SPORT

Stačilo ujít několik metrů! Novic Adam Kofroň po utkání v Šumperku zamířil do dračí šatny

10. října 2019, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Stačilo ujít několik metrů! Novic Adam Kofroň po utkání v Šumperku zamířil do dračí šatny Šumperk – Ve středu večer odehrál poslední zápas za Kopřivnici a po skončení prohraného utkání se hlásil v táboře nového chlebodárce. Pikantní na tom byl fakt, že mu stačilo ujít několik metrů. ADAM KOFROŇ vyměnil hostující kabinu za domácí, stal se totiž čerstvým novicem v kádru hokejových Draků!

 „Doufám, že potvrdí pověst střelce a že se mi podařilo najít vhodný typ útočníka nejen pro přesilovky. V minulé sezóně dal přes dvacet gólů, což není náhoda,“ vyjádřil se na adresu kopřivnického šikuly Martin Janeček. „Znám ho od dorosteneckého věku a z působení v extraligové juniorce Třince. Čichnul si k mládežnickým nároďákům a ve svých týmech patřil ke klíčovým postavám. Je to výborný hráč. Jestli to bude TOP posila, kterou jsme chtěli získat, musí dokázat on sám. Všechno ukáže až čas. Asi chvíli potrvá, než se zadaptuje a přivykne si na náš hokej. Hrajeme ho jinak než v Kopřivnici,“ prosil nepřímo o trpělivost trenér Draků.

Čtyřiadvacetiletý forvard, který v letních měsících prodělal několikadenní zkoušku v Chomutově, se s Kopřivnicí rozloučil paradoxně v duelu proti Šumperku. Nebude na něj vzpomínat v dobrém. Dvakrát se ocitl na trestné lavici a v obou případech ho vyhnaly zpátky na led šumperské branky vstřelené v přesilovce. Nechtěně tak přispěl k obratu, k němuž domácímu celku dopomohly právě početní převahy.

Jednu z nich zužitkoval Marek Haloda. Na úvodní část středeční konfrontace asi hned tak nezapomene. Janeček zaimprovizoval a hokejovým povoláním obránce vytáhl na nezvyklý post útočného centra! „Byla to jedna z variant, kterou jsem vymyslel a zkusil při absencích Milfaita a Jaroše. Do první lajny jsem hledal někoho zkušeného a Marek v útoku hrával. Druhý zápas po sobě jsme ho nasazovali do přesilovek namísto zraněného Honzy Milfaita a musím říct, že si vedl výborně. Šli jsme do zkoušky a je potřeba zmínit, že to pro něj bylo něco jiného. I když to měl hodně těžké, pral se s tím, co to šlo. Od druhé třetiny jsem ho vrátil do obrany, kde je mu to vlastní. Klobouk dolů před ním,“ ocenil snahu zaměstnaného „Ferdy Mravence“ Martin Janeček.

DRUHÁ LIGA
ŠUMPERK – HODONÍN 6:5 pp. (1:2, 2:1, 2:2 – 1:0)


Nabral nejvyšší možnou rychlost, posunul si puk do bekhendové strany a precizně provedeným blafákem rozhodl. Napínavou hokejovou přestřelku mezi Šumperkem a Hodonínem rozsekl ruský forvard Vladimir Antonov. V sobotním večeru se bylo na co dívat.
Opatrný začátek důkladněji okořenila až situace z deváté minuty. Měla gólové parametry. Domácí mužstvo se dostalo do přečíslení, které vyvrcholilo zakončením obránce Řezáče. Strážce Hlaváč se v chumlu před bránou ocitl na zemi a nemohl adekvátně zasáhnout. Šumperk se ujal vedení s velkým přispěním clonících hráčů.

Nevýrazný Hodonín nakoplo pětiminutové vyloučení Petra Gewieseho. Kapitán domácího mužstva zasáhl Bulína do oblasti hlavy a krku a hlavní rozhodčí Goňa sáhl k nejtvrdšímu trestu. A když o chvíli později poslal za katr i faulujícího Drtila, Draci se ocitli ve velkých nesnázích. Projevilo se to na průběžném stavu. Nejprve úspěšně dorážel Jurča a v závěru úvodní části se z podobné pozice trefil i Čermák.
Hostitelé si v prostředním dějství vynutili převahu, která nezůstala bez odezvy. Zaplněné hlediště provolávalo slávu útočníkovi Jarošovi. Člen elitní formace zdatně operoval v blízkosti brankoviště a ve druhém případě těžil z předchozí práce nového spoluhráče Kofroně.
Janečkovi svěřenci byli na koni, a kdyby aktivní Antonov přesněji seřídil svá mířidla, mohli Drtičům odskočit na rozdíl dvou branek. Místo toho sami inkasovali. Hned dvakrát!

Přesýpací hodiny nezastavila ani dlouhá výměna rozbitého plexiskla. Na doklepnutí nepokrytého Komínka a padající list slavícího Charváta odpověděl skrytým projektilem Daniel Hroch.
Nadšení na bouřících tribunách nestačilo pořádně utichnout a více než 1000 platících diváků si zajásalo popáté. Souhru se Scheuterem vypiloval do dokonalosti šikula Drtil.
Na vítězství v základní hrací době to nestačilo. Sedlák a spol. se sice ubránili dalšímu dvouminutovému oslabení, jenže hned vzápětí je zmrazila přesná koncovka hbitého Komínka. „Zápas kazilo neustálé kouskování. Hra nebyla plynulá s přispěním rozhodčích a také vinou naší nekázně. Abychom se udrželi v tempu, musel jsem stáhnout sestavu na tři pětky. Do toho všeho se přidala anabáze s plexisklem,“ připomněl příčinu dlouhé prodlevy Martin Janeček. „Škoda zahozených příležitostí za stavu 3:2. V té době jsme měli navrch a chybělo nám trochu štěstíčka. Také to chtělo více šikovnosti. Hodonín se na nás dobře připravil a uměl těžit z rychlých brejků,“ dodal kormidelník dračí posádky.

BRANKY

9. Řezáč (Spratek, Pokorný) – 1:0, 15. Jurča (Horák) – 1:1, 19. Čermák (Hložánek) – 1:2, 23. Jaroš (Spratek, Vachutka) – 2:2, 34. Jaroš (Kabelka, Kofroň) – 3:2, 36. Komínek (Pröschl) – 3:3, 42. Charvát (Matula) – 3:4, 43. Hroch (Krejčiřík, Řezáč) – 4:4, 44. Drtil (Scheuter) – 5:4, 47. Komínek (Bulín) – 5:5, 64. Antonov – 6:5. Rozhodčí Goňa, vyloučení 4:4, využití 0:1, střely na branku 41:41, 1230 diváků.

DRACI ŠUMPERK

Peksa - Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Haloda, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Pokorný – Krejčiřík, Antonov, Hroch – Scheuter, Müller, Urban – Šíp.

DALŠÍ PROGRAM

STŘEDA 16. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Žďár n. S. SOBOTA 19. ŘÍJNA: 17.00 Moravské Budějovice – Šumperk.  Foto: Petr Fišer

Adam Kofroň si proti Hodonínu odkroutil šumperskou premiéru. Na Tyršův stadión se přesunul z Kopřivnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.