT

Staň se mladým Drakem!

9. října 2013, 07:11, téma HOKEJ, redakce
Šumperk - Hokejový klub Mladí Draci Šumperk pořádá v letošní sezoně každé pondělí večer a sobotu ráno kurz základního bruslení. Jednotlivé lekce jsou vedeny zkušenými kvalifikovanými trenéry a jsou určeny především pro chlapce a dívky ve věku od 4 do 10 let, včetně úplných začátečníků.

V rámci kurzu se děti naučí základní bruslařské dovednosti, a to převážně herní formou. Účast na trénincích je zdarma. Klub nabízí i možnost zapůjčení výstroje (helma, brusle, hokejka, chrániče) a dále plánuje uspořádat různé zábavné akce - Mikulášskou nadílku, trénink s Draky nebo exhibiční zápas během prvoligového utkání mužského týmu. Účastníci kurzu nejsou nijak vázáni ke vstupu do hokejového oddílu, přestože po osvojení základního bruslení toho budou schopni, čímž se jim otevře skvělá příležitost k novým zážitkům a zajímavému dětství.

"Češi jsou hokejový národ a Šumperk lze už dlouhodobě považovat za hokejové město. Rádi bychom v této tradici pokračovali. Proto se snažíme k hokeji a vůbec k bruslení přitáhnout co nejvíce dětských zájemců a vytvořit jim takové podmínky, aby to pro ně bylo finančně co nejméně nákladné. Hokej je velice atraktivní koníček a zábavná hra, která v nich kromě jiného pěstuje mnoho důležitých charakterových vlastností. Bezpochyby je mohou využít i v pozdějším životě,“ uvedl jeden z trenérů Radomír Čížek. „Díky spolupráci s 1. ZŠ v Šumperku jsme schopni pro děti vytvořit program tréninků, který rodičům usnadní dovoz a odvoz na stadion a zajistí klukům aktivity téměř každý den v týdnu. Poznají při nich mnoho nových přátel. V prvních letech přípravy – mimo jiné i díky možnosti zapůjčení výstroje - je navíc hokej cenově srovnatelný s různými kroužky a jinými nabídkami. Kromě toho se snažíme průběžně organizovat různé akce, soustředění na suchu i na ledě a pravidelně vyjíždíme na hokejové turnaje, které jsou pro kluky asi největším zážitkem. Sám si dodnes vzpomenu na vzrušení při utkáních a legraci na ubytovnách během těchto společných akcí, právě pro ně jsme tak tvrdě trénovali,“ pokračoval Čížek, sám bývalý ligový hráč Šumperka.

Jak sám tvrdí, hokej mu dal spoustu pozitivního. „V první řadě nespočet vynikajících přátel, s nimiž jsem doposud v kontaktu. Díky dřině také morální vlastnosti, jako jsou cílevědomost, pečlivost, smysl pro týmovou práci a nebo schopnost vypořádat se s porážkami a neúspěchem."

Všechny děti jsou srdečně zváni! Na šumperském zimním stadionu se koná i pravidelné bruslení veřejnosti, a to každé úterý od 17 do 18 h (vstupné 40 korun). Nedělní dopoledne od 8.30 do 9.45 hodin je pak vyhrazeno bruslení rodičů s dětmi, na nějž mají benjamínci do 12 let vstup zdarma. Dospělý doprovod zaplatí pouhou dvacetikorunu.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.